IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Polski smak.

2013-12-27 //Wstecz
Polski smak.Po zdrowym jedzeniu, zdrowy duch w zdrowym ciele- mój aniele.
 
Wokół nas trwa zauważalna sympatia i niezdrowy trend polegający na poddawaniu się fast food'owemu szaleństwu, a także obserwuje się zanik zwyczajnej kuchni polskiej w upodobaniach szczególnie młodego pokolenia. 

Polacy być może nie wiedzą, że to co najzdrowsze mają i w zasięgu wzroku i ręki, bowiem nie w tanich barach oraz śmierdzących restauracjach serwujących stare kotlety i bardzo tuczące frytki oraz pseudo potrawy w podejrzanie wyglądających panierkach naprawdę dobrze zjemy.

Niecałe 100 m od płyty nowotarskiego Rynku-na ul.Sokoła,który po rewitalizacji pełni teraz wielorakie zadania, bo będąc w samym sercu Nowego Targu organizowane są tu różne imprezy masowe, można zjeść smaczne, zdrowe potrawy serwowane przez dobrą kuchnię. Jak zapewniają Gospodarze lokalu wszystkie dostępne w karcie menu potrawy przygotowane są z ogromną dbałością i z  najlepszych świeżych surowców.

Praktykowana tu klasyczna kuchnia polska przypadnie zapewne do gustu tym wszystkim, którzy kładą nacisk na tradycję ale nie odrzucają też nowoczesnych trendów. 

Restauracja "Kaprys" ma bogatą tradycję, cieszy się zasłużonym uznaniem wśród konsumentów, którzy często wykorzystują ją również do organizowania tu przyjęć okolicznościowych, jak:
- wesela- chrzciny- komunie- stypy.

Przyrządzając zamówiony tu posiłek obsługa dokłada starań aby używano przede wszystkim takich przypraw jak koper, pieprz, czosnek i inne dodatki korzenne. Czuć je w spożywanych posiłkach, nadają im tego indywidualnego smaczku, którego fast food nigdy mieć nie będzie. 

Specyfika kuchni polskiej to dla wielu zbyt kaloryczne golonki, ociekające tłuszczem kiełbasy oraz zawiesiste bigosy. Ciężko strawny charakter tej kuchni oddają także mięsa czerwone i dziczyzna. Przydatne są więc przede wszystkim tak przyprawy korzenne ale i pożądane czerwone i białe wina,które pozwalają na niekłopotliwe ale i przyjemne przecież pokonanie nierzadko trudno strawnego balastu w jaki przyoblekły się golonki, schabiki, pieczyste. 

Trudno oprzeć się wrażeniu, że jednak polska kuchnia jest jedną z najlepszych na świecie, niezwykle bogata o wielowiekowej tradycji, bogatej w oryginalne przepisy, które swoje pochodzenie mają z różnych stron rozległej onegdaj Rzeczypospolitej Obojga Narodów.Warto kultywować jej bogate tradycje. 

Goszcząc w restauracji "Kaprys", czy to sami czy wśród swoich znajomych, rodziny, przyjaciół z okazji, czy też bez doświadczymy tego, co nazywa się kolokwialnie "niebem w gębie" po polsku.

JG

Kolaż zdjęć z karczmami. Karczma "Gazdowo Kuźnia" Karczma "Biesiada" Jaworki-"Bacówka".
Karczma "Po Zbóju". Karczma "Rzym" Karczma "Litworowy Staw" Karczma "U Walusia"
Karczma "U Borzanka". Karczma "Stek Chałupa"
Rozkład jazdy


Noclegi

Kinga Hotel WellnessKinga Hotel Wellness
Czorsztyn / Nocleg i Restauracja
Luksusowy, orientalny hotel z basenem, o niepowtarzalnym klimacie ...
Villa Toscana Bed&BreakfastVilla Toscana Bed&Breakfast
Murzasichle / Nocleg i Restauracja
To jedyne miejsce na Podhalu, które zabierze Cię swoim wystrojem ...
Pensjonat WolskiPensjonat Wolski
Kluszkowce / Nocleg i Restauracja
Zapraszamy w Pieniny do Pensjonatu Wolski położonego w miejscowości Mizerna.
Restauracje

Karczma BacaKarczma Baca
Poronin / Restauracja
Nie zapomnieliśmy o tym, że ostre górskie powietrze niezwykle wzmaga apetyt,
Restauracja Stek ChałupaRestauracja Stek Chałupa
Zakopane / Restauracja
Dla wielbicieli tradycyjnego grilla.
Pensjonat Willa JordanówkaPensjonat Willa Jordanówka
Kluszkowce / Nocleg i Restauracja
Zapraszamy do uroczego Pensjonatu Willa Jordanówka.

Warto przeczytać

E-kartki góry