IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Odkryj karty, pokaż nam swoje góry

2015-07-08 //Wstecz
Odkryj karty, pokaż nam swoje góryGóry wybierają osoby, które chcą aktywnie spędzić wolny czas. Ci, którzy wolą odprężać się leżąc na plaży, nie będą pokonywać kolejnych stromych podejść. Jednak wielu z tych, którzy chociaż raz wybrali się na weekend w górach, wracają tu regularnie, twierdząc, że są uzależnieni od adrenaliny, widoków i górskiego klimatu.
 
Zdobycie kolejnego szczytu staje się wyzwaniem ambicjonalnym i nie daje spokoju, dopóki nie zostanie osiągnięte. Będąc wyposażonym w aparat fotograficzny, chociażby ten, który jest już nieodłącznym elementem każdego komórkowca, mamy nieskrępowaną niczym możliwość zapisywania tego czego byliśmy świadkiem. Te zachowane w pamięci elektronicznej wspomnienia ożywią nasze późniejsze powroty, gdy przerzucając kolejne bajty w naszych komputerach, na nowo odkryjemy piękno naszych gór.
 Podhale

Czy zatem dziwić może podana przez media informacja, że stacja CNN w rankingu miejsc i zjawisk, za które turyści z całego świata kochają nasz kraj, pierwsze miejsce na pudle przypadło małopolskim atrakcjom?

Podhale 

Do tych najwyżej ocenianych najwyżej zaliczono m.in. oscypek, widoki w Zakopanem czy wieś Zalipie. Ci, co tu bywają, zapewne mają swój ranking i nie ma nic dziwnego, że nasze województwo zachwyca swoimi urokliwymi miejscami, festiwalami, tradycyjnymi smakami, ośrodkami wypoczynkowymi. Czy to wszystko byłoby możliwe bez rzeszy pasjonatów, którzy ściągają do siebie przyjezdnych i promują nasz region. Tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, chcemy pokazać te znane ale i nieznane też perełki, dzięki którym Małopolska ale i Podhale jest jednym z najbardziej atrakcyjnych województw i regionów w kraju. Mamy więc przyjemność po raz kolejny zaprosić, do Wielkiego Odkrywania Małopolski.

Podhale 

Nad tą niezwykle pożyteczną akcją swój patronat tradycyjnie objęła Gazeta Krakowska. Zgłoszenia można nadsyłać do siedziby GK do środy 15 lipca w dostępnych ośmiu kategoriach. Poza już tradycyjnie występującymi pojawiła się zupełnie nowa, która czyni z tegorocznej odsłony plebiscytu jeszcze bardziej wyjątkową- jest to przewodnik turystyczny. Zachęcamy do dzielenia się swoimi ulubionymi miejscami, które zechcielibyście Państwo podać szerszemu gremium pod ocenę. Na uczestników jak zawsze czekają niezwykłe nagrody, a w tym:

  • nagroda w wysokości 5 tys. zł, której fundatorem jest "Gazeta Krakowska", nosi imię dr. Mieczysława Orłowicza - wybitnego krajoznawcy, którego nazywano chodzącą encyklopedią turystyki.

 Podhale

Wielu z nas ma w swoich zbiorach wiele ciekawych a wręcz unikalnych wspomnień, które rozpalają jego wyobraźnię na nowo, gdy tylko wraca myślami do tych chwil, podczas których przeżywał swoje najwspanialsze wakacje w górach. Włączając do regulaminu konkursu nową kategorię, uruchomiono tym samym wyjątkową szansę na zaprezentowanie ludzi, którzy zarażają innych swoją pasją do odkrywania i poznawania wspaniałych miejsc.

