IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Jesienną porą w górach "Poza szlakiem"

2015-09-30 //Wstecz
Jesienną porą w górach "Poza szlakiem"Całość poprowadzi Jarosław Kuźniar. Będzie rozmawiał z szeregiem osobowości i pytał: co jest `poza szlakiem`? Czy podróż to tylko poznanie, czy coś więcej?

W szczawnickim Dworku Gościnnym zbierze się plejada polskich podróżników, którzy za sprawą pomysłodawcy wydarzenia- znanego dziennikarza, publicysty, podróżnika i fotografika w jednym-Jarosława Kuźniara  odbędą międzynarodowe spotkania. Wykorzystując transmisje online, połączą się oni z różnymi kontynentami. Całość tego niezwykłego festiwalu będzie transmitowana online w Internecie, dzięki czemu będzie można oglądać osoby uczestniczące oraz sam urokliwy Dworek Gościnny na całym świecie. W ramach spotkań odbędą się też  niezwykle atrakcyjne warsztaty fotograficzne i Video. poprowadzone przez Krystiana Bielatowicza (Akademia NIKONA) i Jarosława Kuźniara. Całość przedstawiamy poniżej.

Poza Szlakiem

To jedyna w swoim rodzaju okazja dla wszystkich większych i mniejszych podróżników ale także dla rodzin, do zobaczenia niezwykłego świata w tym jednym miejscu.

"Poza Szlakiem”, to autorskie przedsięwzięcie Jarosława Kuźniara. Pierwszy raz w takiej formule , gdyż część z biorących w nim udział podróżników pojawi się osobiście w Dworku Gościnnym w Szczawnicy, ale część połączy się z pozostałymi ONLINE z takich zakątków świata, jak Urugwaj, Filipiny czy Australia.Pomysłowi przyświeca hasło "Cały świat w jednym miejscu".  

Każdy z nas ma swój sposób na podróże. Wielu z nas fascynują te, które wykraczają poza klasyczne poznanie. A za podróżami stoją ludzie. Kiedy zaczęto się nad tym dłużej zastanawiać, wyszło, że trzeba się spotkać, wymienić doświadczeniami. I tak powstał zamysł pierwszego interaktywnego i międzykontynentalnego festiwalu "goforworld.com by Kuźniar".

Poza Szlakiem-Szczawnica 
 

Któż nie lubi rozmów o podróżach. Podróżnicy, którzy przyjadą do Szczawnicy osobiście lub połączą się online, ominą różne strefy czasowe i co istotne to różni ludzie, z różnymi doświadczeniami-ale wszyscy w jednym miejscu.

Całość, którą poprowadzi niewątpliwy showman  w osobie Jarosława Kuźniara, zapowiada się już chociażby tylko z tego powodu fantastycznie. Będzie rozmawiał z szeregiem osobowości i pytał: co jest `poza szlakiem`? Czy podróż to tylko poznanie, czy coś więcej? Jako Goście z całego świata wystąpią m.in. Julia Raczko (Australia), Karolina Marczewska (Urugwaj), Maria Hawranek i Szymon Opryszek (Intoamericas.com), Rafał Baran (Filipiny) i wielu innych.

Festiwal wystartuje 9 października mocnym akcentem, bo spektaklem teatralnym (w wykonaniu teatru no Jakuba Karpoluka i filmem podróżniczym "Uciec na Pitcairn", w reż Marka Ułan-Szymańskiego. 

W sobotę-10 października, nasi podróżnicy podzielą się swoją opowieścią w trakcie swoich paneli dyskusyjnych a dzień zakończą specjalnym koncertem. W niedzielę odbędzie się część warsztatowa. Festiwalowi będzie towarzyszył konkurs fotograficzny, pod patronatem Akademii Nikona, na najlepsze zdjęcie zrobione "POZA SZKLAKIEM" a zdjęcia można nadsyłać na adres: biuro@goforworld.com.

