IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Atrakcyjny sierpień w górach

2015-08-06 //Wstecz
Atrakcyjny sierpień w górachMija półmetek wakacji, które w górskich obiektach wypoczynkowych są niezwykle atrakcyjne. Był już Dżem a będą Future Folk,Voo Voo razem z Trebuniami-Tutkami, Kabaret Jurki, zespół Jazgot i Gooral. A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Terma Bania już od pierwszych miesięcy swojej działalności stała się organizatorem istotnych wydarzeń kulturalnych, sportowych, wpływających na znaczenie Białki Tatrzańskiej ale i wzbogacających ofertę kulturalną całego regionu.

  • Cykl "Kultura na Bani" obejmuje dwa letnie wakacyjne miesiące w górach z serią koncertów, spektakli teatralnych i wydarzeń filmowych, które w atrakcyjny i nowatorski sposób odwołują się do tradycji regionu Podhala, to też zabawne spektakle kabaretowe i ciekawe wydarzenia muzyczne ze znanymi zespołami i osobowościami ze świata popkultury.
Białka Tatrzańska

Drugi miesiąc wakacji w górach, to przede wszystkim kulturalny sierpień w Białce Tatrzańskiej.Ma tu miejsce kontynuacja cyklu koncertów na plenerowej Scenie Kultury na Bani.

Zawody zakończy Eksplozja Kolorów, czyli popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw. Im więcej ludzi tym więcej zabawy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Do zabawy może dołączyć każdy, bez ograniczeń wiekowych. Bania
Wakacje trwają w najlepsze, pogoda przychylnym okiem zerka na tę część naszego kraju, sprawiając, że planowane imprezy plenerowe odbywają się bez zakłóceń. Na co możemy jeszcze liczyć do końca wakacji?
  • A będzie tego sporo, gdyż na Bani usłyszymy jeszcze Voo Voo razem z Trebuniami-Tutkami, którzy zaprezentują się na jednej scenie podczas wyjątkowego koncertu live już 15 sierpnia.
  • W następną sobotę, wpisując się czytelnie w ciąg atrakcyjnych weekendów w górach pojawi się na scenie zespół Jazgot, który prezentuje muzykę Karpat. Na koniec wakacji w górach i tym samym na wielki finał lata 29 sierpnia zaplanowano koncert czołowego przedstawiciela polskiej muzyki elektronicznej -Goorala! Tradycyjnie już - wstęp na wszystkie koncerty na Bani jest darmowy.
Poza weekendowymi atrakcjami również w pozostałe dni tygodnia na Bani nie sposób się nudzić. Oprócz wymienionych już koncertów, np. w czwartki zagoszczą kabarety.
W ciągu tego lata w górach jeszcze:
Wstęp na te imprezy jest odpłatny i bilety do nabycia na stronie biletynakabarety.pl lub w recepcji hotelowej tel. 18 534 43 77.

Organizatorzy i animatorzy rozrywki na Bani wychodzą naprzeciw zrozumiałemu zapotrzebowaniu na ciekawą rozrywkę okazywaną ze strony młodszego pokolenia, które na brak atrakcji nie może tu narzekać. Właśnie tym roku otworzono "Ogród Zabaw", innymi słowy Mini-park rozrywki w Białce Tatrzańskiej. Dobra wiadomością będzie, że do końca sezonu według zapenień gospodarza obiektu, utrzyma się tam promocyjna cena -tylko 15 pln za 3 godzinne wejście dla dziecka.

Zarówno "Scena Kultury" jak i "Ogród Zabaw" znajdują się obok Hotelu Bania Thermal & Ski, przy ul. Środkowej 181 w Białce Tatrzańskiej.

