IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Weekendy w górach pod znakiem aktywności

2015-07-15 //Wstecz
Weekendy w górach pod znakiem aktywnościMiłośnicy Nordic Walking bardzo aktywnie powitali tegoroczne lato a miłośnicy futbolu podziwiali piłkarskie gwiazdy w Termach Szaflary. Atrakcji i wspomnień było i jest z tych weekendów w górach co niemiara.

Zgodnie z tradycją już w pierwszą sobotę lipca w Nowym Targu odbyły się wyczekiwane zawody rekreacyjno-sportowe p.n. "II Powitanie Lata z Nordic Walking" organizowane przez nowotarskiego instruktora Nordic Walking Arkadiusza Marczyka przy współfinansowaniu ze środków Gminy Miasto Nowy Targ i pod patronatem burmistrza miasta Nowego Targu.

Nordic Walking na Podhalu

Imprezie patronowała również pogoda, bowiem impreza miała swój czas w upalny dzień, gdzie na starcie zawodów zjawiło się blisko 60 pasjonatów kijków.

Miłośnicy tej ciekawej dyscypliny przyjechali z przeróżnych stron. Dociekliwy kronikarz odnotował gości od Radzionkowa i Sosnowca przez Kraków i Kalwarię Zebrzydowską aż po Tarnowskie Góry i Jasło. Tę liczną reprezentację stanowili także zawodnicy pochodzący z najbliższych okolic – Jabłonka, Czarny Dunajec, Zakopane, Nowy Targ czy Maniowy. Oprawa imprezy była iście zawodowa i nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali zaproszeni sędziowie z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking , którzy w takcie imprezy zorganizowali także Strefę Nordic Walking.

Nordic Walking na Podhalu 

Główni bohaterowie imprezy-zawodnicy- wystartowali równo w samo południe a przed sobą mieli urocze ok. 6 km trasy przebiegające brzegiem Dunajca ale także przez urokliwy rezerwat Bór na Czerwonem. Bieganie w tak ponętnej scenerii poza czysto relaksacyjnym jej aspektem ma i te walory, że ot można się zapomnieć że jest się na zawodach i biec, biec, biec. Jak się później okazało grupa uczestników tak właśnie była zachwycona urokiem mijanego krajobrazu, że nie zauważyła przebiegu trasy i musiała się trochę natrudzić aby znaleźć odpowiedni kierunek – jednakże wszyscy przyjęli to z charakterystycznym dla uprawiających Nordic Walking humorem. Najsprawniejszy tak w orientacji jak i w pokonywaniu fizycznym trasy okazał się Rafał Kuchta, który zresztą był faworytem zawodów, z racji tego, że to świeżo upieczony Mistrz Europy w kat.M-40. Zwycięstwo nie przyszło łatwo i cały dystans deptał mu po piętach Mieczysław Sondel a trzecie miejsce zdobył młody zawodnik Szymon Gąsienica-Roj.

 Nordic Walking Podhale 2015

Koedukacyjny charakter zawodów sprawia, że swoją obecnością pięknie z krajobrazem zharmonizowały się równie urodziwe uczestniczki. Wśród kobiet najlepszą okazała się Anna Gąsienica-Roj, drugie miejsce zajęła Karolina Gąsienica-Roj a trzecie Dorota Witusik. Nagrody przyznano także najlepszym w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Nordic Walking Podhale 2015 
Oprawa zawodów poza czysto sportowym charakterem miała też wydźwięk zdrowotny i ukazywała jak zbawienny wpływ taki sposób uprawiania sportu ma na nasz organizm. Tak więc po zakończeniu rywalizacji acz przed samą dekoracją był zatem czas na ochłodę i odwiedzenie stanowisk zaproszonych gości. Do dyspozycji chętnych przygotowano szereg stanowisk, na których można było np. zmierzyć tkankę tłuszczową u dietetyków z Naturhouse, a w Specjalistycznym Gabinecie Podologicznym uzyskać poradę z zakresu zdrowia stóp ale prawdziwe oblężenie przeżywała prowadząca w Nowym Targu gabinet psychologiczny „Do siebie” psycholog Ewa Kruchowska, która przygotowała dla dzieci i dorosłych atrakcyjne zadania rozwijające kreatywność. Tak poniesiony wysiłek w tym umysłowy nie szedł na marne – w nagrodę można było bowiem zdobyć pamiątkowe gadżety. Ci wszyscy, którzy dotąd nie zasmakowali przyjemności biegania z kijkami, mogli w ten wyjątkowy weekend w górach zapoznać się z technikami biegania i to za sprawą Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, które w międzyczasie prezentowało prawidłową technikę Nordic Walking oraz zachęcało do brania udziału w organizowanych przez nich w całej Polsce szkoleniach instruktorskich. Jak zwykle podczas tego typu imprez bardzo pomocny okazał się jak zwykle uroczy Rancho Lot z jego wyjątkowa infrastrukturą.Dodatkową atrakcją była możliwość skorzystania z kuchni Rancho Lot.
 Nordic Walking Podhale 2015
Rangę uroczystego zakończenia imprezy podniósł udział przewodniczącego miejskiej komisji sportu, turystyki i rekreacji, olimpijczyk i wielokrotny reprezentant Polski w hokeju na lodzie Gabriel Samolej. On też wraz z organizatorem Arkadiuszem Marczykiem wręczył najlepszym nagrody, medale i puchary. Obecni gospodarze z przyjemnością odnotowali, że zaproszeni goście byli pod wrażeniem uroku nowotarskiego rezerwatu, a także chwalili sobie organizację imprezy obiecując przyjechać na kolejną w następnym roku.