Podhale 

Wyróżnienie przyznane przez społeczność turystyczną, to niebagatelna gratka dla górskich miejscowości, bowiem do zgarnięcia jest: 

  • nagroda pieniężna dla zwycięzców w kategorii "Miejsce niezwykłe - miejscowość/gmina". 50 tys. zł, ufundowanych zostało przez marszałka województwa małopolskiego. W ubiegłym roku pierwsze miejsce na pudle zajęło Zakopane. 
  • Laureat w kategorii "Małopolska Osobowość Turystyki" otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. zł.-ufundowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną. 
  • Atrakcyjnie zapowiadają się też kolejne nagrody, które rozdysponowane są w ramach następujących kategorii: atrakcja turystyczna, wydarzenie, smacznie i z tradycją (baza gastronomiczna), w gościnie (baza noclegowo-wypoczynkowa, ośrodki spa) oraz chata z klimatem (agroturystyka). Tu również zwycięzcy wskazani przez uczestników konkursu m.in.otrzymają okolicznościowe tablice oraz dyplomy, które są namacalnym dowodem na prestiż oraz wysoką wartość ich oferty turystycznej. Udział w tym plebiscycie to przecież wyjątkowa szansa zarówno dla tych, którzy mają już silnie ugruntowaną pozycję w regionie, jak i tych, którzy dopiero chcą ją zdobyć czy umocnić. Jak wskazują doświadczenia z ubiegłych edycji konkursu, uczestnicy tej akcji do dziś zbierają owoce z narastającej popularności. Turystyka bazuje przede wszystkim na zadowoleniu bądź nie tych, którzy z oferowanej bazy korzystają, toteż mapa atrakcji dostępnych na małopolskiej mapie stale się zmienia. Można stąd wysnuć wniosek, że nasz region wciąż nie jest w pełni odkryty.

 Podhale

Kilka praktycznych uwag jak wysłać zgłoszenie. Otóż można je nadsyłać do 15 lipca na dwa sposoby: Na kuponach, które do poniedziałku 13 lipca sa drukowane na łamach GK. Należy je wysyłać na adres redakcji: al. Pokoju 3, 31-548 Kraków ewentualnie na adres mailowy: wom@gk.pl

Regulamin konkursu podajemy za Gazetą Krakowską:

1.Plebiscyt będzie trwał w dniach od 3 lipca 2015 r. do 2 października 2015 r. i zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. 

2.Etap I Plebiscytu trwa od dnia 3 lipca 2015 r. do dnia 15 lipca 2015 r. i obejmuje zgłaszanie kandydatur na emitowanych w okresie od 3 lipca 2015 r. do dnia 13 lipca 2015 r. w dzienniku "Gazeta Krakowska" kuponach zgłoszeniowych lub pocztą elektroniczną na adres wom@gk.pl. lub na adres stron internetowych współorganizatorów. 

3.Organizator oczekuje na zgłoszenia elektroniczne do dnia 15 lipca 2015 r. do godz. 15.00 oraz na kupony zgłoszeniowe do dnia 15 lipca 2015.r. Kupony oraz zgłoszenia elektroniczne nadesłane po terminie lub naruszające przepisy prawa bądź postanowienia niniejszego Regulaminu, nie będą brane pod uwagę przy rozstrzygnięciu I etapu Plebiscytu. 

4.Kapituła Plebiscytu dokona wyboru kandydatur dopuszczonych do II etapu Plebiscytu na zasadach określonych w niniejszym regulaminie. Z posiedzenia Kapituły sporządza się protokół. Decyzja Kapituły jest ostateczna. 

5.W dniu 24 lipca 2015 r. w dzienniku "Gazeta Krakowska" zostanie opublikowana lista kandydatur dopuszczonych do II etapu Plebiscytu. Etap II Plebiscytu trwa od dnia 24 lipca 2015 r. do 7 września 2015 r. i obejmuje głosowanie na zakwalifikowane do II etapu obiekty osobno w każdej z kategorii, o których mowa w art. 3 ust. 5 poniżej: 

A. na emitowanych w dzienniku "Gazeta Krakowska" w dniach od 24 lipca 2015 r. do 28 sierpnia 2015 r. prawidłowo wypełnionych kuponach do głosowania (na jednym kuponie do głosowania można głosować tylko na jednego kandydata w danej kategorii). Na kuponie znajduje się miejsce na wpisanie danych osobowych (imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu głosującego), których podanie ma charakter dobrowolny i nie wpływa na ważność głosu. Jeden wysłany kupon to 10 punktów w Plebiscycie na daną kandydaturę. 

