IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Edyta Górniak nie szczędzi Jej pochwał.

2013-10-25 //Wstecz
Edyta Górniak nie szczędzi Jej pochwał.W telewizyjnej "2", w popularnym programie "The voice of Poland" w prawdziwy zachwyt jurorów wprawia pochodząca z Nowego Targu 21-letnia Jagoda Kret.
 Góralskie talenty muzyczne podbijają Polskę.Wiele jest przykładów na ekspansję młodych wykonawców rodem z Podhala.
Na codzień jest studentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Zaśpiewała już m.in.piosenkę "A natural woman" oraz "When You Believe". Jej interpretacja oraz występ zyskały poklask u jurorów.
Sama Edyta Górniak z programu ma program coraz wyżej ocenia Jej występy, doceniając umiejętność osobistej interpretacji i zaangażowanie w wykonaniu trudnego utworu.

W jej dossier można przeczytać m.in., że już jako dziecko fascynowała się muzyką. Bierze udział w licznych konkursach na terenie Podhala i nie tylko.Efektem jest też zajęcie II miejsce w przeglądzie Młodych Talentów 2011 na Orawie.

Program "The Voice of Poland" to jednak nie jedyne telewizyjne show, w którym można oglądać p.Jagodę. Pojawiła się też w odcinku "Kuchennych Rewolucji" rodem z TVN. Wspomagała w programie brata Artura, który prowadzi oryginalną restaurację "Absynt" w Nowym Targu. Lokal ma ambicje przyciągać Gości nie tylko wspaniałym wystrojem, menu ale też udostępnia swoje podwoje na potrzeby rozrywki przez duże R. Obok Czesław Śpiewa, występowali już Andrzej Grabowski, czy Alosza Awdiejew.
Tu też śpiewała jako muzyczny gość podczas wieczorów karaoke oraz występów np.Czesława Mozila, który już dwukrotnie gościł w Nowym Targu. 

Robiąca swój kulinarny show Magda Gessler, zaangażowała całą Rodzinę Artura Kreta, która z godnością znosiła pomysły celebrytki.
Wokalistka dzielnie wspomagała rodzinny interes, nie odżegnując się również od prac kuchennych. Niedawno TVN emitował program, który wzbudził wielkie zainteresowanie.

Jej muzyczni idole to Whitney Houston, Adele, Stevie Wonder.

Już w wieku 7 lat wykazywała duże zdolności muzyczne i świadomi tego rodzice zaprowadzili Ją  do państwowej szkoły muzycznej w Nowym Targu, gdzie została przyjęta do klasy fortepianu. To był ten czas, gdy młody, chłonny umysł poznawał podstawy muzyki takie jak rytmika, kształcenie słuchu, czy śpiewanie w chórze. Dodatkowo, rodzice zawsze byli bardzo pomocni. Ta pomoc nie ograniczała się li tylko do wsparcia, dodawania otuchy ale i do podróżowania na konkursy też.
Marzenia i plany młodej Jagody Kret ewoluowały. Takie są prawa młodości. Początkowo planowała dostać się do szkoły teatralnej. Ale już pedagogika była kolejną alternatywą, a to dlatego, że kocha współpracę z dziećmi i widzi się w roli pedagoga. 
Nie pożegnała się też z marzeniami o sztuce aktorskiej, widząc w tym ciekawy sposób na podniesienie swoich umiejętności scenicznych.

Swój udział w "The voice of Poland" traktuje jako kolejny krok w budowaniu swojej kariery. Decyzja o udziale w programie nie była łatwa i była raczej motywowana jako sprawdzian swoich sił. Konwencja programu z rolą trenerów, którzy prowadzą swoją młodą kadrę, powoduje, że mogą się oni odwrócić od uczestnika, gdy ten ignoruje Jego uwagi bądź nie rokuje nadziei, a to byłoby sygnałem, że coś jest nie tak, że nie tędy droga. Jak dotąd Jagoda Kret pomyślnie przebrnęła przez kolejne eliminacje, ostro i efektownie rywalizując, odbierając przy tym zasłużone laury od takich tuz muzycznych jak Edyta Górniak, która jest też dla Niej wzorem wokalnym.
Czekają nas jeszcze finałowe zmagania.

Jak twierdzi w jednym z wywiadów, odrzucenie nie byłoby jednak powodem do załamania się, a raczej zmotywowało by to Ją  do zdwojonej pracy nad sobą. Udział w programie pozwolił uwierzyć w siebie i w swoje umiejętności, których wcześniej nie była do końca świadoma. 
Decyzja o udziale w telewizyjnym show, gdzie trzeba zmagać się z własną tremą, adaptować się na potrzeby trudnego scenariusza, współuczestniczyć i do tego skutecznie rywalizować, to dla niejednego rzecz niewyobrażalna.
Sama znając siebie najlepiej twierdzi, że charakter ma trudny i nikt by z nią nie wytrzymał. Muzyka pomaga Jej w wielu chwilach – tych lepszych  i tych złych. Daje radość i ulgę, bo ambicja stawia coraz wyżej poprzeczkę.To też skuteczny sposób na rozładowanie emocji. 
Ta szczerość podnosi jeszcze Jej atrakcyjność jako potencjalnego i zasłużonego zwycięzcę tej edycji programu. 

Obecnie określa siebie jako  zwykłą, szczęśliwą dziewczynę, której zaczynają się spełniać marzenia- okupione ciężka pracą.

Oto Podhale, kraina ludzi spełniających swoje marzenia.
 

Materiały źródłowe - doniesienia prasowe.
 JG

Rozkład jazdy


Noclegi

Willa TatryWilla Tatry
Kościelisko / Nocleg i Restauracja
Willa Tatry to miejsce wyjątkowe, magiczne, powstałe z pragnienia podzieleni
Dom Wczasowy U ANUOŁKADom Wczasowy U ANUOŁKA
Murzasichle / Nocleg
Góralskie Wczasy U Aniołka. Zapraszamy!
U ZiomkaU Ziomka
Murzasichle / Nocleg
Zapraszamy serdecznie do naszego ośrodka położonego wśród malowniczych Tatr.
Restauracje

Zajazd ŚlebodaZajazd Śleboda
Ząb / Restauracja
"Zatonie, zatonie pióreczko na wodzie, ale nie zginie nuta o ślebodzie."
Karcma po ZbójuKarcma po Zbóju
Zakopane / Restauracja
Największa restauracja regionalna na Krupówkach.
Zajazd Czorsztyński Motel - RestauracjaZajazd Czorsztyński Motel - Restauracja
Maniowy / Nocleg i Restauracja
Motel znajduje się nad nowopowstałym Zalewem Czorsztyńskim

Warto przeczytać

E-kartki góry