IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

XVI Plebiscyt Gazety Krakowskiej - "Wielkie Odkrywanie Małopolski 2015" na finiszu

2015-09-08 //Wstecz
XVI Plebiscyt Gazety Krakowskiej - "Wielkie Odkrywanie Małopolski 2015" na finiszuRywalizacja o atrakcyjne nagrody i prymat w ustanowionych kategoriach dokonał sporego przetasowania w hierarchii uczestniczących w konkursie ludzi, smaków, miejsc, imprez Jak zdecydują czytelnicy Gazety Krakowskiej?

Małopolska a przy tym Podhale i inne sąsiednie regiony, są niewątpliwą atrakcją turystyczną, gdzie dla każdego czeka coś miłego. W obecnej dobie turystyka jest jedną z największych i najbardziej dochodowych branż naszego regionu. Atrakcyjnych miejsc w górach jest tyle, że łatwo się zagubić. Każdy odwiedzający te strony, czy to tylko z racji weekendu w górach lub wakacji, ma swoje upatrzone typy, gdzie chadza i odpoczywa. 

Tatry

Poza takimi z góry zdeterminowanymi turystami są też Ci, którzy odwiedzają coraz to nowe miejsca korzystając z relacji znajomych lub opisów w przewodnikach. I jedni i drudzy mają zawsze coś do polecenia innym. Warto zajrzeć na strony Gazety Krakowskiej, która zorganizowała kolejny plebiscyt wraz z Samorządem Województwa Małopolskiego, Małopolską Organizację Turystyczną, Radio Kraków i krakowski oddział Telewizji Polskiej, gdzie startują zarówno uznane marki z turystycznej mapy województwa, jak też ci, którzy chcą się dopiero pokazać szerszej publiczności. I chociaż wyniki głosowania poznamy 2 października, co nastąpi podczas uroczystego finału w Zakopanem, to każda z kategorii ma już swoich liderów. 

Tatry

Cel jest szczytny- wybierzmy wspólnie ludzi, smaki, miejsca, imprezy, do których z chęcią wracamy i którymi możemy chwalić się przed turystami z całego świata! Głosować można było aż w 8 kategoriach. Każda z nich prezentuje inne zalety naszego regionu, tak aby każdy kto chciał mógł oddać swój głos na to, co najbliższe jego sercu. Zwycięzcami Plebiscytu "Wielkie Odkrywanie Małopolski 2015" w kategorii:  

 • Miejsce Niezwykłe, 
 • Małopolska Osobowość Turystyki, 
 • Przewodnik Turystyczny,  

zostaną kandydatury, które otrzymają największą liczbę głosów Czytelników dodanych do punktów przyznawanych przez kapitułę. Rozgrywka idzie o prestiż i cenne nagrody.  

 • Na najlepszego przewodnika turystycznego w Małopolsce czeka, ufundowana przez "Gazetę Krakowską", nagroda w wysokości 5 tys. zł. 
 • Taką samą kwotę otrzyma osobowość turystyki, a jej fundatorem jest Małopolska Organizacja Turystyczna. 
 • O największą wygraną - aż 50 tys. zł - walczą miejscowości i gminy z całego regionu. W rywalizacji miejscowości i gmin trwała walka między Sękową, Zalipiem a Bieczem. Każde z tych miejsc jest niezwykłe i zasługuje na zwycięstwo, ale kto zatriumfuje ? Dowiemy się już niedługo. Na laureatów pozostałych pięciu kategorii czekają tablice okolicznościowe oraz dyplomy, którymi będą mogli pochwalić się przed swoimi gośćmi. 
 • W ciekawej kategorii na najciekawsze wydarzenie Czytelnicy uznają rekonstrukcję bitwy gorlickiej, w związku z jej setną rocznicą. 
 • A gdzie w Małopolsce można zjeść najsmaczniejszy posiłek? Na razie w tej kategorii rywalizacja jest ostra ale prowadzi Gościniec Dworski w Ropie. Czytelnicy zachwalają także Dwór Prezydencki Cristal Park w Zgłobicach oraz Stary Dworzec w Zagórzanach. 
 • A gdzie warto pobyć dłużej? Faworytami są bacówka Biały Jeleń w Iwkowej, hotel Klimtówka z Wolbromia oraz hotel Gościnna Chata z Wysowej. 
 • Plebiscyt wyłania też liderów w kategorii "Chata z klimatem", w której rywalizują gospodarstwa agroturystyczne. Prowadzą: Małopolska Wieś w Siodle, czyli wspólna oferta 15 gospodarstw z całej Małopolski, Łopusze z Żegociny oraz Domek pod Różami z Zakliczyna. 
 • Ostatnia z kategorii - Atrakcja Turystyczna – tu dzieje się sporo. Przez kilka tygodni liderem była Kopalnia Soli "Wieliczka", która obecnie znajduje się na piątym miejscu. Na prowadzenie wysunął się Szlak Architektury Drewnianej oraz Szlak Frontu Wschodniego I wojny światowej w Małopolsce. 

 Podhale

Oddawać głosy można było do 7 września, na dwa sposoby. Pierwszy z nich polegał na wysyłaniu wypełnionych kuponów, które do ubiegłego piątku publikowane były codziennie na łamach GK. Można było też wysyłać na nich SMS-y. Tym samy dobiega końca XVI Plebiscyt Gazety Krakowskiej - "Wielkie Odkrywanie Małopolski 2015". To Czytelnicy, Goście, miłośnicy zwiedzania zdecydują, kto zostanie zwycięzcą i zgarnie wspaniałe nagrody.


 

Polecamy ciekawe miejsca do zwiedzania, które znajdziesz na naszych stronach, a tam: 

 • podpowiadamy, gdzie i jak ciekawie spędzić weekend lub wakacje w górach.
 • podsuwamy pomysły na ciekawy wypoczynek w górach.         

   


Góry zdjęcia

Liczymy na Państwa fotografie z Waszych wojaży po Podhalu. 

Polecamy lekturę tekstów o Pieninach i Podhalu.


Skomentuj i podziel się tym artykułem z innymi na  - dziękujemy.


 
Szczegóły dotyczące plebiscytu, jego regulamin oraz przebieg głosowania można śledzić na www.gazetakrakowska.pl
Jacek Grzesiak


Rozkład jazdy


Noclegi

Pod TatramiPod Tatrami
Białka Tatrzańska / Nocleg
Serdecznie zapraszamy do naszego domu wypoczynkowego "Pod Tatrami".
Willa CarltonWilla Carlton
Zakopane / Nocleg
Ten obiekt mieści się w budynku stanowiącym wspaniały przykład modernizmu.
Willa " U Tośki 3"Willa " U Tośki 3"
Murzasichle / Nocleg
Kameralny obiekt, miła atmosfera, piękne widoki na góry.
Restauracje

Restauracja Gazdowo KuźniaRestauracja Gazdowo Kuźnia
Zakopane / Restauracja
Karczma znajduje się w jednym z najstarszych budynków Zakopanego.
Dworek FantazjaDworek Fantazja
Skomielna Biała / Nocleg i Restauracja
Dom Weselny Dworek Fantazja. Organizujemy wesela, bankiety,komunie, chrzciny
Zajazd BiałczańskiZajazd Białczański
Białka Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
NASZ ZAJAZD JEST PRZYJAZNY DLA MOTOCYKLISTÓW,

Warto przeczytać

E-kartki góry