IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Trasa poprowadzi przez polany: Mietłówkę, Kojsówkę i Płazówkę.

2013-09-07 //Wstecz
Trasa poprowadzi przez polany: Mietłówkę, Kojsówkę i Płazówkę.Przejadą też przez Roztoki i polanę Biały Potok i grupa uczestników dotrze do Drogi pod Reglami.  Aktywność ruchowa to podstawa dobrego samopoczucia. Przebywanie w miłym otoczeniu ludzi podobnie myślących, pośród przepięknej podhalańskiej przyrody potęguje te wszystkie pozytywne przecież wrażenia. Tak spędzony dzień zapewne będzie dniem niepospolitym, bo łączącym to co przyjemne ale i co pożyteczne. Schyłek lata nie zawsze musi oznaczać kres naszego kreatywnego trybu życia. Wręcz przeciwnie. Lasy zaczynają przybierać, barwy złota, bursztynu,brązu. Niewątpliwie te wszystkie cuda cudeńka będą udziałem tych, którzy rozpoczną na Harendzie 22.09.2013 o godz. 10:00 wycieczkę rowerową dokąd wyjadą wyciągiem na grzbiet Pasma Gubałowskiego. Na górnej stacji wyciągu przywita ich tam niewątpliwie przepiękny widok na Tatry i Podtatrze, który będzie towarzyszył uczestnikom przez kilkanaście kolejnych kilometrów.
Ponieważ główny szlak grzbietowy pasma poprowadzi przez Furmanową na szczyt Gubałówki, przecinając w między czasie skrzyżowanie z drogą prowadzącą do Zębu – najwyżej położoną wsią w Polsce -zostanie zaliczony jeden z celów tej wycieczki- Gubałówka,a zawdzięcza on swoją sławę dzięki kolejce linowo - terenowej. Jej budowa była spowodowana wynikiem przygotowań do mistrzostw świata FIS w 1938r. I tak z Gubałówki rowerzyści skierują się na Butorowy Wierch. Następny etap to masyw Palenicy Kościeliskiej, będący najwyższym wzniesieniem we wspomnianym wcześniej Paśmie Gubałowskim. Dalej trasa poprowadzi przez polany: Mietłówkę, Kojsówkę i Płazówkę, której nazwa pochodzi jak wielu innych tatrzańskich polan od zamieszkującego ją rodu, w tym przypadku rodu Płazów. Przejeżdżać będą tutaj, m.in. obok malowniczego drewnianego kościółka, a w tle wciąż będzie towarzyszyła cudowna panorama Tatr. Następnie przez Roztoki i polanę Biały Potok grupa uczestników dotrze do Drogi pod Reglami. Ten fragment trasy, aż pod skocznie narciarskie w Zakopanem, nosi historyczną nazwę: Żelazna Droga, po której dziewiętnastowieczni hawiarze, przewozili tędy swój urobek z kopalń tatrzańskich. Nie wszyscy może wiedzą, że właśnie tu wydobywano i są na to materialne dowody, rudę żelaza.Ten odcinek obfituje w liczne zjazdy i podjazdy.  W obecnych czasach Droga pod Reglami jest dogodną ścieżką łączącą szlaki wybiegające z górskich dolin. Opuszczając trakt Żelaznej Drogi cykliści przejeżdżać będą u podnóża góry Krokiew. To w jej masyw wkomponowana jest jedna z najpiękniej zlokalizowanych na świecie - skocznia narciarska, na której rekordy bili tacy mistrzowie sportu jak chociażby m.in. Bronisław Czech, Adam Małysz i Simonn Ammann. Ostatni niestety już etap trasy poprowadzi obrzeżami Zakopanego do początku tej eskapady na Harendzie. I tak koło, symbol roweru- zostanie zamknięte.
Atrakcji, nie tylko widokowych zatem moc. Szczegóły imprezy oraz formularz kontaktowy na stronie organizatora: rowerowepodhale.eu.
Jednakże, jeśli ktoś nie ma czasu akurat w tym dniu uczestniczyć w tej wspaniałej sportowej imprezie, to korzystając z jej opisu może samodzielnie, organizując własną ekipę, poznać smak szusowania po Podtatrzu, cieszyć się urokiem Natury.

JG

Rozkład jazdy


Noclegi

WeronikaWeronika
Poronin / Nocleg
"Weronika" to miejsce idealne dla kolonistów. Miła obsługa, świetna okolica
Ośrodek Wypoczynkowy SiwarnaOśrodek Wypoczynkowy Siwarna
Kościelisko / Nocleg
Ośrodek zlokalizowany jest w Kościelisku w pięknej okolicy.
Hotel JanHotel Jan
Szczawnica / Nocleg
Przestronne pokoje, drewniane meble, obrazy największych mistrzów malarstwa
Restauracje

Restauracja 7 KotówRestauracja 7 Kotów
Zakopane / Restauracja
Jeszcze przed II wojną światową powstała przy drodze do Morskiego Oka...
Restauracja Bury MiśRestauracja Bury Miś
Bukowina Tatrzańska / Restauracja
Restauracja "Bury Miś" otwarta została w grudniu 2002 roku
Zajazd ŚlebodaZajazd Śleboda
Ząb / Restauracja
"Zatonie, zatonie pióreczko na wodzie, ale nie zginie nuta o ślebodzie."

Warto przeczytać

E-kartki góry