IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Taki handel, to tylko na Podhalu.

2014-06-09 //Wstecz
Taki handel, to tylko na Podhalu.Nie tylko deptak, park, galeria, kino, czy inne atrakcje stanowią o wyjątkowości miejsca. Nawiązanie do tradycji, odwołanie się do przeszłości, stanowią o indywidualności i oryginalności.
Fajnie, że są takie dni w tygodniu, że gdy szukamy możliwości oderwania się od szarej rzeczywistości znajdujemy odskocznię w postaci jarmarku, to inna zgoła instytucja i jakże daleka i różna od współczesnej galerii handlowej.

To miejsce oczywiście stworzone do zakupów poza oczywiście galeriami i nie oszukujmy się dla wielu Gości Podhala może być alternatywą dla uporządkowanych, schludnych i estetycznych stoisk w galerii.

Przybywający na Podhale Turyści szczególnie upodobali sobie to wyjątkowe miejsce, gdzie tradycja miesza się z rzeczywistością. Mnogość stoisk, ich asortyment, pełna odmienność w odniesieniu do uporządkowanych, pełnych elegancji sklepów w galerii, to Déjà vu współczesnego handlu.

I tak dla przykładu nasi południowi sąsiedzi - Słowacy i Czesi odnajdują w jarmarku, to czego kupić nie można znaleźć we współczesnej galerii handlowej pomimo dosłownie pełnej oferty towarowej.

Na takim usytuowanym na skalnym Podhalu jarmarku, stragany uginają się od tak różnorodnych produktów jak chociażby tych kutych w żelazie ozdób architektury ogrodowej, i tych na wieszakach pyszniących się przepięknie wyrobach skórzanych, a można też poczuć woń wędzonego sera owczego- 
  • oscypków, 
  • redykołek, 
  • serów gazdowskich, co roznosi się szerokim kołem kusząc i wabiąc. Na stołach wdzięczy się również bieluteńki niczym śnieg na Rysach, wspaniały bundz. 
Rzemieślnicy-stolarze, prezentują swoje rękodzieła z drewna, których liczba może przyprawić o zawrót głowy. Dochodzi do tego oferta nowoczesnych wyrobów, mebli Nie brakuje sprzętów a jakże z serii AGD, dywanów, butów, odzieży oraz przebogatej oferty roślin, warzyw, owoców, runa leśnego. 

Na nowotarskim jarmarku nie brakuje smacznych potraw w okolicznych jadłodajniach, które serwują wspaniałe wyroby tutejszych mistrzów od kiełbas, boczków, żeberek, kaszanek etc. Przejść obojętnie obok takiego super grilla się nie da. Chwila odpoczynku w celu nabrania sił jest wskazana, bo wspaniała woń niesie się daleko. Duża liczba klientów oznacza, że serwowane menu smakuje a miejsca na tandetę tu nie ma, klient wybredny i wie co dobre.

Będąc na Podhalu nie można zapomnieć w tym miejscu, że górale to urodzeni śpiewacy i tancerze a ich posiady słyną z muzycznych i wokalnych popisów. Stąd ze straganów z muzyczną ofertą płyną ludowe, góralskie nuty, a tłum kupujących i spacerujących pożera wzrokiem, wonią i słuchem wszystko to czego u siebie nie zobaczą. 

A jarmark nowotarski ma swój niepowtarzalny urok, a górujące na horyzoncie nieodległe Tatry dodatkowo podnoszą atrakcyjność tego miejsca. Szum Dunajca toczącego nieopodal swe górskie wody, tkliwie usposabia i nikt tu dutków nie powinien żałować. Toż żyje się raz.

Hasłem wywoławczym zaś tego miejsca możemy śmiało powiedzieć, iż jest - czym chata bogata- oto Podhale.

JG.

Jarmark-Nowy Targ. Jarmark-Nowy Targ. Jarmark-Nowy Targ. Jarmark-Nowy Targ.
Jarmark-Nowy Targ. Jarmark-Nowy Targ. Jarmark-Nowy Targ. Jarmark-Nowy Targ.
Jarmark-Nowy Targ. Jarmark-Nowy Targ. Jarmark-Nowy Targ. Jarmark-Nowy Targ.
Jarmark-Nowy Targ. Jarmark-Nowy Targ. Jarmark-Nowy Targ. Jarmark-Nowy Targ.
Jarmark-Nowy Targ. Jarmark-Nowy Targ. Jarmark-Nowy Targ. Jarmark-Nowy Targ.
Jarmark-Nowy Targ. Kopia starego zarządzenia. Regulamin dot. targowiska w Nowym Targu-kopia. Archiwalne zarządzenie burmistrza Nowego Targu.
Rozkład jazdy


Noclegi

CWiR RysyCWiR Rysy
Bukowina Tatrzańska / Nocleg
CWiR "RYSY" Sp. z o.o. to centrum rekreacyjno-wypoczynkowe.
Pensjonat Willa JordanówkaPensjonat Willa Jordanówka
Kluszkowce / Nocleg i Restauracja
Zapraszamy do uroczego Pensjonatu Willa Jordanówka.
Hotel LitworHotel Litwor
Zakopane / Nocleg i Restauracja
Kameralny, luksusowy, butikowy hotel w Zakopanem…
Restauracje

AbsyntAbsynt
Nowy Targ / Restauracja
Serdecznie zapraszamy do naszej restauracji od wtorku do niedzieli od godzin
Pensjonat PstrągPensjonat Pstrąg
Łopuszna / Nocleg i Restauracja
To jedyna na Podhalu restauracja, oferująca ryby z własnej hodowli.
Karczma Litworowy StawKarczma Litworowy Staw
Białka Tatrzańska / Restauracja
Oferujemy potrawy kuchni góralskiej i polskiej.

Warto przeczytać

E-kartki góry