Atrakcje Zakopanego Spływ przełomem Dunajca – fantastyczna atrakcja w Zakopanem

Spływ przełomem Dunajca – fantastyczna atrakcja w Zakopanem

-

Kiedy chcemy odpocząć od codziennych obowiązków, oderwać się od monotonii, do głowy przychodzi plan, aby wyjechać gdzieś na kilka dni. Miasto pod Giewontem jest jednym z lepszych kierunków, jakie możemy wybrać. Tam złapiemy pozytywną energię i poczujemy czym jest relaks. Czeka na nas sporo różnorodnych rozrywek, form aktywności, dlatego nie trzeba się martwić, że podczas wypoczynku zagości nuda.

Atrakcją, jaką warto polecić są spływy Dunajcem. Dlaczego wycieczka na drewnianej tratwie jest tak popularna? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Świetna zabawa w niezwykłym otoczeniu

Góry można podziwiać na wiele sposobów. Uwielbiamy piesze wędrówki, czy przejażdżki rowerem, ale czas zejść z lądu i poznać ich urok z innej perspektywy. Zapewniamy, że będzie to ciekawe doświadczenie. Cudna przyroda, majestatyczne wzniesienia, woda, czyste powietrze, pełne humoru opowieści flisaków – płynąc na tratwie można się wyciszyć i zupełnie zapomnieć o wszystkich trudnościach. Na twarzy króluje szeroki uśmiech, nie ma opcji, by było inaczej w tak rewelacyjnym otoczeniu.

Cudowny i tajemniczy…

Przełom Dunajca, to jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych na naszym kontynencie. Oferuje bajeczne krajobrazy. Oprócz tego jest miejscem niesamowicie tajemniczym, ponieważ do dziś nie wiadomo, jak tak naprawdę powstał. Jedna z legend mówi o tym, że stało się to dzięki Bolesławowi Chrobremu, który wyciął mieczem ujście Dunajcowi. Inna, że gdy Tatarzy pustoszyli Pieniny Jezus uderzył piorunem kilka razy w skały i wprawił w ruch wody, które zatopiły armię wroga. Przyznać trzeba, że zakątki, które nie tylko cieszą oczy, ale skrywają w sobie tajemnicę, są szczególnie interesujące.

Spływ Dunajcem – Sromowce

Spływ Dunajcem rozpoczyna się najczęściej w przystani Sromowce Kąty, a kończy w Szczawnicy. Podczas kilkunasto kilometrowej wycieczki podziwiamy spektakularne scenerie. Czekają na nas również dodatkowe atrakcje, np. zwiedzanie zamku w Niedzicy, kościółka w Dębnie, czy spacer po zaporze.

Aby wziąć udział w spływie nie musimy się specjalnie przygotowywać. Trzeba jedynie pamiętać, że może być chłodno i lepiej zabrać bluzę, czy kurtkę. Sezon trwa od 1 kwietnia do 31 października. Jaka pora roku jest najlepsza na spływ? Warto się o tym przekonać. Może najbardziej spodoba się nam krajobraz skąpany w zieleni, a może ciekawszy będzie ten, w którym dominują odcienie złota i czerwieni?

Z dala od miejskiego gwaru, na drewnianej tratwie, wśród wysokich skał miło jest odkrywać prawdziwy czar gór. Spływ, to atrakcja, jakiej nie należy sobie odmawiać. Zwykle po jednej wycieczce, nabieramy chęci na kolejną.

Latest news

Gdzie dobre śniadania w Zakopanem?

Wyjeżdżasz do stolicy polskich gór? Nie masz wyżywienia w pakiecie z noclegiem? To obecnie już żaden problem....

Paintball – czy boli, ile kosztuje, czy dla dzieci?

Czy musisz być wyborowym strzelcem, żeby wygrać? Dla dzieci od ilu lat jest paintball? Ile kosztuje zabawa? Czy uderzenie kulką...

Szaleństwo na dwóch kółkach w Zakopanem

Przyjeżdżając do miasta pod Giewontem na wypoczynek zastanawiasz się, jak ciekawie spędzić czas. Wiadomo, że poza spektakularnymi widokami są...

Domek, hotel, czy apartament? – gdzie nocować w Zakopanem?

Planujesz podróż do Zakopanego? Pamiętaj, że na jakość wypoczynku wpływają nie tylko atrakcje i rozrywki, znaczenie ma też samo...

Turystyka rowerowa w Zakopanem

Zakopane przyciąga i ma w sobie coś takiego, że trudno poprzestać na jednej, czy dwóch wizytach w nim. Zwykle...

Letni relaks w mieście pod Giewontem

Lato w Zakopanem oferuje oszałamiające krajobrazy i rozmaite formy spędzania czasu na świeżym powietrzu. Być może do tej pory...

Musisz przeczytać

Gdzie dobre śniadania w Zakopanem?

Wyjeżdżasz do stolicy polskich gór? Nie masz...

Paintball – czy boli, ile kosztuje, czy dla dzieci?

Czy musisz być wyborowym strzelcem, żeby wygrać? Dla dzieci...

PolecamyTOP