IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Oni nadają ton.

2013-10-18 //Wstecz
Oni nadają ton.Mateusz Ziółko z Zubrzycy Dolnej i Basia Gąsienica Giewont z Zakopanego oraz pochodząca z Poronina Hanka Malacina Karpiel wraz ze swoim zespołem Turnioki.  To wykonawcy spod Tatr atakują gremialnie. Niewątpliwie uzdolnieni wokalnie i muzycznie stanowią wymagającą konkurencję dla innych uczestników w tych wszystkich ambitnych programach, wysoko podnosząc poprzeczkę w rywalizacji o najlepszego wykonawcę. Na antenie TV o uznanie publiczności walczą  Mateusz Ziółko z Zubrzycy Dolnej i Basia Gąsienica Giewont z Zakopanego i pochodząca z Poronina Hanka Malacina Karpiel wraz ze swoim zespołem Turnioki. 
Ma Ona ogromną szansę stać się jedną z gwiazd tegorocznej edycji programu "Must be the Music".
Ta góralska wokalistka wystąpiła na antenie stacji Polsat i z miejsca podbiła zarówno serca widzów, jak i jury programu, który wypromował takie gwiazdy jak Enej czy LemON.

Już dwa lata temu jako uzdolniona bez wątpienia muzycznie miała okazję wystąpić w konkurencyjnym muzycznym programie "X-Factor". 
Karierę solową rozpoczęła od skromnych,organizowanych przez siebie koncertów na terenie Podhala. Tu też z zespołem Bo Band zaśpiewała kolędy i pastorałki w nowoczesnej aranżacji Arkadiusza Wiecha. 

Turnioki, którego to zespołu jest wokalistką, zagrały już ponad 800 koncertów zarówno na dużych plenerowych scenach jak również w wielkich salach koncertowych współpracując z takimi dyrygentami i kompozytorami jak Krzesimir Dębski czy Bogdan Jamułowicz.
Specjaliści z branży muzycznej zaliczają ich do czołówki polskich zespołów folkowych,który podąża drogą folku góralskiego wzbogaconego nutą rockową, pop i reggae wykorzystując do tego celu współczesne instrumentarium. A gra już od 2000r. z inicjatywy lidera Arkadiusza Wiecha.
Wsłuchując się czasem w dźwięczne głosy wokalistów towarzyszących przygrywającym w podhalańskich karczmach, gospodach muzyków, możemy mieć pewność, że obok dobrego jadła, bo rodzimego, opartego na wielowiekowej tradycji,obcujemy być może z przyszłą mega gwiazdą, bo Podhale poprzez swoją bogatą kulturę na wiele sposobów wybitnie wyróżnia się na tle innych regionów. Zauważmy, że jak w przypadku tych już skutecznie operujących na trudnym rynku show biznesu artystów,to i z tej mąki będzie dobry, smaczny, zdrowy chleb. Rodem z Podhala.
W tekście wykorzystano materiały prasowe.
JG

Rozkład jazdy


Noclegi

CWiR RysyCWiR Rysy
Bukowina Tatrzańska / Nocleg
CWiR "RYSY" Sp. z o.o. to centrum rekreacyjno-wypoczynkowe.
Pensjonat Willa SzarotkaPensjonat Willa Szarotka
Kluszkowce / Nocleg
Nasz Pensjonat oferuje Państwu 75 miejsc noclegowych w pokojach 2,3,4 - osob
Hotel Nawigator***.Hotel Nawigator***.
Szczawnica / Nocleg i Restauracja
Hotel Nawigator*** to komfortowy obiekt wypoczynkowo-konferencyjny.
Restauracje

Zajazd ŚlebodaZajazd Śleboda
Ząb / Restauracja
"Zatonie, zatonie pióreczko na wodzie, ale nie zginie nuta o ślebodzie."
Pensjonat Willa JordanówkaPensjonat Willa Jordanówka
Kluszkowce / Nocleg i Restauracja
Zapraszamy do uroczego Pensjonatu Willa Jordanówka.
Sałasie HolnySałasie Holny
Zakopane / Restauracja
Karczma Regionalna, kuchnia góralska, kuchnia tradycyjna polska

Warto przeczytać

E-kartki góry