IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

I tym razem zaśpiewaliśmy największe przeboje polskiej piosenki.

2013-07-17 //Wstecz
I tym razem zaśpiewaliśmy największe przeboje polskiej piosenki.Z Kasią Klich, Adamem Sztabą, Kasią Wilk, Haliną Młynkową oraz duetem "Czarno to widzę".  Można kochać na różne sposoby. Jednym z nich jest umożliwianie robienia innym tego, czego sami z niezawinionych przez siebie powodów robić nie mogą. Klimat zrozumienia, akceptacji, równych szans, to nieodzowne atrybuty, by każdy mógł odnaleźć się w świecie pełnym barier, schodów. Szacunek, szlachetna rywalizacja, wspólna praca prowadząca do sukcesu, jaki by on nie był, bo sukces ma różne oblicza. Bez dzielenia na lepszych i gorszych, równych i równiejszych. Jesteśmy jacy jesteśmy, ale róbmy swoje, jak śpiewa Wojciech Młynarski nawołując do robienia nawet wbrew. 
To się dzieje na naszych oczach, bo oto  "Fundacja Andrzeja Brandstattera Pro Artis, która założona została przez Małgorzatę i Andrzeja Brandstatterów, skupia wokół siebie dzieci i młodzież z Podhala, a także z innych stron Polski. Są w różnym wieku, pochodzą z różnych regionów, niektórzy z nich to osoby niepełnosprawne. Wszystkich ich łączy wspólna pasja - śpiewanie. Mają wielki talent, interesuje ich muzyka ludowa, chcą poznawać kulturę i folklor góralski, chcą poznawać Tatry i siebie nawzajem. Kolejne edycje odbywających się pod Giewontem koncertów, to okazja do dobrej zabawy ale i charytatywnego wsparcia fundacji, która działa w kierunku asymilacji młodych osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. 
Niebawem, bo już w przyszłym roku obchodzić będą 10-lecie istnienia. I tyle dobra, że tylko sercem można je zmierzyć. A osiągnięć jest sporo, chociażby podczas finału Must be the music fundacyjny duet "CZARNO TO WIDZĘ" wystąpił z legendarnym utworem "Imagine". Nie udało się wygrać piątej edycji Must be the music, ale jurorzy nagrodzili ten występ opinią"4 razy TAK" Natomiast 8 maja w warszawskich Łazienkach Królewskich odbył się półfinał Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Koncert poprowadziły: Anna Dymna oraz Anna Popek.Wśród laureatów półfinałowych zmagań znalazło się troje fundacyjnych Przyjaciół - Michał Karol Wiśniewski, Karolina Sawka oraz Armand Perykietko. 
To tylko niektóre z osiągnięć Fundacji. Ale Ich pasje mogą rozwijać się tylko dzięki nam. Takie to oto Podhale. Bogate ludźmi, ich dokonaniami i marzeniami.
W celach statutowych fundacji zapisano m.in. wspieranie ruchu młodzieżowego oraz działalności wychowawczej i edukacyjnej na rzecz młodzieży, w szczególności dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, pomoc przy organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży,organizowanie różnych form kultury,organizowanie, wspieranie i rozwijanie turystyki osób niepełnosprawnych,wspieranie dziecięcego i młodzieżowego ruchu kulturalnego oraz promowanie w kraju i zagranicą kultury młodzieżowej z uwzględnieniem dorobku i osiągnięć regionu podhalańskiego,wspieranie różnych form edukacji,wspieranie młodzieżowego ruchu ekologicznego i wszelkich przedsięwzięć mających na celu ochronę środowiska, w tym szczególnie środowiska górskiego,upowszechnienie idei oraz wiedzy o kulturze Podhala,promowanie postaw tolerancji, otwartości i szacunku wobec drugiego człowieka, akceptacji różnorodności,stwarzanie warunków do rozwoju mobilności młodych ludzi oraz promowanie międzynarodowej współpracy młodzieżowej, ze szczególnym uwzględnieniem integracji europejskiej, promowanie idei wspierania niepełnosprawnych,pomoc przy prowadzeniu rehabilitacji i rewalidacji dzieci niepełnosprawnych, a także resocjalizacji dzieci nieprzystosowanych,wspieranie udziału organizacji pozarządowych w budowie społeczeństwa obywatelskiego i aktywnego udziału młodzieży w tym procesie."  
Serce do serca, aż stopimy  od gorąca stąd bijącego wszelki lód.


Opracowano w oparciu o fundacjaproartis.pl
JG

Rozkład jazdy


Noclegi

U GazdyU Gazdy
Nowy Targ / Nocleg
Noclegi Gazdy to nowoczesny obiekt położony w zacisznym zakątku Nowego Targu
Zajazd BiałczańskiZajazd Białczański
Białka Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
NASZ ZAJAZD JEST PRZYJAZNY DLA MOTOCYKLISTÓW,
Willa LabelleWilla Labelle
Zakopane / Nocleg
Pensjonat Willa Labelle położony jest przy popularnych Krupówkach.
Restauracje

Karczma MłyńskaKarczma Młyńska
Zakopane / Restauracja
Karczma Młyńska położona jest na granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jes
Karczma HolnyKarczma Holny
Zakopane / Restauracja
Zapraszamy do karczmy położonej nieopodal drogi do Doliny Kościeliskiej.
Hotel Willa Pod SkoczniąHotel Willa Pod Skocznią
Zakopane / Nocleg i Restauracja
Wspaniały klimat i doskonała lokalizacja to nasz największy atut.

Warto przeczytać

E-kartki góry