Całość rozegra się w tym jednym właśnie miejscu-klimatycznym Dworku Gościnnym w sercu polskich Pienin, w uroczej nie tylko jesienią Szczawnicy. Bliższe szczegóły oraz plan dostępne są na: www.goforworld.com oraz www.dworekgoscinny.pl


Prelegentami festiwalu "Poza Szlakiem: będą:

na żywo-live:

 • IntoAmericas-to dziennikarze i podróżnicy. Ich teksty ukazują się między innymi na łamach"Tygodnika Powszechnego". Mistrzowie pióra, którzy przemierzają świat w poszukiwaniu wyjątkowych historii. 
IntoAmericas 
 
 • Krystian Tuchmacher, to reprezentant teamu, który podbił Amerykę Południową. Dwóch odważnych, którzy porzucili wygodne życie w Warszawie, aby podążyć za pragnieniem podróży. We wrześniu 2014 roku wyruszyli w podróż do Ameryki Południowej, która zajęła im niecały rok.
Krystian Tuchmacher
 • Ilona Patro i Tomasz Kozakiewicz, to podróżnicy, którzy dotarli do Indii, aby poznawać hinduską kulturę i realizować swą niezwykłą misję.
Ilona Patro
 • Jakub Korpoluk, to kulturoznawca i japonista, zarazem wykładowca na Wydziale Kultury Japonii w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie. Jest też stypendystą Japan Foundation i PAN. Studiował na Uniwersytecie Waseda w Tokio.
Jakub Korpoluk
 • Twins On Tour, te dwie siostry reprezentują dwa przeciwległe bieguny tego samego świata, a także dwa spojrzenia na życie. Od 23 lat tworzą całkiem zgrany zespół, w którym razem się dopełniają i wzajemnie inspirują. Gościem  festiwalu będzie Kasia– francuskojęzyczna strona duetu. Jest bez pamięci zakochana w Afryce. Opowie o swojej wizycie w Ugandzie.
Twins On Tour

online:
 • Ewa Polak, to wyjątkowa podróżniczka, która udała się do Gwatemali, aby również wspomóc lokalne kobiety w odnajdowaniu własnej wartości i tożsamości. Podróże Ewy to nie tylko misja, ale również duża pokora w stosunku do ludzi i ich obyczajów.
Ewa Polak
 • Julia Raczko wyjechała do Australii, aby zobaczyć najdalszy kontynent. Została, bo zakochała się zarówno w miejscu, jak i w człowieku. Dziś dzieli się swoją miłością do Australii i pokazuje ją polskim czytelnikom na swój unikalny sposób.
Julia Raczko
 • Kasia Urbaniak wyjechała do Hongkongu, aby podjąć wyzwanie zawodowe. Szybko się okazało, że to miasto aż kipi od niesamowitej i bogatej kultury. Kasia dzieli się tym ze swoimi czytelnikami i pokazuje, jak można się odnaleźć w zupełnie nowym środowisku.

 Kasia Urbaniak

 • Rafał Baran jest podróżnikiem, który zamieszkał na Filipinach i spełnił tym samy swoje marzenie. Ma za sobą m.in. trekking za kołem podbiegunowym w Laponii.

 Rafał Baran

 • Karolina Marczewska jest byłą dziennikarką TVN24, a obecnie to gwiazda urugwajskiej telewizji. Ten niesamowity kraj zna doskonale i to zarówno od strony kultury, jak i mediów.

 Karolina Marczewska

 • Mateusz Konopacki i Marek Ułan-Szymański to młodzi podróżnicy i studenci PWSFTViT w Łodzi, którzy również zrealizowali niezwykły film krótkometrażowy. Jako jedni z nielicznych dostali się na Pitcairn, na niezwykłą wyspę zamieszkałą jedynie przez kilkudziesięciu mieszkańców.

