IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Nie ma mięczaków, są tylko nieodkryte talenty.

2014-06-05 //Wstecz
Nie ma mięczaków, są tylko nieodkryte talenty.W każdym z nas drzemie lub drzemała energia, która póki uśpiona, pozostaje nieodkryta. Istnieją sposoby, by nawet u największego malkontenta dużego czy małego, płeć bez znaczenia, pobudzić wyobraźnię, dać wiarę we własne siły, pomóc w odniesieniu pożądanego sukcesu.

Zwalczyć monotonię, zainspirować, pozytywnie zakręcić, namieszać a do tego wyzwolić drzemiące w niejednym młodym ciele pokłady adrenaliny, to ważny przyczynek do tego, by pobyt na Podhalu i tego dużego i mniejszego Turysty obojga płci był ze wszech miar godny wspomnienia.

Podhale, jak długie i szerokie, słynie nie tylko z przepięknych krajobrazów, parków przyrody, rezerwatów, wspaniałej kuchni opartej na tradycyjnych recepturach i bogatej oferty rozrywkowej. Pobyt w podhalańskich miastach podczas wakacji nie ma nic wspólnego z monotonią a wręcz przeciwnie.

Kłopot z dorosłymi Turystami jest mniejszy, a że uśmiech i radość u dzieci są najbardziej pożądanymi tak u Rodziców jak i Dziadków- to wiadomo nie od dziś. 

W wielu miastach Podhala powstały lub tworzone są oryginalne konstrukcje oparte o silne, zdrowe drzewa, dość blisko siebie rosnące, na których  za pomocą lin i drewnianych pomostów skonstruowano niezwykły gąszcz atrakcyjnych i ciekawych torów zawieszonych nad ziemią. 

Tak niezwykle aktywną, pełną wyzwań, ale za to skomasowaną na niewielkim obszarze bezpieczną zabawę gwarantują m.in.Parki linowe ABlandia, które oferują trasy zróżnicowane tak pod względem wysokości, jak i trudności.

Jednym z takich obiektów jest Park w Krościenku. Proponuje on m.in. Wieżę Mocy: 18-metrową konstrukcję z zamontowanymi różnego rodzaju atrakcjami (wisząca drabina, zjazd tyrolski, tor przeszkód). 

W Parku Rozrywki można skorzystać z:
 • Parku Linowego, składającego się z trzech tras linowych.
 • Placu Zabaw zbudowanego na drzewach w formie trasy linowej, z basenami kulkowymi,zjazdu tyrolskiego dla najmłodszych,Kul Wodnych,Wieży Mocy z szeregiem atrakcji: zjazdem tyrolskim, wahadłem BigSWING, skokiem PowerFAN.
Sam park linowy to zespół licznie zawieszonych przeszkód między drzewami, na których można przeżyć ekscytującą przygodę na świeżym powietrzu sprawdzając swoje możliwości fizyczne i psychiczne. Pobudzając wyobraźnię, ucząc się odpowiedzialności, smakując adrenaliny. Wędrując między drzewami rozwijając wytrzymałość, zwinność, równowagę i elastyczność. Dzięki tej podróży dbamy o swoją kondycję, figurę i sprawność fizyczną. Dostępne są trasy o zróżnicowanym stopniu trudności:
 1. Trasa NIEBIESKA – najbardziej uniwersalna (długość ponad 200 m).
 2. Trasa CZERWONA – Extreme – (długość ponad 350 m) – trasa położona na znacznie większej wysokości (kilka do kilkunastu metrów nad poziomem gruntu)  oraz o podwyższonej skali trudności.
 3. Trasa ŻÓŁTA- ta trasa linowa przeznaczona dla dzieci powyżej 6 r.życia składa się z 12 przeszkód. Trasa zawieszona jest na wysokości 2 metrów.
 4. Trasa JUNIOR - atrakcja dostępna dla dzieci od 3 r.ż. Plac zabaw jest skonstruowany w formie trasy linowej i poza funkcją rekreacyjną, pełni również funkcję rozwojową i dydaktyczną umożliwiającą naukę poprzez doświadczenie.
 5. ZJAZD TYROLSKI JUNIOR- zjazd tyrolski dla najmłodszych (od 3 r.ż.) o długości ponad 40 m.
 6. KULE WODNE- tu sprawdzimy czy Potrafimy utrzymać równowagę podczas sztormu? Nie wiesz? Teraz możesz to sprawdzić w Kuli Wodnej. Utrzymanie równowagi w kuli wodnej to duży wyczyn godny Wilka Morskiego. Atrakcja dostępna dla dzieci i dorosłych. Beczka śmiechu murowana! Wrażenia na długo pozostaną w pamięci uczestnika tej mega hecy.
 7. POWER TOWER – WIEŻA MOCY - 18 metrowa wieża wykonana z drewnianych pali, na której zamontowano szereg atrakcji.
Samą Wieżę Mocy wyposażono w:
 • BigSwing TANDEM
 • PowerFan
 • Kombinacja Wspinaczkowa
 • Drabina Jakuba
 • ZipLine – szybki zjazd
 • Pole minigolf z ciekawymi przeszkodami i duże pola minigolfa.
 • KRĘGLE RETRO.Tylko w parku ABlandia w Krościenku można zagrać w kręgle w taki sam sposób jak grywali nasi dziadowie na przełomie wieków.
Park dla wygody Turystów wyposażony jest w :
 • bezpłatny parking, 
 • bezpłatne toalety.
Z Parku można wyjść w Pieniny (np. Trzy Korony, Sokolicę), to jedne z najpiękniejszych gór w Polsce.W odległości około 1 km znajduje się dolna przystań flisacka "Spływu Dunajcem". W "Starej Kręgielni" można też zagrać w "KRĘGLE RETRO" wg zasad obowiązujących z przełomu XIX i XX wieku. W budynku znajduje się również galeria starych fotografii z historii Pienin.

