IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Pierwszy wrześniowy weekend w górach

2015-09-05 //Wstecz
Pierwszy wrześniowy weekend w górachW ten weekend w górach startuje XI edycja Maratonu Gorce, w Szczawnicy Piotr Grzesik w Dworku Gościnnym, a Zakopane jest miejscem 11. Spotkań z Filmem Górskim. Końcówka lata w górach.

W sobotę - 5 września 2015 r. w ramach programu "RUSZ SIĘ!" odbędzie się już XI edycja biegu górskiego główną granią Gorc.

Rusz Się-Maraton Gorce-Podhale

Program "RUSZ SIĘ” powstawał z myślą o ludziach aktywnych, zarażających innych pozytywną, sportową energią. Za swój cel pomysłodawcy tej idei wzięli sobie wsparcie pasjonatów, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i bezinteresownie zachęcają innych do różnych form aktywności sportowych. Idea jest prosta – przedstawiasz swój projekt organizacji sportowego wydarzenia, oni wspierają twoją inicjatywę radami i produktami Regatta. Tu liczy się każda forma aktywności i nieważne czy razem z innymi biegasz, jeździsz na rowerze, wspinasz się, albo uprawiasz nordic walking czy grasz w piłkę. Bo przecież każdy ruch to zdrowie.Twórcą programu „RUSZ SIĘ” jest zanana markaRegatta Great Outdoors,będąca najpopularniejszą brytyjską marką odzieży dla miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu.

 Rusz Się -Podhale

  • Jakie projekty mogą stać się częścią programu "RUSZ SIĘ!" i uzyskać wsparcie marki Regatta? Zawody, festiwale, treningi, wydarzenia jednorazowe lub cykliczne, lokalne lub ogólnopolskie – forma i dyscyplina nie mają znaczenia, liczy się przemyślany pomysł, jak np. XI Regatta Maraton Gorce i odwaga na jego realizację.

Tak jak co roku tak i obecnie trasa maratonu rozpoczyna się w Krościenku n.Dunajcem i biegnie liczącym 40 km odcinkiem masywu Gorców kończąc się na urokliwej polanie w granicach Nowego Targu. Nie trzeba podejmować się pokonywania całej tej trasy, i dla chętnych przygotowano także krótszą jej wersję – półmaraton, startującym w Przełęczy Knurowskiej. Na zwycięzców obu dystansów przygotowano atrakcyjne nagrody, w tym m.in. vouchery na wysokiej jakości odzieży techniczną Dare 2b i Regatta.

Gorce-Podhale

XI Regatta Maraton Gorce jest doskonałą propozycją dla amatorów górskiego biegania. Przewyższenia w górę wynoszą 1810 m, zaś w dół 1404 m, co w połączeniu z leśnymi ścieżkami gwarantuje przyjemne, ale i wymagające warunki do biegu. Do Turbacza trasa zawodów pokrywa się z czerwonym szlakiem turystycznym, zaś ze szczytu Turbacza do Nowego Targu z szlakiem zielonym, prowadząc w sumie przez trzy szczyty:
  • Lubań (1211 m n.p.m.),
  • Kiczorę (1282 m n.p.m.),
  • Turbacz (1255 m n.p.m.). Uczestnicy zetkną się zatem zarówno z pięknem Gorców i roztaczającymi się stąd niezwykłymi widokami, jak również z męczącymi podbiegami i zbiegami. XI Regatta Maraton Gorce odbędzie się w niezwykle malowniczych Gorcach– regionie z dziesiątkami kilometrów szlaków turystycznych, pieszych i rowerowych.
 Gorce-Podhale
Rejestracja uczestników odbędzie się 5 września w biurze zawodów w Nowym Targu w dolnej stacji wyciągu narciarskiego Długa Polana – Kowaniec. Stamtąd uczestnicy zostaną przewiezieni na trasy poszczególnych biegów. Maraton wystartuje o godz. 10:00 w Krościenku, zaś półmaraton o godz. 11:30 w Przełęczy Knurowskiej.

