IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Celebrycki najazd.

2013-12-17 //Wstecz
Celebrycki najazd.Czesław Lang,Magda Gessler, Jarosław Kret i Tomasz Zubilewicz, Czesław Mozil, Pascal Brodnicki- Oni wszyscy u nas byli.

Mijający rok obfitował w liczne, miłe dla mieszkańców Stolicy Podhala okoliczności. 

Wymienimy kilka, tych największych najgłośniejszych-oto zdaniem wielu, bardzo udane Juwenalia studentów z PPWSZ w Nowym Targu, Piknik Lotniczy, który swoim rozmachem i atrakcjami zdystansował wszystko to, co do tej pory miasto widziało, etap 70.Tour de Pologne, Jarmark Podhalański, czy Małopolski Festiwal Smaków. 

Jeśli do tego dorzucimy nagłaśniane w mediach wizyty znanych na całą Polskę celebrytów jak- Magda Gessler z Jej "Kuchennymi Rewolucjami" i programem o przeistaczaniu restauracji w "Absynt", Jarosław Kret, Tomasz Zubilewicz, którzy zachwalali uroki Podhala, a także kolejny kulinarny specjalista od światowych smaków- Pascal Brodnicki, który specjalnie odwiedził w lipcu br.mieszkańca Nowego Targu- Staszka Jachymiaka.
Obaj znawcy kulinarnych specjałów  debatowali na antenie TVN Style o zdrowym żywieniu.Program stacja ta wyemitowała w listopadową sobotę.

Tenże P. Staszek nazywany tudzież Prowdziwkiem, słynie z ekologicznego podejścia do spraw żywieniowych, jest uznanym autorytetem w zakresie ziół, przetwarzania żywności z zachowaniem jej wszelkich walorów smakowych i zdrowotnych. Prowadzone przez niego eko-gospodarstwo, to Sezam pełen takich specjałów jak chociażby rydze w marynacie, rydze duszone, konfitury z kwiatu róży, ale i owoców leśnych, niezliczona liczba różnych gatunków soków od tych z brzozy, poprzez jagodowe, jeżynowe, malinowe, porzeczkowe i co tam jeszcze po łąkach, sadach, polach, lasach rośnie. 
W jego opinii rok obfitował w grzyby, które jeszcze do pierwszych śniegów można było spotkać podczas wędrówki po lesie. Poczynione przez Niego marynaty, przetwory duszonych na wiele sposobów licznych odmian grzybów uzupełniają obraz dostatniej spiżarni,dostępnej dla wszystkich, którzy brzydzą się wszelkiej maści dodatkiem "E-" 

Tu u Niego również suszą się zebrane po urodzajnej aurze takie warzywa jak marchew, pietruszka, pora. Wszystkiego wymienić nie sposób,a że zna się na rzeczy to i znawcy w pokroju Pascala Brodnickiego nie ukrywają, że co jak co ale pesto z czosnku niedźwiedziego, które wyszło spod ręki Prowdziwka, nie ma dla sobie równych i cały dostępny zapas wykupił. A że o wielu produktach ten kulinarny wirtuoz nie słyszał, bo i skąd, to i z uwagą, co pokazała TVN Style wsłuchiwał się w porady Staszka-Prowdziwka z Nowego Targu, który Gościa bardzo był rad gościć i swoim doświadczeniem dzielić się.

Sam Pascal Brodnicki mieszka w Polsce. Od września 2004 do grudnia 2009 prowadził w TVN program kulinarny "Pascal: Po prostu gotuj!".Zdaniem Pascala Brodnickiego nasza polska kuchnia jest uważana za jedną z najsmaczniejszych na świecie. O niej sam mówi, że uwielbia polską kuchnię,a w tym pyszne pierogi z kaszą jaglaną na słono czy wołowiną. Lubi poznawać nowe smaki, a w Polsce pewnie też są jeszcze smaki do odkrycia –stąd jego wizyta na Podhalu u Staszka Jachymiaka-Prowdziwka.

W swoim dossier Pascal Brodnicki pisze, że uczył się gotować we francuskich szkołach gastronomicznych. Pracował w wielu restauracjach (m.in. Chelsea Hotel w Nowym Jorku i Les Pyrénées[1] we Francji). 
Tym większy prestiż, honor i sława da Naszego nowotarżanina, który robiąc to co robi, dobrze ludziom służy.

JG

Rozkład jazdy


Noclegi

Ośrodek Wczasowy "Borowy"Ośrodek Wczasowy "Borowy"
Biały Dunajec / Nocleg
Biały Dunajec - gdzie znajduje się nasz ośrodek, to piękna miejscowość.
Zajazd Czorsztyński Motel - RestauracjaZajazd Czorsztyński Motel - Restauracja
Maniowy / Nocleg i Restauracja
Motel znajduje się nad nowopowstałym Zalewem Czorsztyńskim
U GazdyU Gazdy
Nowy Targ / Nocleg
Noclegi Gazdy to nowoczesny obiekt położony w zacisznym zakątku Nowego Targu
Restauracje

Karczma Pizzeria przy MościeKarczma Pizzeria przy Moście
Szaflary / Nocleg i Restauracja
Jest to obiekt gastronomiczno-rekreacyjny usytuowany w malowniczej górskiej
Willa AltaWilla Alta
Bukowina Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Czarująca willa w najpiękniejszym miejscu widokowym w całej Bukowinie
Karczma PolaniorkaKarczma Polaniorka
Biały Dunajec / Restauracja

Warto przeczytać

E-kartki góry