 Mateusz Konopacki i Marek Ułan-Szymański

warsztaty:

 • Jarosław Kuźniar
Jarosław Kuźniar 

Jest przede wszystkim dziennikarzem. Charakteryzuje go zawsze głód wiedzy i chęć bycia na bieżąco. Swoją trwającą po dziś dzień przygodę z mediami rozpoczął mając szesnaście lat życia i ani myśli przystać rozwijać się na ścieżce awansu życiowego. Dziennikarstwo, to nie jedyna miłość Kuźniara. Ta dziedzina stanowi zaledwie wstęp do dalszych działań. Jarosław Kuźniar to też wykładowca SWPS, trener social media i marki osobistej. Jest też niewątpliwie najpopularniejszym polskim dziennikarzem, a w nowych mediach -Twitter 300 000 ma obserwujących, na Facebook 30 000 lubiących, na Periscope 5 000 widzów. Pomaga oswajać się z mediami, pokazuje, jak można je wykorzystać do promocji swoich działań i jak przekuwać potęgę internetowej społeczności w sukces. Ale przede wszystkim jest zakochany w podróżach. Jako właściciel biura podróży globtroterskich i serwisu podróżniczego goforworld.com realizuje najśmielsze marzenia o dalekich wyprawach. Swoim przykładem pokazuje Polakom, że można wszystko - wystarczy tylko chcieć i ciężko pracować.


 • Krystian Bielatowicz,

 Krystian Bielatowicz

to fotograf, filmowiec, archeolog.Wychował się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.Ukończył archeologię Ameryki Łacińskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w fotoreportażu społecznym oraz street photo.Jest redaktorem portalu Szeroki Kadr, dla którego zrealizował ponad siedemdziesiąt wywiadów multimedialnych z fotografami z Polski, USA i Wielkiej Brytanii. Należy także do grona wykładowców Akademii Nikona. Jego fotografie publikowane były m.in. w: Newsweek Polska, National Geographic Polska, National Geographic Traveler, Polityce, Dużym Formacie Gazety Wyborczej, Przekroju, The Virginia Quarterly Review (USA), Private Magazine (Włochy), El Comercio i Caretas (Peru).Swoje prace prezentował na wystawach m.in. w Nowym Jorku, Peru, Leica Gallery w Warszawie, Galeria Pauza w Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Toruniu, Lublinie, Zakopanem.

Ten niewątpliwie atrakcyjny weekend w górach na długo zapadnie jego uczestnikom w pamięci. A wszyscy Ci niezwykli ludzie w równie niezwykłym i jednym miejscu.


Opracowano w oparciu o materiał udostępniony przez Dyrektor Dworku Gościnnego - Agnieszkę  Pietruszka

Poczytaj ponadto, bo :
 • podpowiadamy, gdzie i jak ciekawie spędzić weekend lub wakacje w górach.
 • podsuwamy pomysły na ciekawy wypoczynek w górach.          

   


Poczytaj nasze artykuły:

Przewodnik po Podhalu [atrakcje turystyczne]
Podhale Przewodnik

Tanie noclegi na Podhalu
Podhale Noclegi

Restauracje na Podhalu
Podhale Restauracje

E-kartki i zdjęcia z gór
Góry zdjęcia

 

 • Liczymy na Państwa fotografie z Waszych wojaży po Podhalu. 
 • Skomentuj i podziel się tym artykułem z innymi na  - dziękujemy.

 

Jacek Grzesiak
 
 
 
 

 


 


Rozkład jazdy


Noclegi

Hotel Dwór KarolówkaHotel Dwór Karolówka
Zakopane / Nocleg
Trzygwiazdkowy hotel Dwór Karolówka zaprasza.
U GazdyU Gazdy
Nowy Targ / Nocleg
Noclegi Gazdy to nowoczesny obiekt położony w zacisznym zakątku Nowego Targu
PENSJONAT JURKOWSKIPENSJONAT JURKOWSKI
Ochotnica / Nocleg
Specjalizujemy się w obsłudze całorocznego wypoczynku dla dzieci i młodzieży
Restauracje

Zajazd Pod ChmurkąZajazd Pod Chmurką
Rabka Zdrój / Nocleg i Restauracja
Ten zakątek to znakomite miejsce na wypoczynek rodzinny i indywidualny.
Restauracja WiniarscyRestauracja Winiarscy
Nowy Targ / Restauracja
Karcma u BorzankaKarcma u Borzanka
Nowy Targ / Restauracja
Hej, popijoj, popijoj, Borzanka nie mijoj!

Warto przeczytać

E-kartki góry