Impreza ta cieszy się niezmiennie dużą popularnością. Rokrocznie przybywa chętnych do udziału w tych zawodach. Ten rok to dodatkowa impreza, która wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, uruchamia dodatkową trasę – półmaraton.

  • Osoby zainteresowane biegiem wszystkie informacje znajdą na stronie www.ruszsie.org.

Organizatorzy dla wszystkich chętnych widzów przeprowadzą bezpłatne zajęcia stosowania poprawnej technikiNordic Walking(godz. 11:00 na Długiej Polanie w Nowym Targu, kijki będą udostępnione bezpłatnie)Trening poprowadzi certyfikowany instruktor Nordic Walking - Arkadiusz Marczyk. A w międzyczasie o zabawę dla najmłodszych zadba nowotarski Gabinet Pomocy Psychologicznej i Rozwoju Osobistego Ewy Kruchowskiej.

 
Poza tym, w pierwszy wrześniowy weekend w górach mamy do dyspozycji ciekawe wydarzenia, z których najciekawsze prezentujemy poniżej.

 

2015-09-05//czytaj cały
"Jeden dzień - jeden dźwięk" - muzyka instrumentalna....

od 2015-09-02 do 2015-09-06//czytaj cały
Międzynarodowy konkurs filmu górskiego, w tym zawody wspinaczkowe Zako Boulder Power oraz Akademia Górska...

od 2015-07-03 do 2015-09-11//czytaj cały
W świetlicy "Domu Ludowego" w Bukowinie Tatrzańskiej (ul. T. Kościuszki 87) odbywać będą się liczne wystawy w ramach cyklu "Dusza na dłoni"...

od 2015-07-01 do 2015-09-30//czytaj cały
Zdjęcia Michała Sośnickiego na wystawie w Roztoce - pejzaże górskie.

od 2015-04-30 do 2016-06-07//czytaj cały
Punktem odniesienia wystawy jest Nikifor Krynicki...

2015-09-06//czytaj cały
Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze - Kościelisko... 
 

Polecamy ciekawe miejsca do zwiedzania, które znajdziesz na naszych stronach, a tam: 

  • podpowiadamy, gdzie i jak ciekawie spędzić weekend lub wakacje w górach.
  • podsuwamy pomysły na ciekawy wypoczynek w górach.         

     

Poczytaj nasze artykuły:

Przewodnik po Podhalu [atrakcje turystyczne]
Podhale Przewodnik

Tanie noclegi na Podhalu
Podhale Noclegi

Restauracje na Podhalu
Podhale Restauracje

E-kartki i zdjęcia z gór
Góry zdjęcia

Liczymy na Państwa fotografie z Waszych wojaży po Podhalu. Najciekawsze wezmą udział w konkursie z nagrodami.
Skomentuj i podziel się tym artykułem z innymi na  - dziękujemy.

Polecamy lekturę tekstów o Pieninach i Podhalu.

 
Opracowano na podstawie doniesień medialnych.
Jacek Grzesiak
 

 Rozkład jazdy


Noclegi

Willa BystryWilla Bystry
Zakopane / Nocleg
Stylowa zakopiańska willa.
Willa JanWilla Jan
Zakopane / Nocleg
Willa Jan znajduje się w Zakopanem, zaledwie 200 metrów od kompleksu narciar
WeronikaWeronika
Poronin / Nocleg
"Weronika" to miejsce idealne dla kolonistów. Miła obsługa, świetna okolica
Restauracje

Willa AltaWilla Alta
Bukowina Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Czarująca willa w najpiękniejszym miejscu widokowym w całej Bukowinie
Restauracja 7 KotówRestauracja 7 Kotów
Zakopane / Restauracja
Jeszcze przed II wojną światową powstała przy drodze do Morskiego Oka...
Karcma po ZbójuKarcma po Zbóju
Zakopane / Restauracja
Największa restauracja regionalna na Krupówkach.

Warto przeczytać

E-kartki góry