IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

W górach śnieżą

2015-11-30 //Wstecz
W górach śnieżąZamiana roweru na narty to już tylko kwestia czasu. Góry pokryły się ponownie białym puchem, który ma szansę w terenach wyżej położonych pozostać na dłużej. Dodatkowo armatki śnieżą.

Stare porzekadło twierdzi, że gospodarni mają więcej. Ilustracją tego stylu myślenia jest budowa tras rowerowych w trzech podhalańskich gminach. Jak się okazało kosztowała ona mniej niż się spodziewano. Wygospodarowane w ten sposób środki zaowocują powstaniem większej liczby ścieżek. Dzięki powstałym oszczędnościom a jest ich w sumie około 6 mln zł., można je przeznaczyć na wykonanie kolejnych ścieżek dla rowerzystów lub zmodernizować już te istniejące.

 
 Rowerem przez Podhale

Tylko w tym roku do użytku oddana została trasa rowerowa łącząca Nowy Targ z granicą państwa w Chochołowie. Te 14 kilometrów nowej ścieżki dla rowerzystów na terenie gminy Czarny Dunajec uzupełniło wybudowane rok wcześniej odcinki ze stolicy Podhala do wioski Rogoźnik. Te ścieżki to fragment całościowego-planowanego szlaku rowerowego, który w przyszłości otoczyć ma całe Tatry. Oddane do użytku 25 km nie kosztowało jednak tyle pieniędzy ile przewidywały kosztorysy.

Na rowrze przez Podhale 

Na oddanie czekają następne dwa kilometry rowerowego szlaku z Morawczyny do Pyzówki, które są już praktycznie gotowe. Tu również dzięki oszczędnościom można było również wybudować nowy odcinek trasy w Ludźmierzu. Natomiast w gminie Czarny Dunajec za zaoszczędzone pieniądze urząd wymieni nawierzchnię szutrową na trasie rowerowej do Chochołowa.

Szlak rowerowy wokół Tatr 

Nadchodząca wielkimi krokami zima uniemożliwi dalsze prace na froncie rowerowym. Tymczasem w najlepsze trwają przygotowania do rozpoczęcia sezonu narciarskiego. Niedawne ochłodzenie, jakie dotarło nad Podhale i Spisz sprawiło, że większość podtatrzańskich ośrodków narciarskich zaczęła uruchamiać armatki wytwarzające sztuczny śnieg. 

Armatka na stoku-Podhale
Jeśli przez dzień temperatury będą oscylować w okolicach zera stopni Celsjusza, natomiast nocą spadną nawet do minus kilku stopni, to oznacza, że stoki niebawem zabielą się.. Jest zatem szansa, że pierwsi narciarze będą mogli poszaleć na niektórych stokach Podhala już w Mikołajki, czyli około 6 grudnia. 

Śledźcie na bieżąco strony internetowe stacji narciarskich, gdzie udzielane są aktualne informacje o pokrywie śniegowej na stokach.

Żródło: gazetakrakowska.pl

Więcej o atrakcjach z gór dowiesz się czytając nasze artykuły:  

Podhale Przewodnik

Podhale Noclegi

Podhale Restauracje

Góry zdjęcia

 

Liczymy na Państwa fotografie z Waszych wojaży po górach.
Skomentuj i podziel się tym artykułem z innymi na https://www.facebook.com/Otopodhale- dziękujemy. 

Polecamy lekturę tekstów o Pieninach i Podhalu.

Jacek Grzesiak

 

 Rozkład jazdy


Noclegi

Rezydencja SienkiewiczówkaRezydencja Sienkiewiczówka
Zakopane / Nocleg
Rezydencja Sienkiewiczówka jest położona w zacisznej części Zakopanego.
U GazdyU Gazdy
Nowy Targ / Nocleg
Noclegi Gazdy to nowoczesny obiekt położony w zacisznym zakątku Nowego Targu
Pod TatramiPod Tatrami
Białka Tatrzańska / Nocleg
Serdecznie zapraszamy do naszego domu wypoczynkowego "Pod Tatrami".
Restauracje

Karcma U WróblaKarcma U Wróbla
Bukowina Tatrzańska / Restauracja
"Karcma u Wróbla" to 80 lat tradycyjnej domowej kuchni.
Restauracja Pizzeria VivaldiRestauracja Pizzeria Vivaldi
Poronin / Restauracja
Pizza z widokiem na Tatry!
Restauracja Gazdowo KuźniaRestauracja Gazdowo Kuźnia
Zakopane / Restauracja
Karczma znajduje się w jednym z najstarszych budynków Zakopanego.

Warto przeczytać

E-kartki góry