IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Niezwykłe atrakcje na basenach Podhala

2015-07-09 //Wstecz
Niezwykłe atrakcje na basenach PodhalaMaciej Żurawski i Termalna Liga oraz Święto Moskola, to dwa eventy, które podczas tego weekendu w górach uatrakcyjnią pobyt wypoczywającym na Podhalu turystom. A że poza dobrą zabawą do dyspozycji są piękne i nowoczesne baseny, to w gorące dni idealne miejsce na relaks.  

Rywalizacja pomiędzy kompleksami termalnymi rozlokowanymi na niewielkim obszarowo Podhalu zachęca do przyjazdu coraz większe liczby turystów i wpływa tym samym na podniesienie atrakcyjności przygotowanej dla gości oferty wypoczynkowej. Te piękne i na wskroś nowoczesne obiekty prześcigają się w organizowaniu różnorakich imprez podczas tegorocznego letniego wypoczynku w górach.

Czas wakacji w górach wyznacza bogatą ofertę kulturalno-rozrywkową, która skierowana jest tematycznie do szerokiej rzeszy gości odpoczywających w górach. Włodarze kompleksów termalnych sięgają po coraz to nowe atrakcje, zapraszając ciekawych gości oraz organizując imprezy, na których każdy znajdzie coś dla siebie.

Już w najbliższą sobotę, 11 lipca w Termach Szaflary odbędzie się impreza tematyczna pod nazwą "Termalna Liga!". Rangi wydarzeniu nada Gwiazd, która będzie były zawodnik kadry narodowej, były piłkarz reprezentacji Polski w piłkę nożną – Maciej Żurawski. Impreza ta dedykowana jest przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. W tym dniu wszyscy Goście Term Szaflary będą mogli skorzystać z licznych atrakcji przewidzianych w programie wydarzenia.

Termalna Liga - Szaflary - Podhale 
 

Tytułowa "Termalna Liga" rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 17:00. W tym czasie zaplanowano wiele ciekawych gier i zabaw dla najmłodszych uczestników spotkania. Jedną z atrakcji będzie quiz, podczas którego będą musieli wykazać się sprawnością sportową i wiedzą z zakresu piłki nożnej. Dla wyróżniających się uczestników przygotowano atrakcyjne upominki, które rozdane zostaną w ramach nagrody ufundowanej przez ośrodek Termy Szaflary. Również za pośrednictwem portalu Facebook przeprowadzony zostanie konkurs na najlepsze zdjęcie podczas sobotniej zabawy w Termach, bądź podczas kibicowania - konkurs trwa do 9 lipca a po szczegółowe informacje należy sięgnąć na fanpage’u Term Szaflary.

W gorące dni pełne słońca basen jest jak najbardziej pożądanym miejscem I do wzięcia udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają przede wszystkim rodziny z dziećmi, ale także tych, którzy chcieliby spotkać się z piłkarzem Maciejem Żurawskim, który zapewne opowie co nieco o swojej karierze sportowej. W planie eventu uwzględniony jest czas na wspólne zdjęcia i rozmowy z tym popularnym zawodnikiem. Niewątpliwie największą atrakcją będzie mini turniej piłkarski, w którym oczywiście będzie można zmierzyć się z byłym członkiem naszej piłkarskiej kadry narodowej.

Miejsce imprezy to piękny kompleks basenów termalnych - Termy Podhalańskie w Szaflarach, a to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Podhala.

 Szaflary - Podhale

Jadący lub co gorsza stojący w korku na zakopiance, obserwują położone na granicy Białego Dunajca i Szaflar doskonale widoczne za sprawą kłębów pary baseny termalne. Z basenów tych można korzystać przez cały rok a na kompleks składają się cztery baseny:

  • dwa wewnętrzne,
  • dwa zewnętrzne.

Miłośnicy zabaw wodnych mogą korzystać z wód geotermalnych, których temperatura wynosi od 30 do 38 stopni Celsjusza. Standardowo dostępne są bicze wodne, ławki i leżanki do masażu wodnego oraz powietrznego. 

Szaflary - Podhale

Kąpiel w Szaflarach to nie tylko przyjemność pływanie i atrakcyjna szczególnie w upalne letnie dni zabawa. Woda w basenach doskonale bowiem działa na nasz układ krwionośny, poprawia samopoczucie oraz niweluje bóle głowy i stres. Po chwilach spędzonych w takiej wodzie można udać się do łaźni parowej na krótkie chwile odprężenia.

Położone w przepięknej scenerii Termy Bania w Białce Tatrzańskiej to również stosunkowo nowy obiekt, który oferuje aż14 basenów termalnych tak zewnętrznych jak i wewnętrznych, w których można korzystać z dobrodziejstw wody leczniczej o temperaturze od 20 do 38°C. Niewątpliwą osobliwością tego kompleksu jest podział tu na strefę głośną i cichą, dzięki czemu miejsce dla siebie znajdą tu zarówno ludzie spragnieni rozrywki, jak i osoby poszukujące relaksu, spokoju i wyciszenia.

