IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Nie tacy zaraz mali.

2014-02-10 //Wstecz
Nie tacy zaraz mali.Kilka propozycji dla zainteresowanych ciekawą ofertą zimowego nadal jeszcze Podhala.

Kameralny charakter, unikalna atmosfera, nowoczesne wyposażenie oraz piękne krajobrazy przed oczami, roztaczające się ze stoków, i nie bez znaczenia smakowite produkty tradycyjnej kuchni serwowane przy stokach w karczmach, gospodach,to niewątpliwe walory również i tych pomniejszych stacji narciarskich, które nie ustepują pola w rywalizacji o narcairzy, podczas tej dziwnej zgoła zimy na Podhalu. Bez większego tłoku, długiego oczekiwania na wjazd na szczyt i szerokie, zróżnicowane trasy o różnym stopniu trudności, to ważki atut przy wyborze miejsca na wymarzony wypoczynek z nartami. Co istotne kuszą również cenami, konkurencyjnymi dla większych ośrodków, przy porównywalnym poziomie ofert.

1.Nowoczesna czteroosobowa kolej krzesełkowa o długości 1250 m z przepustowością 2400/h, średnie nachylenie 17% z różnicą wzniesień wynoszącą ok. 215m., a ponadto dwa wyciągi orczykowe (610 i 420 m z przepustowością ok.800 osób/h). Stacja Narciarska Małe Ciche (GPS:N: 49° 18' 06" E: 20° 04' 19"). znajduje się w oidległości 12 km od Zakopanego,9 km od Bukowiny Tatrzańskiej. Czas dojazdu z Krakowa: 2:30.
 
2.Ośrodek narciarski Polana Sosny (GPS: N: 49° 24' 19" E: 20° 19' 29"), to wspaniałe walory widokowe. Położony na zboczu granicznego szczytu Sosny należącego do Magury Spiskiej w miejscowości Niedzica.
Czas dojazdu z Krakowa: 2:00.

Rozpościera się tu wspaniały i niepowtarzalny widok na jezioro czorsztyńskie, z elektrownią wodną.XIV - wieczny Zamek Dunajec, Pieniny i w tle Tatry- to dodatkowe poza stricte narciarskimi atrakcje tej stacji. Nieopodal, bo w odległości ok. 500 m od ośrodka znajduje się granica polsko-słowacka.
Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów są trzy wyciągi orczykowe ( 400,300, 80m),przygotowano 7 tras zjazdowych o różnicy wzniesień oscylującej od 96,78 i 28 m . Dla amatorów sportów biegowych od górnej stacji najdłuższego wyciągu poprowadzona jest w kierunku Kacwina narciarska trasa biegowa - jedyna w okolicy, licząca 8 km długości. Stacja idealna dla mniej wymagających, unikających tłoku a ceniących sobie poza nartami również takie formy wypoczynku jak spacer po zaporze, wypad na Słowację tudzież rozkoszowanie się przepiękną panoramą Pienin odbijającą się w tafli zbiornika czorsztyńskiego.

3.W Gliczarowie Górnym stacja narciarska"U Steni"(telefon:018 20 77600), oferuje miłosnikom białego szaleństwa trzy wyciągi narciarskie- o długości kolejno 500,400 i 60m z różnicą wzniesień odpowiednio 85,75 i 15 m. Walory stacji doceniają zwykle Ci, którzy pragną zaszczepić w najmłodszym pokoleniu pierwiastek miłośnika nart. Kameralne usytuowanie stacji powoduje, że czas spędzony tu na nartach jest i satysfakcjonujący co bezpieczny.
Czas dojazdu z Krakowa: 2:30.Czynna od godz 8:00 do godz 22:00.

4.Na Pogórzu Gliczarowskim zlokalizowana jest stacja narciarska Sami Swoi-(Tel.+48 666 236 007), Gliczarów Dolny ( dolna stacja ) i Gliczarów Górny ( górna stacja ).Czas dojazdu z Krakowa: 2:30.Jak informują włodarze ośrodka, położenie wyciągu, jego standard oraz poziom przygotowanych tras zjazdowych zapewni przebywającym tu wspaniały wypoczynek i wiele miłych wrażeń z jazdy na nartach czy snowboardzie.
Dla dzieci i początkujących swoją bogatą ofertę proponuje szkółka narciarska ze specjalnie dla nich przygotowanym krótszego wyciągiem oraz łagodniej przebiegającą trasą. Amatorów dobrego poczęstunku w tradycyjnym wydaniu, przy dolnej stacji wyciągu w pięknym stylowym budynku ugości dwupoziomowa karczma oraz pensjonat.

