Miejscowość
Willa Ślimak
Rodzaj obiektu
Nocleg
Miejscowość
34-500 Zakopane
Adres
Krupówki 77
Telefon
+48.182061386
Strona www

Opis

Obiekt Willa Ślimak mieści się w stuletnim budynku w stylu góralskim usytuowanym przy Krupówkach, głównej ulicy Zakopanego. Willa ta zapewnia pokoje z bezpłatnym dostępem do Internetu.

W wyłożonych drewnem pokojach znajduje się telewizor oraz łazienka z prysznicem. Wyposażenie pokoi obejmuje też czajnik elektryczny.

W obiekcie mieści się przechowalnia sprzętu narciarskiego. W restauracji serwowane jest śniadanie. Do dyspozycji Gości jest także bar. Willę otaczają liczne sklepy i restauracje.

Skocznię narciarską Wielka Krokiew dzieli od obiektu Ślimak 900 metrów, zaś wyciąg narciarski Gubałówka - kilometr. Z kolei dworzec kolejowy i autobusowy w Zakopanem oddalone są od willi o 800 metrów.

Wila Ślimak jest zabytkowym pensjonatem, który mieści się w ścisłym centrum Zakopanego przy Krupówkach.
Wybudowanyzostał w stylu zakopiańskim w 1902 r. wg wskazówek Stanisława Witkiewicza. Jednym z pierwszych mieszkających tu gości, był Jan Witkiewicz, brat Stanisława Witkiewicza. Przed I wojną światową znajdował się tam pensjonat zwany "Janina". Po 1918 r. pensjonatowi nadano nazwę "Zośka". W latach 1923-1928 prowadziła ten pensjonat Maria Witkiewiczowa, wtedy mieszkał w "Zośce" także jej syn Witkacy.

Obecnie znajdują się tu pensjonat "Wila Ślimak", pub-winiarnia "Literatka" i księgarnia.

W naszej ofercie znajdą Państwo noclegi w pokojach przeznaczonych dla 2,3 lub 4 osób. W pokojach znajdują się łazienki i telewizor. W ofercie posiadamy także apartamenty.


Lokalizacja