W najbliższą sobotę i niedzielę obiekt będzie gospodarzem ciekawej ale i pierwszej takiej na Podhalu imprezy – Festiwal Moskola. O szczegółach eventu piszemy w naszym artykule pod linkiem :

Pokrótce przedstawimy w kilku zdaniach samo miejsce, które z racji swojego usytuowania oraz oferowanych uciech należy niewątpliwie do jednej z największych atrakcji Podhala.

Bania - Podhale- Białka Tatrzańska

  • Niecki basenowe zajmują1 382,67 m2 z czego aż 561,81 m2 stanowią te umieszczone na zewnątrz obiektu. Woda termalna wydobywana jest z głębokości 2500m.

Poprzez zastosowanie intrygujących rozwiązań architektonicznych kompleks unikalnie wpisuje się w krajobraz okolicy, nie naruszając jego naturalnego uroku. Dzięki zastosowaniu falistej struktury dachu, pokrytego dodatkowo naturalną roślinnością tworzącego zachwycające zielone wykończenie obiekt wtapia się w górski krajobraz zachowując pełną harmonię na styku działań człowieka i naturalnych walorów górskiej przyrody . Jak widać, twórcy kierowali się tu wizją minimalnej ingerencji w przyrodę a co więcej, chęcią jej podkreślenia i wykorzystania.

Bania-Białka Tatrzańska-Podhale 
 

Baseny otwarte skierowane są na południe, co daje użytkownikom możliwość podziwiania malowniczej panoramy Tatr Wysokich a niecki zewnętrzne oddzielone są naturalnymi pagórkami.

Terma Bania już w pierwszych miesiącach działalności pokazała swój styl i dała się poznać jako organizator istotnych wydarzeń, wpływających na znaczenie Białki Tatrzańskiej, ale i wzbogacających ofertę kulturalną całego regionu. Tradycyjnie już organizowany jest tu m.in. cykl imprez kulturalnych pod hasłem "Kultura na Bani" obejmujący dwa wakacyjne miesiące w górach. W ich skład wchodzą m.in. koncerty, spektakle teatralne i wydarzenia filmowe.To wszystko w niebanalny ale i nowatorski sposób odwołuje się do tradycji kulturowej całego Podhala.

Białka Tatrzańska - Podhale 
 
Imprezy w termach zapowiadają się  niezwykle atrakcyjnie, niewątpliwie mały ból głowy będa mieli i miłośnicy M.Żurawskiego, bo kontakt nie tylko młodego pokolenia z autentyczną gwiazdą polskiego futbolu, to wydarzenie niecodzienne ale i Ci co np. również gustują w kapeli Sebastiana Karpiela-Bułecki, który koncertować będzie na Bani. Obie te imprezy niewątpliwie da się pogodzić, bowiem np Zakopower zabłyśnie w pełnej gali przed publicznością po 21 w niedzielę.
Festiwal Moskola-Bania-Podhale 
 
 
 
Odległości nie są na tyle duże, by nie skorzystać z obu tych wydarzeń. Szczegóły imprez na plakatach oraz stronach internetowych organizatorów eventów.
 
  • Więcej o walorach opisywanych miejsc oraz innych atrakcjach z gór na weekend i wakacje dowiesz się czytając nasze artykuły: 

Podhale Przewodnik

Podhale Noclegi

Podhale Restauracje

Góry zdjęcia

 Liczymy na Państwa fotografie z Waszych wojaży po górach.

Skomentuj i podziel się tym artykułem z innymi na  - dziękujemy. 

Polecamy lekturę tekstów o Pieninach i Podhalu.


 

 Jacek Grzesiak


Rozkład jazdy


Noclegi

Villa Toscana Bed&BreakfastVilla Toscana Bed&Breakfast
Murzasichle / Nocleg i Restauracja
To jedyne miejsce na Podhalu, które zabierze Cię swoim wystrojem ...
Leśne ZaciszeLeśne Zacisze
Murzasichle / Nocleg
Las, górski potok, cisza, miła domowa atmosfera.
Pensjonat Pizzeria AmicusPensjonat Pizzeria Amicus
Zakopane / Nocleg i Restauracja
Amicus położony jest w spokojnej okolicy, w sąsiedztwie popularnych szlaków.
Restauracje

Karczma HolnyKarczma Holny
Zakopane / Restauracja
Zapraszamy do karczmy położonej nieopodal drogi do Doliny Kościeliskiej.
Restauracja Sport CornerRestauracja Sport Corner
Zakopane / Restauracja
Największa sportowa restauracja w Zakopanem.
Karczma HAJDUKKarczma HAJDUK
Niedzica / Restauracja
Pamiętaj HAJDUK pod zamkiem w Niedzicy to najsłynniejsza Karczma w okolicy.

Warto przeczytać

E-kartki góry