IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Zabawa z fotografią w górach

2015-07-10 //Wstecz
Zabawa z fotografią w górachŚwiat obiektywem uchwycony. Zakopane i Szczawnica zapraszają wszystkich miłośników zabawy aparatem fotograficznym do uczestnictwa w konkursach o tematyce górskiej.

Wakacje w górach sprzyjają aktywnej zabawie z aparatem fotograficznym. No jeśli nad morzem krajobraz raczej jest monotonny i poza kolejnymi kolekcjami muszelek, czy wzniesionymi piaskowymi fortecami, to okazji do pstryknięć nie ma za wiele. Inaczej się ma sprawa z wakacjami w górach. Pejzaże jakie rozpościerają się przed tymi aktywniejszymi są warte uwiecznienia a i pobyt w niższych partiach gór nie jest pozbawiony ciekawych akcentów. Co innego zbierać uchwycone w kadrze chwile z wakacji w górach i cieszyć się nimi w wąskim gronie znajomych, gdy w zasadzie nikt ich nie ogląda, a co innego możliwość pochwalenia się może nie wszystkimi ale tym jednym lub kilkoma ujęciami, które cieszy ale i łapie nas za serce, bo przecież sami to zrobiliśmy, widząc ten czy inny krajobraz stając w szranki równym nam pasjonatom amatorskiej fotografii.

Morskie Oko - Tatry - Podhale

Okazji ku temu nie zabraknie. Startują bowiem wakacyjne konkursy fotograficzne organizowane przez Zakopane oraz Szczawnicę. Te dwa wiodące o charakterze turystycznym ośrodki miejskie słyną z urokliwych i ciekawych a tym samym wartych uwiecznienia miejsc, czy to z racji ich typowego bo oddające klimat, czy też z każdego innego powodu.

Gorce-Podhale 
 

Ten pierwszy uhonoruje najlepsze zdjęcia wykonane podczas 47. Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. To żywioł folkloru uchwycony w kadrze, którego to już druga konkursowa odsłona "Żywioł Folkloru". Według organizatorów, każdy może spróbować swoich sił i uchwycić w kadrze kolorowe i niezwykle atrakcyjne bo roztańczone zespoły, które zjada do Zakopanego z całego świata. Udział w konkursie brać mogą akredytowani przy festiwalu dziennikarze i fotoreporterzy ale i publiczność. Nagrodzone prace laureatów z zeszłorocznej edycji będzie można obejrzeć podczas zorganizowanej wystawy plenerowej w czasie trwania bieżącego Festiwalu.

Pieniny 
 

Organizatorzy za cel konkursu stawiają sobie ukazanie piękna folkloru górali z różnych regionów świata jak i promocja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Wypatrywanie tych najpiękniejszych i najbardziej wyróżniających się to przecież idealna okazja do aktywnego udziału w tym ważnym dla Zakopanego święcie.

Konkurs został pomyślany jako konkurencja rozgrywana w dwóch kategoriach. Pierwsza startuje pt. "Żywioł Folkloru - Bogactwo stroju, siła tradycji" i jest przeznaczona dla akredytowanych podczas festiwalu dziennikarzy i fotoreporterów. Z kolei druga kategoria "Żywioł Folkloru – Festiwalowa Wioska tętniąca życiem" dedykowana jest z kolei do festiwalowej publiczności.

Konkurs fotograficzny -Podhale 
 

Każdy z uczestników może zgłosić do 5 prac w dowolnej technice fotograficznej. Zdjęcia należy nadsyłać w terminie od 31 sierpnia do 30 września 2015 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 15 października 2015r. nagrodzone prace prezentowane będą podczas kolejnego, 48. MFFZG w Zakopanem. Autorzy najlepszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody.

Drugi konkurs fotograficzny jest o tematyce „Wakacje w Szczawnicy, czyli lato z uśmiechem" Organizatorzy zabawy zachęcają do przesyłania zdjęć – lajkowania co przełoży się na wygraną. Już 8 lipca wystartował konkurs fotograficzny "Wakacje w Szczawnicy, czyli lato z uśmiechem" organizowany przez Grupę Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica.

Konkurs fotograficzny -Pieniny 
 

Swoje prace każdy z uczestników może w terminie do 31.08.2015 przesłać za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie konkurs.thermaleo.pl. Może to być fotografia typu "selfie" zrobiona samodzielnie, z rodziną lub przyjaciółmi podczas wakacyjnego pobytu w Szczawnicy, na tle swojego ulubionego obiektu, ale też należy odpowiedzieć na jedno proste pytanie i zaprosić do lajkowania swoich zdjęć na stronie Facebook Uzdrowiska Szczawnica. Do wygrania relaks w pięciogwiazdkowym SPA oraz inne ciekawe nagrody.

Wszyscy amatorzy ciekawych ujęć na tle pięknej zabudowy w Szczawnicy proszeni są do wzięcia udziału w tej sympatycznej zabawie.

Regulamin Konkursu Fotograficznego: http://konkurs.thermaleo.pl  i www.festiwale.zakopane.pl.

  • Więcej o walorach opisywanych miejsc oraz innych atrakcjach z gór na weekend i wakacje dowiesz się czytając nasze artykuły: 

Podhale Przewodnik

Podhale Noclegi

Podhale Restauracje

Góry zdjęcia

 Liczymy na Państwa fotografie z Waszych wojaży po górach.

Skomentuj i podziel się tym artykułem z innymi na  - dziękujemy. 

Polecamy lekturę tekstów o Pieninach i Podhalu.


 

 Jacek Grzesiak


 


Rozkład jazdy


Noclegi

Willa " U Tośki 3"Willa " U Tośki 3"
Murzasichle / Nocleg
Kameralny obiekt, miła atmosfera, piękne widoki na góry.
Willa MirwaWilla Mirwa
Zakopane / Nocleg
Willa Mirwa zaprasza.
Ośrodek Wypoczynkowy "Kolejarz"Ośrodek Wypoczynkowy "Kolejarz"
Zakopane / Nocleg
Ośrodek jest położony w samym centrum miasta i wszędzie blisko.
Restauracje

Restauracja WiniarscyRestauracja Winiarscy
Nowy Targ / Restauracja
Dworek FantazjaDworek Fantazja
Skomielna Biała / Nocleg i Restauracja
Dom Weselny Dworek Fantazja. Organizujemy wesela, bankiety,komunie, chrzciny
Restauracja Bury MiśRestauracja Bury Miś
Bukowina Tatrzańska / Restauracja
Restauracja "Bury Miś" otwarta została w grudniu 2002 roku

Warto przeczytać

E-kartki góry