IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Największy park na terenie Podhala.

2014-07-01 //Wstecz
Największy park na terenie Podhala. Bogactwo różnorodnych gatunków roślin sprawia, ze powietrze w parku nasycone jest zwłaszcza latem – różnorodnymi olejkami eterycznymi i zapachami.Życie tętni tu całą dobę, za dnia króluje homo sapiens, nocą przy odrobinie szczęścia można natknąć się na spacerującego jeża lub przemykającą kunę.
To bez wątpienia jedno z piękniejszych miejsc na Podhalu ale i przede wszystkim w Rabce-Zdroju.

Wymarzone miejsce do spacerów na świeżym powietrzu,pełne zachwycających roślinnych aromatów, z miejscami do kąpieli słonecznych ale i dla cieniolubnych też. Mini tężnia, wokół której krążą kuracjusze starsi i młodsi pozwala dodatkowo odstresować organizm.

Fontanny-jedna przezwana przekornie nerką z kaskadą, inna z ostro tryskającym w górę gejzerem. Poniżej, kilkaset metrów dalej, nieopodal kawiarni "Zdrojowa" na kuracjuszy czeka kolejna fontanna, tym razem ze słonikami, pięknie nocą iluminowana. Miejsca te oblegane są w gorące dni przez wypoczywającą tu dziatwę i nie tylko, a także liczne stworzenia pierzaste, które zażywają tu kąpieli i gaszą pragnienie.

Centralną część parku czyni widokowa, dwupasmowa aleja z wygodnymi ławkami.
Najdłuższą, bo biegnącą równolegle do ul. Orkana jest tzw. "czarna aleja",która cieszy się dużą popularnością wśród spacerowiczów.
Przygotowane profesjonalnie place zabaw posiadają m.in.: 
  • boisko do siatkówki plażowej, 
  • wypożyczalnię samochodzików-napędzanych siłą mięśni przeznaczonych dla dzieci, 
  • park linowy, 
  • korty tenisowe, 
  • huśtawki, 
  • drabinki do wspinania dla maluchów, 
  • piaskownice i szereg innych atrakcji ( zespół profesjonalnych przyrządów do ćwiczeń na wolnym powietrzu).
Podłoże placu zabaw stanowi miękka wykładzina, na wzór gąbki i zetknięcie z nią jest mało odczuwalne dla zatraconego w zabawie malca. Teren oświetlony jest zasilanymi solarnie lampami. 

Obrazu dopełniają wesołe kolory, i zapach kwitnących roślin, a delikatny powiew otaczających to miejsce drzew i dające się słyszeć ptasie trele uzupełniają obrazu tego idealnego do bezpiecznej i beztroskiej zabawy miejsca.

Dla zażywających spacerów są tu strefy słońca i cienia, część wyposażoną i słabo zagospodarowaną, gdyż zachowano pierwotną postać skarpy nad potokiem-Poniczanka, porośniętą wiekowymi sosnami i bujnym poszyciem. Na części starych drzew widać już upływ czasu. 

Swój wyjątkowy mikroklimat park zawdzięcza m.in. sąsiedztwu licznych i zadbanych terenów zielonych oraz obecności zdrowego lasu na górze Krzywoń od południa jak i otaczające Park ogrody i parki sanatoryjne.

W tym urokliwym miejscu na Podhalu, jest też wiele bocznych, zacisznych alejek, miejsc, zadaszonych altanek z drewnianym podestem. Liczne ławki umożliwiają częsty odpoczynek aby nabrać sił a także rozkoszować się widokiem bujnej zieleni i wsłuchać się czasem w ptasi śpiew. To również wspaniałe miejsce dla młodych sympatyków czterech kółek, którzy mocą swoich mięśni napędzają wehikuł, mknąc przed siebie.

Odrestaurowany i oddany we władanie Gości Podhala-Park Zdrojowy czyni go wspaniałym miejscem do wypoczynku. Jego wszechstronność podkreśla zlokalizowana tu muszla koncertowa na 800 osób. Czyni z niej atrakcyjne miejsce festynów, zabaw, imprez plenerowych a także estrada, na której toczy się bujne życie kulturalne. Niedawno np. gościł na niej polski mistrz reggae -Kamil Bednarek

Mnogość atrakcji Parku Zdrojowego jest olbrzymia, żądni aktywności a także spokoju znajdą tu zawsze coś dla siebie. Z dziećmi nie sposób się tu nudzić. Usytuowany nieopodal odkryty basen kąpielowy przyciąga większych i mniejszych entuzjastów chlapania w wodzie.

Ten kurort Podhala został dostrzeżony i doceniony.W dniu 1 czerwca 1996 roku, jako dowód uznania za pracę na rzecz dzieci, podczas I Światowego Zlotu Kawalerów Orderu Uśmiechu, Rabka-Zdrój otrzymała zaszczytny tytuł "Miasto Dzieci Świata". Tytuł ten został Rabce przyznany zgodnie przez Kapitułę Orderu Uśmiechu, UNESCO i Wojewodę Nowosądeckiego.

Jacek Grzesiak.
 

Rozkład jazdy


Noclegi

Ośrodek Kolonijno-Wypoczynkowy StaszelówkaOśrodek Kolonijno-Wypoczynkowy Staszelówka
Ząb / Nocleg
Piękny widok na całe Tatry. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi i grup zorg
OSW LIMBAOSW LIMBA
Poronin / Nocleg
Serdecznie zapraszamy na noclegi, konferencje, szkolenia, spodkania integrac
Pensjonat PstrągPensjonat Pstrąg
Łopuszna / Nocleg i Restauracja
To jedyna na Podhalu restauracja, oferująca ryby z własnej hodowli.
Restauracje

Willa TatryWilla Tatry
Kościelisko / Nocleg i Restauracja
Willa Tatry to miejsce wyjątkowe, magiczne, powstałe z pragnienia podzieleni
Karczma U GazdyKarczma U Gazdy
Nowy Targ / Restauracja
Regionalna Karczma w Nowym Targu przy Zakopiance.
AbsyntAbsynt
Nowy Targ / Restauracja
Serdecznie zapraszamy do naszej restauracji od wtorku do niedzieli od godzin

Warto przeczytać

E-kartki góry