IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Koryto zbójnickie a dla wegetarian:tagiatella z borowikami.

2013-09-20 //Wstecz
Koryto zbójnickie a dla wegetarian:tagiatella z borowikami.A stary wulkan mocno śpi.  Po spacerze ewentualnie przed, to już sprawa indywidualna, dla złaknionych dobrego jadła zaprasza w swoje podwoje stylowa zbudowana z bali drewnianych gospoda położona na stoku góry Wdżar, usytuowana przy dolnej stacji wyciągu.Spośród wielu smakowitości kulinarnych, jako danie uznawane za specjalność lokalu wymieniane jest koryto zbójnickie a dla wegetarian: tagiatella z borowikami. Kusi również placek po zbójnicku. Menu bogate w inne specjały w tym łakocie cukiernicze oraz dość pokaźny barek.Wystrój wnętrza to tradycyjny dla tego regionu-tzn. bale drewniane, wysoka powała, meble takoż drewniane, tak więc całość tworzy przytulny i ciekawy klimat. Jako ciekawostka- lokal oferuje kącik-dość pokaźnych rozmiarów z przeznaczeniem do zabaw dla dzieci z szeregiem atrakcji na każdy wiek, zatem opiekunowie maluchów mogą śmiało przyprowadzać swoje pociechy, które znajdą tu też coś dla siebie, nie zawsze przecież aż tak znużone pieszą ewentualnie rowerową a zimą narciarską aktywnością. Dzieci mają swoje prawa. Ciekawa aranżacja wnętrza, miła obsługa i zasobne menu to pewność, że zauroczeni widokami Jeziora Czorsztyńskiego, widzianego z Góry Wdżar, nasz miły nastrój spotęgujemy niezapomnianymi wrażeniami z Gospody, która stanowi nieodłączny element całego kompleksu 
O górze Wdżar zapewne słyszało wielu, całoroczne atrakcje sytuują ją w szeregu tych miejsc, gdzie można miło i z pożytkiem zażyć wypoczynku, relaksu, a wiek czy płeć nie stanowi tu żadnego ogranicznika. Jak na rasowy ośrodek turystyczny przystało nie tylko zimą ale również w okresie wiosenno-letnio-jesiennym można wyjechać na górę Wdżar wyciągiem krzesełkowym. Jedną z niewątpliwych atrakcji jest zjazd torem saneczkowym typu roller coaster długość trasy 1000 m., średnie nachylenie zjazdu wynosi 12%,a różnica poziomów to 84m i jak niesie wieść najdłuższy w Polsce. Zarówno wyciąg jak i zjeżdżalnia czynne są codziennie od godz. 800 do 20.00. Oryginalny stożek góry Wdżar (767 m n.p.m.) zbudowany jest z andezytów, skały w Gorcach i całych Beskidach na ogół nie występującej (oprócz góry Wdżar podobną budowę ma tylko góra Bryjarka w Szczawnicy). Andezyt jest skałą pochodzenia magmowego. Góra Wdżar według pewnych opinii najpierw była wulkanem, od 1870 roku kamieniołomem andezytu, a dziś poza niezaprzeczalnymi walorami sportowo-rekreacyjnym i jest doskonałym punktem widokowym na Jezioro Czorsztyńskie i okoliczne pasma górskie.Obecnie góra Wdżar stanowi rozbudowane centrum rekreacyjne, oferujące wiele atrakcji turystom zarówno w zimie jak i w lecie, a że na górze Wdżar nie brakuje także całorocznych atrakcji,świadczą o tym, te m.in: 
- wyciąg krzesełkowy na szczyt góry, która jest wspaniałym punktem widokowym;
- zjeżdżalnia grawitacyjna Alpine Coaster o długości 1000 metrów;
- hodowla strusi.
Wszechstronność miejsca powoduje, że góra jest także rajem dla miłośników sportów ekstremalnych. Organizowane są tutaj rajdy samochodów terenowych, a w nieczynnym kamieniołomie zawody wspinaczkowe. Do tego od paru lat staje się kultowym miejscem dla paralotniarzy. Artykuł o tym miejscu można znaleźć m.in. na stronach naszego portalu- "Świat dla małych i dużych turystów kręci się wokół Góry Wdżar".
    
JG

Rozkład jazdy


Noclegi

Rezydencja SienkiewiczówkaRezydencja Sienkiewiczówka
Zakopane / Nocleg
Rezydencja Sienkiewiczówka jest położona w zacisznej części Zakopanego.
Pensjonat DanutaPensjonat Danuta
Biały Dunajec / Nocleg
Naszym gościom oferujemy pobyt w komfortowych pokojach 1, 2, 3 i 4-o osobowy
Pensjonat WojtuśPensjonat Wojtuś
Bukowina Tatrzańska / Nocleg
Nasz ośrodek to wyjątkowe miejsce dla wyjątkowych gości.
Restauracje

Pensjonat Restauracja Białka WidokPensjonat Restauracja Białka Widok
Białka Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Pokoje Gościnne BIAŁKA WIDOK znajdują się na wzgórzu KORKOSZÓWKA.
Karcma ZapiecekKarcma Zapiecek
Zakopane / Restauracja
Kapela góralska umila każdy wieczór.
WILLA MARTAWILLA MARTA
Szczawnica / Nocleg i Restauracja
To najciekawszy budynek pod względem architektonicznym w Szczawnicy.

Warto przeczytać

E-kartki góry