Kultura na Bani


Poza okresowo organizowanymi imprezami na Bani, które tego lata w górach są niezwykle ciekawe i liczne, co widać po powyższej wyliczance, to Terma Bania w Białce Tatrzańskiej oferuje na stałe łącznie 14 basenów termalnych tak zewnętrznych jak i wewnętrznych, w których można korzystać z dobrodziejstw wody leczniczej o temperaturze od 20 do 38°C. Osobliwością tego kompleksu jest podział na tzw. strefę głośną i cichą, dzięki czemu miejsce dla siebie znajdą tu zarówno ludzie spragnieni rozrywki, jak i osoby poszukujące relaksu, spokoju i wyciszenia.

Niecki basenowe zajmują:

  • 1 382,67 m2
  • z czego aż 561,81 m2 stanowią te umieszczone na zewnątrz obiektu.
  • Woda termalna wydobywana jest z głębokości 2500m.

Poprzez zastosowanie oryginalnych rozwiązań architektonicznych kompleks silnie wpisuje się w krajobraz okolicy, nie naruszając jego naturalnego uroku. Po zastosowaniu falistej struktury dachu, pokrytego dodatkowo naturalną roślinnością, tworzącego zachwycające zielone wykończenie uzyskano niesamowity efekt wtopienia się bryły kompleksu w pagórkowaty krajobraz. Twórcy kierowali się wizją minimalnej ingerencji w przyrodę. Co więcej, chęcią jej podkreślenia i wykorzystania.

Białka Tatrzańska 

Baseny termalne położone są w sercu Białki Tatrzańskiej. Już sama lokalizacja w atrakcyjnym rejonie Podhala powoduje, że kompleks obejmuje nie tylko baseny ale też oferuje funkcje aquaparkowe, saunarium oraz Instytut Wellness & SPA. Unikatowe, zaawansowane technologicznie rozwiązania gwarantują użytkownikom wysoki komfort, wartościowy wypoczynek oraz możliwość aktywnej rozrywki. Baseny otwarte skierowane są na południe, co daje użytkownikom możliwość podziwiania malowniczej panoramy Tatr Wysokich. Niecki zewnętrzne oddzielone są naturalnymi pagórkami

Baseny otwarte skierowane są na południe, co daje użytkownikom możliwość podziwiania malowniczej panoramy Tatr Wysokich. Niecki zewnętrzne oddzielone są naturalnymi pagórkami.

Co oferuje Białka Tatrzańska dowiedzieć się można z naszego przewodnika:

Podhale Przewodnik


 

Podhale Noclegi

Sympatycy aktywnego ale i atrakcyjnego przy tym wielowymiarowego wypoczynku w Białce Tatrzańskiej znajdą to wszystko w jednym miejscu.

 
Opracowano z wykorzystaniem informacji udostępnionych przez Tomasza Rzadkosza -specjalistę ds. marketingu 
Hotel Bania **** Thermal & Ski
Ul. Środkowa 181 34-405 Białka Tatrzańska
 
 
Jacek Grzesiak
 


Rozkład jazdy


Noclegi

Willa CzarniakówkaWilla Czarniakówka
Zakopane / Nocleg
Pensjonat Willa Czarniakówka znajduje się w centrum Zakopanego
Willa MagnatWilla Magnat
Białka Tatrzańska / Nocleg
Serdecznie zapraszamy na wypoczynek do Villi Magnat położonej w Białce T.
U ZiomkaU Ziomka
Murzasichle / Nocleg
Zapraszamy serdecznie do naszego ośrodka położonego wśród malowniczych Tatr.
Restauracje

Pensjonat, Restauracja BurkatyPensjonat, Restauracja Burkaty
Białka Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Pensjonat Burkaty to luksusowy obiekt położony w samym centrum Białki T.
Restauracja WiniarscyRestauracja Winiarscy
Nowy Targ / Restauracja
Chatka PuchatkaChatka Puchatka
Zakopane / Restauracja
CHATKA PUCHATKA ZAPRASZA NA OBIADY DOMOWE CZYNNE CODZIENNIE OD 12 DO 20.

Warto przeczytać

E-kartki góry