IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Questing to jeden z nowych trendów światowej turystyki.

2013-08-23 //Wstecz
Questing to jeden z nowych trendów światowej turystyki.Questing to propozycja dla całych rodzin, doskonale wpisująca się w trend turystyki rodzinnej.  Nasza aktywność jako turystów wzrasta. Nie wystarczają nam już typowo piesze trasy. Szukamy nowych doświadczeń. Po dogtrekkingu dochodzi questing. A że sport to zdrowie, to w rejon Dwóch Dolin – Muszyny i Wierchomli można wybrać się pieszo i na rowerze, by poznać historię regionu. To wszystko dzięki questingowi.Questing to jeden z nowych trendów światowej turystyki. To też doskonała rozrywka i dla dorosłych, którzy potrzebę zabawy realizują w innym celu. Dzięki niej relaksują się i nabierają dystansu do codziennych spraw. Ładują przysłowiowe akumulatory. 
W Polsce questing istnieje zaledwie od kilku lat, ale coraz bardziej zyskuje na popularności. 
Questing to propozycja dla całych rodzin, doskonale wpisująca się w trend turystyki rodzinnej.  Definiować go można poprzez zabawę, nawiązującą do podchodów i zdobywania harcerskich sprawności. Dzięki niemu możemy przeżyć niesamowitą przygodę, przenieść się w zupełnie inny wymiar. To powrót do świata, który pamiętamy z dziecięcych lat. Podstawą jest wspólne odkrywanie, przeżywanie i wspominanie. Wystarczą wcześniej pobrane foldery, mapy ze szlakami i wierszowanymi wskazówkami. Na tej podstawie rozwiązuje się quest, których prowadzi do określonego celu – skarbu w postaci skrzyneczki z pieczątką, świadczącą o wykonaniu zadania. Sam Questing polega na tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi podążają turyści, kierując się wskazówkami zawartymi właśnie w wierszowanych przewodnikach. A na trasie questu spotykają zagadki, dzięki którym odkrywają dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze danego regionu. To tworzy  miejsce wspólnej przygody i zabawy na łonie przyrody, gdzie nie będzie miejsca na nudę. 
W Dwóch Dolinach trenerzy z portalu Questing.pl stworzyli pięć ścieżek turystyczno-edukacyjnych. Dwie z nich powstały specjalnie z myślą o miłośnikach dwóch kółek. Tę dyscyplinę, która wymaga od nas chęci do dobrej zabawy uprawiać może każdy bez ograniczeń wiekowych i płci. Dodatkowo może być wzbogacona o rower. A każda ze ścieżek pozwala poznać historię Łemków – zamieszkujących w przeszłości Dwie Doliny. W Wierchomli Małej znajdują się także pierwsze w Polsce profesjonalne trasy downhillowe, na których od kilku lat organizowane są mistrzostwa w tej dyscyplinie. Mapki questów oraz informacje na temat tras ekstremalnych można uzyskać w recepcji Hotelu Wierchomla Ski &Spa Resort.
Questing to jeden z nowych trendów światowej turystyki. Dzięki innowacyjnemu połączeniu zabawy z edukacją zmienia wymiar turystyki. Podążanie ścieżkami questingowymi jest też twórczym sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu. To doskonały pomysł dla rodziców, którzy kilka razy dziennie słyszą od swoich dzieci, że się nudzą. Ważne jest, by odpowiednio na to znudzenie zareagować i zaproponować dziecku coś, co go zaciekawi i pomoże w jego dalszym rozwoju. 
Pojęcie zabawy w tzw. podchody, niezwykle atrakcyjnej w latach 60.i 70. ubieglego wieku może na nowo zostać reaktywowane. Tym razem za sprawą roweru. To niezwykle ważne, gdy dzieci i nie tylko cały wolny czas poświęcaja komputerowi i oferowanych tu statycznych rozrywek.
Patronat nad samą ideą questingu objęła Polska Organizacja Turystyczna.

Źródło informacji doniesienia prasowe.
JGRozkład jazdy


Noclegi

WeronikaWeronika
Poronin / Nocleg
"Weronika" to miejsce idealne dla kolonistów. Miła obsługa, świetna okolica
Hotel TatraHotel Tatra
Zakopane / Nocleg
Trzygwiazdkowy Hotel Tatra zaprasza.
Górski Ośrodek Wczasowy ZbójnikGórski Ośrodek Wczasowy Zbójnik
Murzasichle / Nocleg
Murzasichle to malownicza miejscowość położona w pobliżu Zakopanego.
Restauracje

Koci ZamekKoci Zamek
Szczawnica / Restauracja
W podziemiach "Kociego Zamku" urządzono restaurację, gdzie w miłej atmosferz
Hotel LitworHotel Litwor
Zakopane / Nocleg i Restauracja
Kameralny, luksusowy, butikowy hotel w Zakopanem…
Karczma MłyńskaKarczma Młyńska
Zakopane / Restauracja
Karczma Młyńska położona jest na granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jes

Warto przeczytać

E-kartki góry