5.Na Pogórzu Spisko-Gubałowskim, na północno-zachodnim Spiszu zlokalizowana jest Stacja Narciarska Hawrań(GPS:N: 49° 19' 41" E: 20° 09' 18") w miejscowości Jurgów-leżącej na prawym brzegu uroczej rzeki Białki. Do dyspozycji narciarzy są: wyciąg krzesełkowy na 4 osoby o długości 760m i róznicy wzniesień 200 m z przepustowością do 2400 osób/h, wyciąg orczykowy o długości 640 m i różnica wzniesień ok.140m i przepustowością 900 osób /h oraz wyciąg talerzykowy zlokalizowany na tzw. "oślej łączce" o długości 210 m i różnicy wzniesień ok 30 m z przepustowością 600 osób/h. Czas dojazdu z Krakowa: 2:30.
 

6.Stolica Podhala oferuje narciarzom stok Zadział (GPS:N:49°30'17"E:20° 02'.04").
Podwójny orczyk o długości 550 m., z różnicą wzniesień ok 85 m i przepustowością 750 osób/h, sprawiają, że ruch na stoku odbywa się płynnie. Ze szczytu doskonała panorama na Nowy Targ, wieczorem szczyt wyciągu efektownym światłem informuje wszystkich narciarzy, że wyciąg jest czynny. Z górnej stacji wyciągu można podziwiać całą panoramę Tatr, Babią Górę, Pasmo Gorców, a nocą oświetlone mieniące się światła rozsianych wokół siedzib ludzkich oraz charakterystyczne dla wyciągów narciarskich oświetlenie licznych stoków. Przy sprzyjających warunkach pogodowych jest możliwość zjazdu do Nowego Targu nartostradą.
 
7.Na stokach góry Jaworzynki w paśmie Gorców stacja narciarska Lubomierz-Ski(GPS:N: 49° 35' 43" E: 20° 13' 00"), oferuje wspaniałe warunki do zimowej rekreacji. Bywalcy stacji mówia o wymagającym stoku z dużą różnicą wzniesień, szerokim zjazdem, kilkoma trasami do wyboru.
To stacja narciarska leżąca na północnym stoku Jaworzynki (1026 m n.p.m.) w paśmie Gorców. U jej stóp rozciąga się Lubomierz, do którego czas dojazdu z Krakowa to 1:30.
Dwa wyciągi narciarskie, szybki: podwójny orczyk o długości prawie 700 metrów z różnicą wzniesień dochodzącą do 200 metrów, to przeznaczone zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów długie i szerokie trasy zjazdowe. Funkcjonujący wyciąg talerzykowy o długości 160 metrów, przeznaczony dla dzieci, początkujących narciarzy i snowboardzistów oraz osób pragnących szkolić się i doskonalić swoją technikę jazdy.Wypożyczalnia nart oraz smaczne menu w gospodzie usatysfakcjonują każdego sympatyka zimowego szaleństwa.

8.Koninki- pięknie położona miejscowość znana jako ostoja ciszy i spokoju w powiecie limanowskim, 13 km od Mszany Dolnej w gminie Niedźwiedź na skraju Gorczańskiego Parku Narodowego. Stacja narciarska w Koninkach (N: 49° 34' 53" E: 20° 04' 59") jawi się jako ciekawa propozycja dla narciarzy. W Ośrodku do dyspozycji gości istnieje możliwość wyboru spośród kilku tras narciarskich. W tym sezonie gospodarze udostępnili następujące trasy narciarskie:
Kolej Linowa Tobołów, 
Wyciąg na polanie Hucisko oraz wyciąg dla dzieci "Hutek". 
Na trasach narciarskich panują bardzo dobre warunki by uprawiać narciarstwo zarówno biegowe jak i zjazdowe.

Oferta obejmuje-
Kolej linową na górę Tobołów – długość trasy 1450m, przepustowość 550-600os/h, trasa oświetlona.
Dolny wyciąg talerzykowy na polanie Hucisko – długość trasy 350m, przepustowość 250 os/h, trasa oświetlona.
Górny wyciąg talerzykowy na polanie Starmaszka - długość trasy 350m, przepustowość 575os/h.
Hutek - wyciąg dla dzieci i początkujących - długość trasy 50m.
tel. 018 33 17 580

Miłego szusowania.

Opracowano w oparciu o MSIT.
JG

Rozkład jazdy


Noclegi

PENSJONAT BORUTAPENSJONAT BORUTA
Zakopane / Nocleg
Pensjonat Boruta położony jest w centrum Zakopanego.
Pensjonat Zbójecki DwórPensjonat Zbójecki Dwór
Bukowina Tatrzańska / Nocleg
Zbójecki Dwór zaprasza.
Modrzewie Park Hotel *****Modrzewie Park Hotel *****
Szczawnica / Nocleg i Restauracja
Modrzewie Park Hotel to pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w Pieninach.
Restauracje

Pensjonat PstrągPensjonat Pstrąg
Łopuszna / Nocleg i Restauracja
To jedyna na Podhalu restauracja, oferująca ryby z własnej hodowli.
Willa AltaWilla Alta
Bukowina Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Czarująca willa w najpiękniejszym miejscu widokowym w całej Bukowinie
Tatrzański BórTatrzański Bór
Małe Ciche / Restauracja
Małe Ciche to jedna z najmniejszych wsi na Podhalu.

Warto przeczytać

E-kartki góry