IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Parki linowe ABlandia w Krościenku i Szczawnicy lekarstwem na monotonię.

2013-07-25 //Wstecz
Parki linowe ABlandia w Krościenku i Szczawnicy lekarstwem na monotonię....trzy trasy linowe zbudowane na drzewach w formie trasy linowej, zjazd tyrolski dla najmłodszych,kule wodne,wieża mocy z szeregiem atrakcji,wahadło BigSWING, skok PowerFAN...  Pobyt w miastach podczas wakacji wcale nie musi oznaczać monotoni a wręcz przeciwnie. Rodzinne wyjazdy wymuszają na gospodarzach tych miast i ośrodków takie poczynania, aby odwiedzający ich Goście byli usatysfakcjonowani. O ile z dorosłymi kłopot jest mniejszy, to już dzieci i mniejsze i większe obojga płci mają nieco inne oczekiwania. Niezwykle aktywną ale za to skomasowaną na niewielkim obszarze zabawę gwarantują Parki linowe ABlandia, które oferują trasy zróżnicowane tak pod względem wysokości, jak i trudności. Obiekty te różnią się od siebie, i tak  Park w Krościenku proponuje się m.in. Wieżę Mocy: 18-metrową konstrukcję z zamontowanymi różnego rodzaju atrakcjami (wisząca drabina, zjazd tyrolski, tor przeszkód) a atrakcją parku w Rytrze jest BigSwing, czyli Piekielne Wahadło, gdzie odważni są wciągani na wysokość 16 m, a potem szybują nad urwiskiem po torze wahadła.
Krościenko n.Dunajcem-tu PARK ROZRYWKI ABlandia znajduje się w sąsiedztwie przepięknego Pienińskiego Parku Narodowego (w odległości 50 km Zakopane, 6 km Szczawnica). 
W Parku Rozrywki można skorzystać z:
Parku Linowego, składającego się z trzech tras linowych
Placu Zabaw zbudowanego na drzewach w formie trasy linowej, z basenami kulkowymi,zjazdu tyrolskiego dla najmłodszych,Kul Wodnych,Wieży Mocy z szeregiem atrakcji: zjazdem tyrolskim, wahadłem BigSWING, skokiem PowerFAN.
Sam park linowy to zespół licznie zawieszonych przeszkód między drzewami, na których można przeżyć ekscytującą przygodę na świeżym powietrzu sprawdzając swoje możliwości fizyczne i psychiczne. Wędrując między drzewami rozwijając wytrzymałość, zwinność, równowagę i elastyczność. Dzięki tej podróży zadbamy o swoją kondycję, figurę i sprawność fizyczną. Dostępne są trasy o zróżnicowaneym stopniu trudności:
1. Trasa NIEBIESKA – najbardziej uniwersalna (długość ponad 200m). 
2. Trasa CZERWONA – Extreme – (długość ponad 350 m) – trasa położona na znacznie większej wysokości oraz o podwyższonej skali trudności.
3. Trasa ŻÓŁTA- ta trasa linowa przeznaczona dla dzieci powyżej 6 r.życia składa się z 12 przeszkód. Trasa zawieszona jest na wysokości 2 metrów.
4. Trasa JUNIOR - atrakcja dostępna dla dzieci od 3 r.ż. Plac zabaw jest skonstruowany w formie trasy linowej i poza funkcją rekreacyjną, pełni również funkcję rozwojową i dydaktyczną umożliwiającą naukę poprzez doświadczenie.
5. ZJAZD TYROLSKI JUNIOR- Zjazd tyrolski dla najmłodszych (od 3 r.ż.) o długości ponad 40 m.
6. KULE WODNE- Tu sprawdzimy czy potrafimy utrzymać równowagę podczas sztormu? Nie wiesz? Teraz możesz to sprawdzić w Kuli Wodnej. Utrzymanie równowagi w kuli wodnej to duży wyczyn godny Wilka Morskiego. Atrakcja dostępna dla dzieci i dorosłych. Beczka śmiechu murowana! Wrażenia na długo pozostaną w pamięci uczestnika tej mega hecy.
7.POWER TOWER – WIEŻA MOCY -  18 metrowa wieża wykonana z drewnianych pali, na której zamontowano szereg atrakcji. Samą Wieżę Mocy wyposażono w:
a)   BigSwing TANDEM
b)   PowerFan
c)   Kombinacja Wspinaczkowa
d)   Drabina Jakuba
e)   ZipLine – szybki zjazd
8. Pole minigolf z ciekawymi przeszkodami i duże pola minigolfa.
9. KRĘGLE RETRO.Tylko w parku ABlandia w Krościenku można zagrać w kręgle w taki sam sposób jak grywali nasi dziadowie na przełomie wieków.Park wyposażony jest w : bezpłatny parking, bezpłatne toalety.
Z Parku można wyjść w Pieniny (np. Trzy Korony), jedne z najpiękniejszych gór w Polsce.W odległości około 1 km znajduje się dolna przystań flisacka „Spływu Dunajcem”. Park Rozrywki ABlandia znajduje się na terenie, w którym utworzono w roku 1902 "Park Dla Gości", który dla odwiedzających Pieniny był punktem gry w tenisa, kręgle, spotkań towarzyskich i festynów. W "Starej Kręgielni"nadal można zagrać w "KRĘGLE RETRO" wg zasad obowiązujących na przełomie XIX i XX wieku. W budynku znajduje się również galeria starych fotografii z  historii Pienin.
 Na nudę nie ma tu miejsca, dzieci jako z natury bardziej ciekawe zapewne docenią ten fakt, iż różnorodność występujących w parkach skierowanych do nich rozrywek jest przybliżona skalą trudności do tych oferowanych osobom dorosłym. Chęć rywalizowania ze starszym bratem, siostrą, tatą czy wujkiem jako naturalny sposób pobudzania ambicji, zaowocuje z pewnością podniesieniem wiary we własne możliwości a wszystko to przez niebanalną zabawę godną twardziela.

