IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Niezwykły festival w Zakopanem

2015-07-22 //Wstecz
Niezwykły festival w ZakopanemJoy Ride Zako Fest to multidyscyplinowa impreza, która przyciąga do Zakopanego setki rowerzystek i rowerzystów. Będą oni mogli m.in. ścigać się na słynnej Harendzie.

Pokaz  rowerowych wirtuozerii nastąpi tym razem w samym centrum Zakopanego, gdzie przez trzy dni odbędzie królować będzie rower i rowerowe atrakcje. Stolica polskich gór gościć będzie kilkuset zawodników Joy Ride Fest Zakop. Po niezwykle udanej czerwcowej edycji festiwalu rowerowego w Kluszkowcach, gdzie w szranki rywalizacji stanęło ok. 1700 uczestników -  organizator imprezy, czyli firma JR Events zapowiedział kolejną jej odsłonę, tym razem w sercu polskich gór- w Zakopanem. 


Tu w Zakopanem imprezy Joy Ride rozgrywane są od 10 lat. Impreza ta na dobre zadomowiła się na stoku Harenda znajdującym się przy wjeździe do miasta.

Tym razem organizatorzy podjęli trud przekonania rajców miejskich o zaletach takiego festiwalu i dzięki współpracy z miastem serce festiwalu zostało ulokowane w samym centrum Zakopanego. Dolna Rówień Krupowa zamieni się tym razem w rowerową Mekkę, a kultowy już dla festiwalowców stok Harenda, będzie ją wspierać organizując na swoich zboczach 2 z 6-ciu dyscyplin.

Joy Ride Festival Zakopane 
 

Tak jak to było już wielokrotnie i także w Kluszkowcach podczas tegorocznej edycji Joy Ride Bike Festival - już od 24 lipca aż do 26’stego w Zakopanem Joy Ride’owe miasteczko wypełnią namioty czołowych firm rowerowych, a tuż obok nich powstanie prawdziwe rowerowe przedszkole. W jego ramach odbędzie się kilka mini dyscyplin dedykowanych specjalnie dla dzieciaków. Powtarzając za organizatorem imprezy Szymonem Syrzistie: 

"...oprócz standardowych dyscyplin organizowanych w ramach naszego cyklu chcemy stworzyć rowerowy świat przyjazny rodzinom". "Rowerowe przedszkole to specjalny tor wybudowany na tę okazję. Zawiera i elementy pump tracka, pochylni i band – to dzięki niemu dzieciaki będą mogły zrobić pierwsze kroki w jeździe troszkę bardziej ekstremalnej" – dodaje Syrzistie. 

 Fot. T.Rakoczy
W samym miasteczku znajdzie się również tor do pumptracka skonstruowany przez BT Project oraz mobilna skocznia rowerowa. To na niej odbędzie się niesamowity jak zwykle show z czołówką Polskich zawodników w roli głównej. Najpierw zaprezentują zebranej publiczności wszystkie podstawowe ewolucje, następnie spróbują wykonać synchroniczne salto w tył, by wieczorem zawalczyć o zwycięstwo w konkurencji "best trick".

Oczywiście oprócz sielankowego pikniku rowerowego pod strzelistymi Tatrami odbędzie się poważna rywalizacja sportowa. Przez całe trzy dni odbywać będą  się zawody w 6 konkurencjach takich jak: 

