IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Załoga balonowa rodem z Podhala zawzięcie rywalizuje.

2014-04-23 //Wstecz
Załoga balonowa rodem z Podhala zawzięcie rywalizuje.Spośród 23 załóg, które brały udział w XIII Wielkanocnych Zawodach Balonowych w Grudziądzu, ekipa balonu PCD SALAMI z Podhala zajęła 4. miejsce.

W dniach 10-13 kwietnia 2014 odbyły się w Grudziądzu – pierwsze w tym roku zaliczane do Balonowego Pucharu Polski

XIII WIELKANOCNE ZAWODY BALONOWE.

Na starcie stanęła m.in. czołówka polskich pilotów oraz siedmiu reprezentantów Litwy. Wśród dwudziestu trzech załóg znalazła się również ekipa balonu PCD SALAMI. Pogoda dopisała, w związku z czym w pięciu zaplanowanych lotach rozegrano 18 konkurencji.

W ostatecznej klasyfikacji indywidualnej załoga balonu z Podhala zajęła czwarte miejsce. Zawody wygrał Rimas Kostiuskevicius z Litwy, aktualny wicemistrz Europy, drugie miejsce zajęła Beata Choma z Poznania, wicemistrzyni Polski 2013. Na miejscu trzecim uplasował się członek Polskiej Kadry Narodowej Bazyli Dawidziuk z Białegostoku. Pozostali członkowie kadry wraz z aktualnym mistrzem Polski zajęli pozostałe miejsca. Jest to najlepszy, jak do tej pory, wynik załogi balonu PCD SALAMI w zawodach tej rangi.

Poza klasyfikacją indywidualną po raz pierwszy rozegrano zawody w drużynowe. Drużyny zostały utworzone przez dowolne dobranie się trzech ekip. Miłym akcentem zawodów było zaproszenie pilota balonu PCD SALAMI Krzysztofa Borkowskiego do drużyny, którą utworzyli aktualny mistrz Polski Bartosz Nowakowski oraz pierwszy w rankingu pilotów roku 2013, startujący również w Zimowych
Podhalańskich Zawodach Balonowych na balonie GASPOL, Arkadiusz Iwański –reprezentanci Aeroklubu Włocławskiego. Do punktacji zaliczały się dwa najlepsze wyniki w zespole z każdej konkurencji. Drużyna ta zajęła ostatecznie drugie
miejsce, na co niemały wpływ miała załoga balonu PCD SALAMI.

Kolejne zawody z udziałem reprezentantów Podhala, zaliczane do Pucharu Polski odbędą się w Krośnie, w długi weekend majowy.