 Szczawnica-Park Linowy ABlandia w Szczawnicy zlokalizowany jest w wyjątkowym 
miejscu,bo nad brzegiem rzeki Grajcarek w sąsiedztwie dolnej stacji kolejki linowej na Palenicę oraz najdłuższej Promenady w Polsce.W Parku Linowym znajduje się szereg atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży obojga płci jak i osób starszych.
W tym Parku Linowym znajdują się:
PARK LINOWY (trzy trasy linowe),
Linowy plac zabaw „WYSPA PIRATÓW” dla dzieci powyżej 3 roku życia,
Boisko do siatkówki plażowej,
Kort do tenisa o nawierzchni ceglanej. 
Jako, że zabawa w parku to też niestety i nieodzowne w takim miejscu OGRANICZENIA:
Trasa linowa ZIELONA i CZARNA:mMinimalny wzrost uczestnika 130cm. 
Trasa linowa ŻÓŁTA: minimalny wzrost- 110 cm, maksymalna waga - 120 kg 
Dzieci w wieku od lat 6 do 10 mogą pokonywać trasy (zielona i czarna) tylko i wyłącznie z osobą dorosłą (osoba dorosła może towarzyszyć maksymalnie dwójce dzieci). Dzieci w wieku od 6 roku życia mogą pokonywać Trasę ŻÓŁTĄ samodzielnie, uczestnikom do 18 r.ż.  musi towarzyszyć dorosły opiekun. Wymagane buty sportowe lub sandały (z paskami wokół pięty).
1. TRASA ŻÓŁTA - trasa przeznaczona dla dzieci w wieku powyżej 6 roku życia, min. wzrost 110 cm.
2. TRASA ZIELONA – Standard - trasa linowa uniwersalna, dla dorosłych i dzieci, min. wzrost 130 cm.
3. TRASA CZARNA EXTREME - należy do najbardziej wymagających tras linowych  zlokalizowanych w sieci Parków ABlandia. Minimalny wzrost 130 cm. Trasa dla prawdziwych twardzieli.
4. WYSPA PIRATÓW - atrakcja dostępna dla dzieci od 3 r.ż., projekt innowacyjny zapewniający wspaniała zabawę dla dzieci.
5. KORT TENISOWY- istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu
6. SIATKÓWKA PLAŻOWA.
Na terenie parku znajduje się punkt gastronomiczny z napojami, chipsami, paluszkami i frytkami.


Źródło informacji: visitmalopolska.pl,ablandia.pl
Po Parku oprowadzała P. Karolina- instruktorka.
JG

Rozkład jazdy


Noclegi

Pensjonat Willa JordanówkaPensjonat Willa Jordanówka
Kluszkowce / Nocleg i Restauracja
Zapraszamy do uroczego Pensjonatu Willa Jordanówka.
Pensjonat Restauracja Białka WidokPensjonat Restauracja Białka Widok
Białka Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Pokoje Gościnne BIAŁKA WIDOK znajdują się na wzgórzu KORKOSZÓWKA.
Pensjonat DanutaPensjonat Danuta
Biały Dunajec / Nocleg
Naszym gościom oferujemy pobyt w komfortowych pokojach 1, 2, 3 i 4-o osobowy
Restauracje

Pensjonat PstrągPensjonat Pstrąg
Łopuszna / Nocleg i Restauracja
To jedyna na Podhalu restauracja, oferująca ryby z własnej hodowli.
Willa TatryWilla Tatry
Kościelisko / Nocleg i Restauracja
Willa Tatry to miejsce wyjątkowe, magiczne, powstałe z pragnienia podzieleni
KARCZMA Regionalna Rusiń-SkiKARCZMA Regionalna Rusiń-Ski
Bukowina Tatrzańska / Restauracja
ZAPRASZAMY do Regionalnej Karczmy z pysznym jedzeniem.

Warto przeczytać

E-kartki góry