IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Zapowaiada się mega Sylwester w górach

2015-10-26 //Wstecz
Zapowaiada się mega Sylwester w górachSzykuje się super zabawa i będzie wesoło, aż nocy będzie mało, a będzie się to wszystko w górach, pod samym Giewontem działo.

W mediach pojawiła się zaskakująca ale miła wiadomość, że władze miasta Zakopane czynią starania, by wyłonić firmę, która zorganizuje koncert 31 grudnia. To zelektryzowało Podhale. Pomysłodawcy założyli, że impreza powinna być utrzymana w stylu folk. Wśród mieszkańców Podtatrza zawrzało, po latach nieobecności pod Tatrami podczas plenerowej imprezy witany będzie Nowy Rok.

Zakopane-Krupówki 
 

Zasłona niepewności spadła i to już raczej pewne, że w Zakopanem 31 grudnia br. odbędzie się długo oczekiwana plenerowa impreza sylwestrowa, na której jak wynika według założeń pomysłodawców, będzie bawić się co najmniej 10 tysięcy turystów i mieszkańców, którzy ten czas spędzają w górach. To tym bardziej ucieszy tych wszystkich, którzy przez poprzednie lata o taką imprezę na przełomie roku zabiegali, chcąc zaspokoić gusta odpoczywających pod Giewontem turystów.

Chociaż nieco z niedowierzaniem, to pojawiła się informacja, iż główną gwiazdą tegorocznego sylwestra w górach będzie Zakopower. To bardzo ucieszyło wielu sympatyków tej kapeli, która podczas koncertu w ramach 15. Jarmarku Podhalańskiego w Nowym Targu zachwyciła i porwała licznie tam zgromadzoną publiczność. Bisom nie było końca.

ZAKOPOWER

Teraz to już raczej pewne, że Zakopower będzie gwiazdą wiodącą podczas tej jednej jedynej w roku nocy Władze miasta mają zabezpieczone środki na ten cel i mniej więcej opracowany póki co scenariusz całego widowiska. Rywalizacja jaka odbywa się pomiędzy różnymi ośrodkami miejskimi i wypoczynkowymi w zakresie plenerowych występów z okazji sylwestra czyni, że impreza musi być naprawdę atrakcyjna. Występ 31 grudnia popularnego zespołu Zakopower sprawia , że na imprezę zjawią się Ci wszyscy, którzy lidera kapeli i jego kompanów cenią za kunszt, styl i niezwykłą atmosferę, jaką ten zespół tworzy podczas każdego plenerowego występu. To pewna wiadomość i miasto jest już w tej sprawie z kapelą dogadane.

ZAKOPOWER 

Dużą atrakcją będzie też planowany zamiast tradycyjnych fajerwerków pokaz laserowy, co sprawia, oprawa wizualna będzie naprawdę imponująca. Leżące na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego miasto chce pokazać, że imprezę sylwestrową, która kojarzy się głośnymi i niebezpiecznymi wiwatami na czas przełomu, można spędzić także bez nich a przez to nie umniejszyć atrakcyjności całej zabawy. Takie novum zapewne spowoduje, że widzowie nie będą zawiedzeni, gdyż pokaz laserowy będzie równie, jeśli nawet nie bardziej ekscytujący w odbiorze.

ZAKOPOWER 

Organizacja Sylwestra w Zakopanem pod gołym niebem cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem tak ze strony mieszkańców jak i właścicieli pensjonatów. Dotąd dużym problemem dla władz miasta było zagospodarowanie tej całej rzeszy turystów, którzy z różnych względów nie korzystali z ofert karczm i gospód, które organizowały zamknięte i ograniczone liczbowo imprezy na tę okazję. Poszukujący taniej rozrywki turyści często po prostu wałęsali się po Krupówkach i okolicy, sprawiając wiele kłopotu mieszkańcom i innym gościom spędzającym sylwestra u górali. Nie brakowało i przypadkowych waśni ale i niekontrolowanych pokazów pirotechnicznych, co w sumie stwarzało wrażenie niezłego bałaganu, którego obecne władze Zakopanego wychodząc z ofertą plenerowego sylwestra – chcą uniknąć.

Plan m.Zakopane 

Już wiadomo, że tegoroczny zakopiański koncert sylwestrowy będzie organizowany na dolnej Równi Krupowej i zostanie na niego wpuszczonych co ważne- za darmo 10- tysięcy osób. Wszyscy, którzy z różnych względów nie zmieszczą się w tej grupie szczęśliwców, według zapewnień władz miejskich, będą mogli obserwować całe to widowisko z dalszej odległości na udostępnionych ekranach medialnych. Zabawa zatem ich nie ominie. Program wieczoru przewiduje ponadto liczne atrakcje dla publiczności, w tym konkursy z cennymi nagrodami. Dbając o bezpieczeństwo ludzi ale i zwierząt, o północy w Zakopanem rozpocznie się laserowy pokaz ekologiczny, co ważne bez hukowych fajerwerków.Wiadomo też, że imprezę, która planowana jest od godziny 21 do 1 w nocy, poprowadzi znany z kabaretu "Łowcy. B" kabareciarz Mariusz Kałamaga, a towarzyszyć mu będzie dziennikarka telewizyjna Odeta Moro znana też jako Moro-Figurska.

Zakopane 
 

Mieszkańcy okolicznych miejscowości zyskują zatem możliwość atrakcyjnego spędzenia tego wyjątkowego czasu w towarzystwie swoich znajomych a turyści dodatkowy a do tego darmowy prezent na sylwestra od górali.

Źródło-gazetakrakowska.pl


  O wielu atrakcjach z gór dowiesz się czytając nasze artykuły:   

Podhale Przewodnik

Podhale Noclegi

Podhale Restauracje

Góry zdjęcia

 

Liczymy na Państwa fotografie z Waszych wojaży po górach. 
 

Polecamy lekturę tekstów o Pieninach i Podhalu     

                                                                                                                                                                                                                                     

 

                                                                                                                                                                                                                                             Jacek Grzesiak

 


Rozkład jazdy


Noclegi

Willa AltaWilla Alta
Bukowina Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Czarująca willa w najpiękniejszym miejscu widokowym w całej Bukowinie
JÓZEFINAJÓZEFINA
Ochotnica / Nocleg
Gdy na wczasy wraz z rodziną czas na kontakt z Józefiną.
Hotel Nawigator***.Hotel Nawigator***.
Szczawnica / Nocleg i Restauracja
Hotel Nawigator*** to komfortowy obiekt wypoczynkowo-konferencyjny.
Restauracje

Pensjonat, Restauracja BurkatyPensjonat, Restauracja Burkaty
Białka Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Pensjonat Burkaty to luksusowy obiekt położony w samym centrum Białki T.
Restauracja 7 KotówRestauracja 7 Kotów
Zakopane / Restauracja
Jeszcze przed II wojną światową powstała przy drodze do Morskiego Oka...
Zajazd FurmańskiZajazd Furmański
Zakopane / Restauracja
Nasza restauracja to idealne miejsce dla miłośników znakomitej kuchni

Warto przeczytać

E-kartki góry