IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Jest najwyżej położoną w Polsce uczelnią wyższą (615 m n.p.m.).

2013-07-21 //Wstecz
Jest najwyżej położoną w Polsce uczelnią wyższą (615 m n.p.m.).Patronat nad nią objęły Uniwersytet Jagielloński oraz krakowska Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha  Tegorocznych maturzystów, absolwentów szkół ponadgimnazjalnych zapewne nurtuje pytanie - co dalej? Wszystkich zainteresowanych namawiamy do odwiedzenia murów Podhalańskiej Uczelni.
Zawsze można indywidualnie skontaktowac się bezpośrednio z uczelnią wykorzystując DNI OTWARTE W PODHALAŃSKIEJ PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOLE ZAWODOWEJ zlokalizowanej przy ul. Kokoszków 71 w Nowym Targu. Można umówić się indywidualnie. Podać termin, a uczelnia dopasuje się do Ciebie - informuje dział obsługi i promocji PPWSZ.W dogodnym terminie pracownicy Biura Promocji oraz studenci przekażą osobom odwiedzajacym potrzebne informacje. Takie spotkania są świetną okazją do tego aby wczuć się w atmosferę studiów i dowiedzieć się z pierwszej ręki o ofercie edukacyjnej, rekrutacji, które pozwolą nadać właściwy bieg przyszłej karierze.
Studenci PPWSZ mają szerokie pole działania. Rozwijają swe pasje w licznych uczelnianych kołach naukowych. Organizują międzynarodowe studenckie konferencje naukowe. Aktywnie działa Duszpasterstwo Akademickie, corocznie włączając się w organizację Dni Jana Pawła II. Samorząd studencki co roku w maju organizuje Podhalańskie Juwenalia - święto młodości i radości. Objęty we władanie studentów Nowy Targ szczególnie hucznie i barwnie uświadamia sobie, że stał się miastem akademickim. Na terenie uczelni działają Uczelniany Klub Sportowy RECREO, Klub Uczelniany Sportów Zimowych KUSZ, formacja taneczna MORION, a od niedawna także  kabaret studencki.
Dostępne są następujące instytuty:
Architektury i Urbanistyki,Fizjoterapii,Humanistyczny,Inżynierii Środowiska, Ochrony Środowiska,Pielęgniarstwa,Ratownictwa Medycznego,Rekreacji i Turystyki.
Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu powstała w 2001 roku jako pierwsza w Polsce uczelnia wyższa utworzona na wniosek samorządu województwa. W trosce o wysoki poziom kształcenia, wszechstronny rozwój Uczelni oraz przyszłość jej absolwentów Podhalańska Wyższa podpisała porozumienia o współpracy także z innymi renomowanymi uczelniami krakowskimi. Są wśród nich: Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Krakowska, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego oraz Akademia Górniczo Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.
Poza niewątpliwymi atrybutami w postaci omówionych wyżej kierunków studiów, szeregu udogodnień dla pobierających tu naukę, to Jej lokalizacja w stolicy Podhala, gdyż stanowi to dodatkową atrakcję dla studentów, którzy korzystają z szerokiej bazy kulturalno-rekraacyjnej całego Podhala. Super nowoczesna placówka, bogato wyposażona, ze wspaniałą kadrą naukowo-dydaktyczną, z dala od zgiełku wielkomiejskiego, jest atrakcyjnym miejscem dla każdego, kto poszukuje dobrego miejsca do zdobywania kolejnych szczebli w swojej edukacji.Dogodny system połączeń komunikacyjnych, atrakcyjne bytowo kwatery dla studentów, nierzadko z dostępem do przydomowego ogródka oraz szeroka dostępność na dogodnych warunkach do całej infastruktury sportowo-turystycznej Podhala, przez co można zrelaksować się na miejscu, czy to na stokach narciarskich, trasach biegowych bądź szlakach turystycznych z bogatą bazą schronisk, chatek akademickich etc., czyni wybór tego miejsca do studiowania nader ciekawym i atrakcyjnym.
Obecnie uczelnia, chcąc ułatwić start swoim przyszłym studentom organizuje poprzez Fundację na rzecz Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu  Intensywny Tygodniowy lub Miesięczny kurs rysunku odręcznego.  Celem kursu jest przygotowanie jego uczestników do egzaminu wstępnego z rysunku odręcznego oraz zapoznanie przyszłego studenta z podstawowymi zasadami dotyczącymi sztuk plastycznych. Prowadzący: mgr inż. arch. Agata Bentkowska – Mitana. Ilość godzin lekcyjnych: 36. Termin: 20 czerwiec - 15 lipiec 2013 (miesięczny) oraz 15-20 lipiec 2013 (tygodniowy). Cena: tylko 8 zł za 1 lekcję! 290 zł tygodniowy, a 390 zł miesięczny kurs! Kwalifikacje uzyskiwane przez uczestnika kursu: certyfikat ukończenia.Wszelkie informacje o PPWSZ uzyskamy pod adresem ppwsz.edu.pl
JGRozkład jazdy


Noclegi

DOM WYPOCZYNKOWY GALICADOM WYPOCZYNKOWY GALICA
Poronin / Nocleg
Witamy Was u podnóża Tatr schylamy się bardzo nisko.
Zajazd Pod ChmurkąZajazd Pod Chmurką
Rabka Zdrój / Nocleg i Restauracja
Ten zakątek to znakomite miejsce na wypoczynek rodzinny i indywidualny.
Pensjonat, Restauracja BurkatyPensjonat, Restauracja Burkaty
Białka Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Pensjonat Burkaty to luksusowy obiekt położony w samym centrum Białki T.
Restauracje

Restauracja Gazdowo KuźniaRestauracja Gazdowo Kuźnia
Zakopane / Restauracja
Karczma znajduje się w jednym z najstarszych budynków Zakopanego.
Karczma Hanka Hotel Skalny Dworek ***Karczma Hanka Hotel Skalny Dworek ***
Nowy Targ / Nocleg i Restauracja
"Karczma Hanka" w swoim zamyśle ma łączyć tradycyjne wartości kuchni regiona
Zajazd Czorsztyński Motel - RestauracjaZajazd Czorsztyński Motel - Restauracja
Maniowy / Nocleg i Restauracja
Motel znajduje się nad nowopowstałym Zalewem Czorsztyńskim

Warto przeczytać

E-kartki góry