IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Jesienny weekend w górach

2015-10-10 //Wstecz
Jesienny weekend w górachNiezrównani Bracia z Milówki i najwyższego formatu gwiazda świata dziennikarskiego podczas tego weekendu.
 
Kolejny jesienny weekend przed nami i pogoda zdaje się temu podporządkowywać. Za oknem mglisto, czasem pada deszcz ale jeszcze ciepło. Szlaki górskie opustoszały, małe grupki turystów z rzadka pojawiają się na ścieżkach, które jeszcze niedawno tętniły życiem. Szkoły i uczelnie rozpoczęły już swoją normalną działalność. Nastał zatem czas dla turystów w trzecim wieku ale i małżeństw z małymi dziećmi lub po prostu singli. Góry są dla każdego a cisza i spokój jaki zapanowały po podhalańskich osadach przyciągają ich wielbicieli, którzy właśnie teraz odkrywają albo podziwiają uroki górskich pejzaży wolnych od zgiełku i wrzawy.
Pieniny 
 

Poza krajobrazowymi atrakcjami, z których słynie Podtatrze nadal animatorzy kulturalni działają, może nie na taką skalę jak to dzieje się w wakacje, ale jesienny weekend w górach nie oznacza kulturalnej pustyni, na co dowodem jest poniższa wyliczanka:

2015-10-09//czytaj cały
Reżyseria:Richard Linklater Scenariusz:Ethan Hawke, Richard Linklater, Julie Delpy, Zdjęcia: Lee Daniel Obsada: Ethan Hawke ( Jesse), Julie Delpy (Celine). MOK Nowy Targ  2015-10-09//czytaj cały
Spacerując i rozmawiając…a przecież to wystarczy o czym wie Richard Linklater  2015-10-11//czytaj cały
Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula oraz Córki dra Wincentego Galicy serdecznie zapraszają uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy z okazji Rocznicy Urodzin i Śmierci  dra Wincentego Galicy...  2015-10-11//czytaj cały
Na zakończenie sezonu flisackiego zagrają bracia Golcowie. 
 
UGolec Orkiestra w Szczawnicy 
 
od 2015-10-09 do 2015-10-11//czytaj cały
Część podróżników pojawi się osobiście w Dworku Gościnnym w Szczawnicy, inna ich część połączy się ONLINE z takich zakątków świata, jak Urugwaj, Filipiny czy Australia...

W szczawnickim Dworku Gościnnym zbierze się plejada polskich podróżników, którzy za sprawą pomysłodawcy wydarzenia- znanego dziennikarza, publicysty, podróżnika i fotografika w jednym-Jarosława Kuźniara odbędą międzynarodowe spotkania.Wykorzystując transmisje online, połączą się oni z różnymi kontynentami. Całość tego niezwykłego festiwalu będzie transmitowana online w Internecie, dzięki czemu będzie można oglądać osoby uczestniczące oraz sam urokliwy Dworek Gościnny na całym świecie. W ramach spotkań odbędą się też niezwykle atrakcyjne warsztaty fotograficzne i Video. poprowadzone przez Krystiana Bielatowicza (Akademia NIKONA) i Jarosława Kuźniara. Całość przedstawiamy poniżej.

 Interaktywny festiwal

To jedyna w swoim rodzaju okazja dla wszystkich większych i mniejszych podróżników ale także dla rodzin, do zobaczenia niezwykłego świata w tym jednym miejscu.

"Poza Szlakiem”, to autorskie przedsięwzięcie Jarosława Kuźniara. Pierwszy raz w takiej formule , gdyż część z biorących w nim udział podróżników pojawi się osobiście w Dworku Gościnnym w Szczawnicy, ale część połączy się z pozostałymi ONLINE z takich zakątków świata, jak Urugwaj, Filipiny czy Australia.Pomysłowi przyświeca hasło "Cały świat w jednym miejscu".

Każdy z nas ma swój sposób na podróże. Wielu z nas fascynują te, które wykraczają poza klasyczne poznanie. A za podróżami stoją ludzie. Kiedy zaczęto się nad tym dłużej zastanawiać, wyszło, że trzeba się spotkać, wymienić doświadczeniami. I tak powstał zamysł pierwszego interaktywnego i międzykontynentalnego festiwalu "goforworld.com by Kuźniar".

Festiwal wystartował 9 października mocnym akcentem, bo spektaklem teatralnym (w wykonaniu teatru no Jakuba Karpoluka i filmem podróżniczym "Uciec na Pitcairn", w reż Marka Ułan-Szymańskiego.

  • W sobotę-10 października, nasi podróżnicy podzielą się swoją opowieścią w trakcie paneli dyskusyjnych a ten ciekawy dzień zakończą specjalnym koncertem. 
  • W niedzielę odbędzie się część warsztatowa. Festiwalowi będzie towarzyszył konkurs fotograficzny pod patronatem Akademii Nikona na najlepsze zdjęcie zrobione "POZA SZKLAKIEM" a prace można nadsyłać na adres: biuro@goforworld.com.
  • Całość rozegra się w tym jednym właśnie miejscu-klimatycznym Dworku Gościnnym w sercu polskich Pienin, w uroczej nie tylko jesienią Szczawnicy. Bliższe szczegóły oraz plan dostępne są na: www.goforworld.com oraz www.dworekgoscinny.pl
2015-10-11 // czytaj cały W Kamienicy impreza o charakterze integracyjnym.


 

Więcej o walorach opisywanych miejsc oraz innych atrakcjach z gór dowiesz się czytając nasze artykuły: 

Podhale Przewodnik

Podhale Noclegi

Podhale Restauracje

Góry zdjęcia

 

Liczymy na Państwa fotografie z Waszych wojaży po górach.
Skomentuj i podziel się tym artykułem z innymi na Facebook - dziękujemy. 

Polecamy lekturę tekstów o Pieninach i Podhalu.

Jacek Grzesiak

 

 


Rozkład jazdy


Noclegi

Ośrodek Wczasowy STASINDAOśrodek Wczasowy STASINDA
Bukowina Tatrzańska / Nocleg
Zapraszamy do naszego ośrodka wypoczynkowego w Bukowinie Tatrzańskiej grupy
Hotel RysyHotel Rysy
Zakopane / Nocleg
Pięciogwiazdkowy Hotel Rysy zaprasza.
Willa MajerczykWilla Majerczyk
Poronin / Nocleg
Willa Majerczyk położona jest w spokojnej i malowniczej okolicy.
Restauracje

Karczma BacaKarczma Baca
Poronin / Restauracja
Nie zapomnieliśmy o tym, że ostre górskie powietrze niezwykle wzmaga apetyt,
Ośrodek Wypoczynkowy Czorsztyn-SkiOśrodek Wypoczynkowy Czorsztyn-Ski
Kluszkowce / Nocleg i Restauracja
Jest jezioro są i góry, tu odpoczniesz wśród natury.
Pensjonat i restauracja Pod StancyjomPensjonat i restauracja Pod Stancyjom
Ząb / Nocleg i Restauracja
Nasz obiekt znajduje się w centrum Bukowiny Tatrzańskiej.

Warto przeczytać

E-kartki góry