IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Podhalańska Zima z Gwiazdami w Nowym Targu.

2013-12-28 //Wstecz
Podhalańska Zima z Gwiazdami w Nowym Targu.W Nowym Targu będzie miała swoja kolejną już odsłonę Podhalańska Zima z Gwiazdami. Jako największą atrakcję wymienia się nietypowy mecz hokejowy, który zostanie rozegrany 29 grudnia.

Do sportowej rywalizacji staną: Hokejowa Reprezentacja Artystów i drużyna Sportowców i Przyjaciół. Niewątpliwym atutem tego wydarzenia jest cel jaki mu przyświeca–dochód z cegiełek wejściowych zostanie przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Jeden z zawodników HRAP Mateusz Dewera opowiada o tym co było zarzewiem do powołania tej nietypowej reprezentacji:

"Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich" (HRAP) zainaugurowała swoją działalność dwanaście lat temu w Tychach. Na przestrzeni tego okresu jej szeregi zasiliło wielkie grono wspaniałych osobowości ze świata polskiej sceny muzycznej, filmowej, kabaretowej i sportowej.Pomysł na powstanie drużyny powstał dosyć spontanicznie. Podczas finału WOŚP w Tychach w 2002 roku, pochodzący z tego właśnie miasta pasjonat hokeja Mariusz Gabrek, licytował się z Robertem Janowskim na "uprawiane sporty". Starły się dwie dyscypliny: rugby oraz hokej. Ponieważ zarówno jedna, jak i druga dyscyplina są w naszym kraju, można powiedzieć niszowymi, narodził się pomysł, aby w ramach promocji, namówić znane osoby z artystycznego środowiska do spróbowania swoich sił właśnie w hokeju na lodzie.
Jak mówi Mariusz Gabrek, twórca drużyny- temat chwycił, ustaliliśmy ramy imprezy i nasze cele. Przede wszystkim sami decydujemy, dla kogo gramy – zawsze charytatywnie. Drugim celem jest promocja hokeja w naszym kraju. Po pierwszej imprezie, odzewie i telefonach, wspólnie z Andrzejem Nejmanem, Przemkiem Sadowskim i Krzyśkiem Hanke postanowiliśmy kontynuować zabawę w hokeistów, już, jako osobny twór – tak powstała Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich".

Siłę HRAP stanowi to, że zasiliło ją tak wielu nietuzinkowych zawodników, a wśród nich: Marcin Dorociński, Michał Wójcik, Marcin Wójcik, Piotr Zelt, Bogdan Kalusa, Sylwester Maciejewski,Leszek Benke, Tomasz Ciachorowski, Piotr Kupicha, Jacek Kawaelc, Michał Wiśniewski, Rafał i Marcin Mroczkowie,  Jacek Stachurski, Tomasz Olbratowski, Adam Grzanka,Michał Lewandowski.

Trenerem reprezentacji jest niewątpliwa legenda polskiego hokeja, który w 1976r. podczas Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie rozgrywanym w katowickim Spodku rozgromił wespół z polskimi reprezentantami ówczesną mega potęgę w tym sporcie ZSRR-Wiesław Jobczyk. Swoją pomocą, radą służy inna mega gwiazda tego sportu- Mariusz Czerkawski.

Staraniem miejscowych pasjonatów tej niezwykle widowiskowej dyscypliny sportu, częstotliwość spotkań Reprezentacji został poszerzony także o stolicę Podhala, Nowy Targ, który ma swoje znaczące miejsce na mapie zasług dla polskiego hokeja,gdzie też odbyła się pierwsza edycja "Podhalańskiej Zimy z Gwiazdami". 

Wówczas głównym punktem dwudniowej imprezy był rozegrany mecz hokejowy, pomiędzy HRAP a drużyną "Olimpijską". Swój patronat nad wydarzeniem objęła jak i teraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, na rzecz, której przekazany został całkowity dochód z imprezy.

Dodatkową atrakcją II Podhalańskiej Zimy z Gwiazdami,będzie stający się już rytuałem, udział gwiazd w zawodach narciarskich rozgrywanych na urokliwym stoku Zadział w Nowym Targu.

Ten cykl imprez sportowych ma na celu spopularyzowanie tych dyscyplin sportu poprzez ukazanie osób znanych i rozpoznawanych, które nie kryją swojej pasji do ruchu, aktywności a tym samym do namawiania nas abyśmy po sutym bożonarodzeniowym biesiadowaniu dołączyli się i wzięli przykład, bo ruch to przecież zdrowie.

Opracowano z wykorzystaniem doniesień prasowych
JG

Rozkład jazdy


Noclegi

Skalny BrzegSkalny Brzeg
Czarna Góra / Nocleg
“Skalny Brzeg” w Czarnej Górze jest nowo otwartym obiektem w standardzie hot
Pensjonat Pizzeria AmicusPensjonat Pizzeria Amicus
Zakopane / Nocleg i Restauracja
Amicus położony jest w spokojnej okolicy, w sąsiedztwie popularnych szlaków.
Willa " U Tośki 3"Willa " U Tośki 3"
Murzasichle / Nocleg
Kameralny obiekt, miła atmosfera, piękne widoki na góry.
Restauracje

Hotel LiptakówkaHotel Liptakówka
Białka Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa komfortowego Hotelu Liptakówka.
Grill w Stadninie Koni RAJD.Grill w Stadninie Koni RAJD.
Szczawnica / Restauracja
W malowniczych Jaworkach znajduje się Stadnina Koni RAJD.
Restauracja Pizzeria VivaldiRestauracja Pizzeria Vivaldi
Poronin / Restauracja
Pizza z widokiem na Tatry!

Warto przeczytać

E-kartki góry