B. wysyłając wiadomość SMS Premium poprzez zakup e-wydania "Gazety Krakowskiej" (dalej jako „e-wydanie”) w dniach od 24 lipca 2015 r. do 7 września 2015 do godziny 10.59.59 roku na następujących warunkach.: zakupu e-wydania dokonuje się poprzez przesłanie SMS na numer 72355 koszt wysłania SMS-a 2 zł netto / 2,46 zł z VAT) w treści wpisując: 

•w kategorii "MIEJSCE NIEZWYKŁE " - SMS o treści: WOMMN.(numer przydzielony przez Organizatora), •w kategorii "ATRAKCJA TURYSTYCZNA" - SMS o treści: WOMAT.(numer przydzielony przez Organizatora), 

•w kategorii "WYDARZENIE" - SMS o treści: WOMW.(numer przydzielony przez Organizatora), •w kategorii "SMACZNIE I Z TRADYCJĄ" - SMS o treści: WOMSMACZ.(numer kandydata przydzielony przez Organizatora). 

•w kategorii "W GOŚCINIE" - SMS o treści: WOMGOS.(numer kandydata przydzielony przez Organizatora). 

•w kategorii "CHATA Z KLIMATEM" - SMS o treści: WOMAGRO.(numer kandydata przydzielony przez Organizatora). 

•w kategorii "MAŁOPOLSKA OSOBOWOŚĆ TURYSTYKI" - SMS o treści: WOMMOT.(numer kandydata przydzielony przez Organizatora). 

•w kategorii "PRZEWODNIK TURYSTYCZNY" - SMS o treści: WOMPRZEW.(numer kandydata przydzielony przez Organizatora).

  • Więcej o walorach opisywanych miejsc oraz innych atrakcjach z gór na weekend i wakacje dowiesz się czytając nasze artykuły: 

Podhale Przewodnik

Podhale Noclegi

Podhale Restauracje

Góry zdjęcia

 Liczymy na Państwa fotografie z Waszych wojaży po górach.

Skomentuj i podziel się tym artykułem z innymi na  - dziękujemy. 

Polecamy lekturę tekstów o Pieninach i Podhalu.


 

Źródło informacji gazetakrakowska.pl

Rozkład jazdy


Noclegi

Zajazd Czorsztyński Motel - RestauracjaZajazd Czorsztyński Motel - Restauracja
Maniowy / Nocleg i Restauracja
Motel znajduje się nad nowopowstałym Zalewem Czorsztyńskim
Pensjonat HalinaPensjonat Halina
Zakopane / Nocleg
Dom położony w zacisznym miejscu. Oferujemy pokoje 2-, 3-, 4-, 5-osobowe z p
Pensjonat RenesansPensjonat Renesans
Zakopane / Nocleg
Zakopiańska gościnność oraz ciepła i przytulna atmosfera.
Restauracje

Restauracja U StudniaraRestauracja U Studniara
Murzasichle / Restauracja
Wyśmienita kuchnia polska i włoska, sale o niepowtarzalnym wystroju...
Restauracja włoska Villa ToscanaRestauracja włoska Villa Toscana
Nowy Targ / Restauracja
Prawdziwa Włoska Restauracja w Polsce
Karcma u BorzankaKarcma u Borzanka
Nowy Targ / Restauracja
Hej, popijoj, popijoj, Borzanka nie mijoj!

Warto przeczytać

E-kartki góry