 •  Joyride.pl Downhill – na znaną i lubianą trasę Harendy po raz kolejny wyjadą zawodnicy, żeby sprawdzić kto tym razem będzie najszybszy. Dalekie skoki, przejazdy między drzewami i duża prędkość, to wizytówka downhillu.
 •  Kellys Enduro – z festiwalowego miasteczka ruszą endurowcy na lokalne odcinki specjalne przypominające łatwiejsze wersje tras downhillowych.
 •  BT Project Pumptrack – na wąskim i pełnym muld torze zawodnicy sprawdzą, kto potrafi pokonać go najszybciej – oczywiście bez pedałowania!
 •  Kärcher Dual Slalom – popularne w latach 90’tych wyścigi równoległe nadal są w modzie, a rywalizacja koło w koło to gwarancja mocnych emocji.
 •  Cyklokarpaty Maraton – znany cykl maratonów zawita do zimowej stolicy Tatr, gdzie zawodnicy ruszą w kilkunasto-kilometrową trasę, która widokowo nie ma sobie mocnych.
 •  Kids Race – zawody dla najmłodszych na prostej kilkusetmetrowej pętli. Tutaj każdy wygrywa.

 Fot.P.Staron

Poza sportowymi emocjami, których jak wynika z zapowiadanych do rozegrania dyscyplin nie zabraknie, to Joy Ride’owe imprezy znane są z "dodatków", które sprawiają, że chce się tam być jak najdłużej. Jednym z takich właśnie dodatków będzie wypożyczalnia niezwykłych rowerów. Kilkanaście najnowszych maszyn będzie czekało na swoich testerów, którzy zabiorą je na pobliskie -specjalnie przygotowane trasy endurowe lub szosowe. Kolejnym miłym dodatkiem, który zawsze wzbudza wiele emocji- będzie projekcja filmów rowerowych a także mini konkursy z nagrodami i spore afterparty, 

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę zakopane.joyride.pl i stronę wydarzenia (https://www.facebook.com/events/364408103724771/)


Taka impreza to jednak wiele do przygotowania i nie mogła odbyć by się bez współudziału w jej organizacji ze strony:  

 • Miasto Zakopane, 
 • Biuro Promocji Zakopanego, 
 • ZEW Niedzica, 
 • Niedzica.pl 

Joy Ride Fest Zakop 

Sponsorami imprezy są:  

 • Kellys, 
 • Maxxis, 
 • NS Bikes, 
 • Fox, Kärcher
 • Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull 


Współorganizatorami są: 

 • Cyklokarpaty, 
 • BT Project, 
 • Dirt it more, 
 • Polish 4x open, 
 • Enduro Trails, 
 • RowerowePodhale.eu 

 Całość dofinansowano ze środków miasta Zakopane w partnerstwie z Biurem Promocji Zakopanego.

Źródło informacji-Mateusz Mróz
Jacek Grzesiak 

 • Więcej o walorach opisywanych miejsc oraz innych atrakcjach z gór dowiesz się czytając nasze artykuły: 

Podhale Przewodnik

Podhale Noclegi

Podhale Restauracje

Góry zdjęcia

 

Liczymy na Państwa fotografie z Waszych wojaży po górach.
Skomentuj i podziel się tym artykułem z innymi na  - dziękujemy. 

Polecamy lekturę tekstów o Pieninach i Podhalu.

 
 


Rozkład jazdy


Noclegi

PENSJONAT BORUTAPENSJONAT BORUTA
Zakopane / Nocleg
Pensjonat Boruta położony jest w centrum Zakopanego.
Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy NATANAELOśrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy NATANAEL
Łopuszna / Nocleg
Pensjonat NATANAEL- to idealne miejsce, nie tylko dla osób poszukujących cis
Pensjonat Restauracja Białka WidokPensjonat Restauracja Białka Widok
Białka Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Pokoje Gościnne BIAŁKA WIDOK znajdują się na wzgórzu KORKOSZÓWKA.
Restauracje

Sałasie HolnySałasie Holny
Zakopane / Restauracja
Karczma Regionalna, kuchnia góralska, kuchnia tradycyjna polska
Restauracja Pizzeria VivaldiRestauracja Pizzeria Vivaldi
Poronin / Restauracja
Pizza z widokiem na Tatry!
Modrzewie Park Hotel *****Modrzewie Park Hotel *****
Szczawnica / Nocleg i Restauracja
Modrzewie Park Hotel to pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w Pieninach.

Warto przeczytać

E-kartki góry