- „Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego naszego święta Nordic Walking. Niezmiernie się cieszę, że kolejny raz tak udanie spędziliśmy ze sobą czas poznając przy tym piękno nowotarskich szlaków. Przy okazji serdecznie zapraszam na prowadzone przeze mnie bezpłatne zajęcia Nordic Walking. Odbywają się one w Nowym Targu w poniedziałki i środy o 18:00 godzinie. O szczegółach można dowiedzieć się odwiedzając stronę www.wizjasportu.pl lub kontaktując się pod moim nr telefonu 791788356” – powiedział instruktor Arkadiusz Marczyk.

Lipiec tradycyjnie obfituje podczas wakacyjnych weekendów w górach w liczne atrakcje i tak w Termach Szaflary spotkali się miłośnicy futbolu w tym piłkarze z klubu Poroniec Poronin ale i gwiazdy najwyższego piłkarskiego formatu.

Termy Szaflary Podhale

Gdy w ostatnią sobotę -11 lipca- Termy Szaflary zaprosiły swoich gości na wyjątkowe wydarzenie, to spotkali się tam miłośnicy sportu przeżywający emocje w klimacie piłki nożnej. W tym celu stworzona została tam specjalna strefa, w której bez przerwy niemal odbywały się różnego rodzaju atrakcje w tym dla najmłodszych: rozgrywki piłkarskie, zawody piłek sumo, budowa największej bramki, a przede wszystkim liczne konkurencje sportowe z udziałem piłkarzy grających w klubie Poroniec Poronin. Natomiast kibice mogli się w tym dniu spotkać m.in. z Maciejem Żurawskim, Pawłem Nowakiem i Januszem Wolańskim.
Termy Szaflary - Podhale 
„ W wakacje staramy się dla najmłodszych organizować cykliczne wydarzenia, które zagwarantują im jeszcze lepszą zabawę w naszym obiekcie. Na pomysł zaproszenia zawodników Porońca Poronin wpadliśmy, ponieważ uważamy, że ruch jest w życiu młodych osób szczególnie ważny, a spotkanie z piłkarzami zachęciło wielu najmłodszych do wspólnej aktywności fizycznej.” – mówi Katarzyna Gromada właścicielka Term Szaflary.
 
Opracowano z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez:
  • Szymon Trzepla -Junior PR Specialist HarmoniquePR
  • Arkadiusz Marczyk -Instruktor Nordic Walking
  • Więcej o walorach opisywanych miejsc oraz innych atrakcjach z gór na weekend i wakacje dowiesz się czytając nasze artykuły: 

Podhale Przewodnik

Podhale Noclegi

Podhale Restauracje

Góry zdjęcia

 Liczymy na Państwa fotografie z Waszych wojaży po górach.

Skomentuj i podziel się tym artykułem z innymi na  - dziękujemy.
 
 Jacek Grzesiak.


Rozkład jazdy


Noclegi

PENSJONAT JURKOWSKIPENSJONAT JURKOWSKI
Ochotnica / Nocleg
Specjalizujemy się w obsłudze całorocznego wypoczynku dla dzieci i młodzieży
Willa " U Tośki 3"Willa " U Tośki 3"
Murzasichle / Nocleg
Kameralny obiekt, miła atmosfera, piękne widoki na góry.
Willa ŚlimakWilla Ślimak
Zakopane / Nocleg
Willa Ślimak zaprasza.
Restauracje

Cafe HelenkaCafe Helenka
Szczawnica / Restauracja
Usytuowana w historycznym sercu szczawnickiego uzdrowiska, na placu Dietla.
Karczma Litworowy StawKarczma Litworowy Staw
Białka Tatrzańska / Restauracja
Oferujemy potrawy kuchni góralskiej i polskiej.
Koci ZamekKoci Zamek
Szczawnica / Restauracja
W podziemiach "Kociego Zamku" urządzono restaurację, gdzie w miłej atmosferz

Warto przeczytać

E-kartki góry