JG

Gmina Krościenko-tablica. Park linowy-ABlandia w Krościenku. Park linowy-ABlandia w Krościenku. Park linowy-ABlandia w Krościenku-tor przeszkód
Park linowy-ABlandia w Krościenku-tor przeszkód Park linowy-ABlandia w Krościenku-tor przeszkód Park linowy-ABlandia w Krościenku-tor przeszkód Park linowy-ABlandia w Krościenku-tor przeszkód
Park linowy-ABlandia w Krościenku. Park linowy-ABlandia w Krościenku-tor przeszkód Park linowy-ABlandia w Krościenku-cennik. Park linowy-ABlandia w Krościenku-ekwipunek.
Park linowy-ABlandia w Krościenku-tablica instruktażowa. Park linowy-ABlandia w Krościenku-tablica info. Park linowy-ABlandia w Krościenku-tor przeszkód Park linowy-ABlandia w Krościenku-tor przeszkód
Park linowy-ABlandia w Krościenku-tor przeszkód Park linowy-ABlandia w Krościenku-tor przeszkód Park linowy-ABlandia w Krościenku-tor przeszkód Park linowy-ABlandia w Krościenku-kule wodne.
Park linowy-ABlandia w Krościenku-tor przeszkód Park linowy-ABlandia w Krościenku-tor przeszkód Park linowy-ABlandia w Krościenku-tor przeszkód Park linowy-ABlandia w Krościenku-tor przeszkód
Park linowy-ABlandia w Krościenku-tor przeszkód Park linowy-ABlandia w Krościenku-tor przeszkód
Rozkład jazdy


Noclegi

Hotel ZbójnicówkaHotel Zbójnicówka
Bukowina Tatrzańska / Nocleg
Nowoczesny Hotel*** Zbójnicówka znajduje się w malowniczej miejscowości...
Ośrodek Wczasowy STASINDAOśrodek Wczasowy STASINDA
Bukowina Tatrzańska / Nocleg
Zapraszamy do naszego ośrodka wypoczynkowego w Bukowinie Tatrzańskiej grupy
Willa BukowinaWilla Bukowina
Bukowina Tatrzańska / Nocleg
Willa Bukowina zaprasza.
Restauracje

WILLA MARTAWILLA MARTA
Szczawnica / Nocleg i Restauracja
To najciekawszy budynek pod względem architektonicznym w Szczawnicy.
Karczma HolnyKarczma Holny
Zakopane / Restauracja
Zapraszamy do karczmy położonej nieopodal drogi do Doliny Kościeliskiej.
Restauracja WiniarscyRestauracja Winiarscy
Nowy Targ / Restauracja

Warto przeczytać

E-kartki góry