IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Nutella Mini Tour de Pologne zawita na Podhale

2015-06-26 //Wstecz
Nutella Mini Tour de Pologne zawita na PodhaleOsiem etapów, podczas których do rywalizacji o miano najlepszego kolarza staną młodzi sportowcy. Wśród miast organizatorów Mini Tour de Pologne jest Zakopane-stolica polskich Tatr.

Poczuć smak prawdziwych zawodów, stanąć do współzawodnictwa na trudnej, bo pełnej rywali trasie, pokonać swoje słabości i zameldować się na mecie w poczuciu odniesionego zwycięstwa, jeśli nie nad rywalami to nad samym sobą- to zapowiedź tego co czeka młodych uczestników tegorocznej edycji Nutella Tour de Pologne. Niebawem rusza wraz z 72. Edycją Tour de Pologne jego młodszy brat- mini tour, który właśnie wystartuje pod hasłem Nutella Mini Tour de Pologne. Uczestniczyć mogą w niej zawodnicy w wieku 8-12 lat obojga płci. 

Jest więc okazja, by młodzi miłośnicy kolarstwa szosowego mogli sprawdzić się na trasie 8. edycji wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne.

To już ósmy sezon rowerowy podczas którego Nutella towarzyszy małym kolarzom zarówno podczas przygotowań, jak i w czasie samych zmagań na trasie wyścigu kolarskiego Nutella Mini Tour de Pologne. Tak jak w latach poprzednich Nutella Mini Tour de Pologne odbywać się będzie równolegle do największej cyklicznej imprezy sportowej w Polsce - 71. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne UCI World Tour. Założenie jest proste - startując w Nutella Mini Tour de Pologne dzieci oraz młodzież mają niepowtarzalną szansę sprawdzić swoje umiejętności na wybranej części trasy jaką pokonują zawodowi kolarze oraz stanąć na tym samym zwycięskim podium.

 
 

Wyścig Nutella Mini Tour de Pologne niewątpliwie stanowi wyjątkowe wydarzenie sportowe u podstaw, którego leży promocja aktywnych formy spędzania czasu jako stałego elementu składowego prawidłowego rozwoju u dzieci i młodzieży, jak również umożliwienie rozwoju ich pasji i pogłębiania talentu.

 

Od początku, czyli od 2008 roku w wyścigu NMTdP wystartowało już ponad 10 tysięcy dzieci - dla jednych było to wspaniałe doświadczenie, emocjonująca przygoda, nauka pracy zespołowej, a dla niektórych kolarstwo stało się prawdziwą pasją. Jednym z najlepszych przykładów jak wyścig dla dzieci może stać się pomostem między dobrą zabawą a profesjonalnym sportem jest Michał Kwiatkowski, zdobywca tęczowej koszulki Mistrza Świata w 2014 roku, zawodnik międzynarodowej drużyny kolarskiej Etixx Quick Step. To właśnie od startów w Mini Tour de Pologne Kwiatkowski zaczynał swoją przygodę z kolarstwem, a obecnie poprzez swoją sportową postawę oraz znakomite wyniki jest idolem i wzorem dla najmłodszych.

 
 

Przez ostatnie lata wyścig NutellaMini Tour de Pologne rozwijał się bardzo dynamicznie - rosła liczba uczestników, ale również rósł poziom umiejętności kolarskich zawodników. Właśnie dlatego od zeszłego sezonu wyścig dla najmłodszych został podzielony na dwa uzupełniające się projekty sportowe - Nutella Mini Tour de Pologne oraz Nutella Mini Tour de Pologne Puchar Młodzików. Dzięki takiemu podziałowi szanse na wygraną i stanięcie na zwycięskim podium ma każdy - i dziecko startujące po raz pierwszy i "młodzik" z klubu kolarskiego.

W Nutella Mini Tour de Pologne, jak i w rywalizacji o Puchar Młodzików wystartować mogą zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Jednak kiedy w NMTdP dzieci wystartują w rozliczeniu indywidualnym w dwóch kategoriach wiekowych 8-10 oraz 11-12 lat, tak w zawodach Pucharu Młodzików rozliczenie będzie indywidualne oraz drużynowe w jednej kategorii wiekowej 13-14 lat. Dodatkowo kiedy udział w Nutella Mini Tour de Pologne jest dostępny dla każdego dziecka, tak w Pucharze Młodzików mogą startować tylko zawodnicy klubowi, posiadający licencje kolarskie.

Wyścigi Nutella Mini Tour de Pologne oraz Puchar Młodzików rozpoczną się startem 2 sierpnia z: 

 • Warszawy i dalej odwiedzą: 
 • Dąbrowę Górniczą, 
 • Katowice, 
 • Nowy Sącz,
 • Zakopane, aby 8 sierpnia zafiniszować w stolicy Małopolski - Krakowa.
W każdym z miast specjalnie dla zawodników NMTdP oraz Pucharu Młodzików zostanie wytyczona oddzielna część trasy, jaką również pokona peleton najlepszych kolarzy z całego świata. To co istotne to fakt, iż trudność oraz długość trasy zawsze będzie dostosowana do umiejętności i możliwości fizycznych dzieci oraz młodych zawodników. 

Dodatkowo, kiedy w wyścigu podstawowym Nutella Mini Tour de Pologne dzieci rozliczane będą codziennie na każdym z 6 etapów, tak w Nutella Mini Tour de Pologne Puchar Młodzików podczas każdego z pięciu pierwszych wyścigów najlepsza piątka młodzików oraz piątka młodziczek otrzyma szansę na udział w Wielkim Finale w Krakowie. Dzięki takiemu podziałowi strat w wyścigu dla małych fanów dwóch kółek jest bezpieczną zabawą, natomiast młodzikom i młodziczką pozwala na pokazanie swoich umiejętności sportowych zdobytych w klubach.

Wyścig zostanie rozegrany podczas sześciu etapów w następujących miastach:

 • I ETAP - WARSZAWA -2 sierpnia
 • II ETAP – DĄBROWA GÓRNICZA -3 sierpnia
 • III ETAP – KATOWICE -4 sierpnia
 • IV ETAP – NOWY SĄCZ - 5sierpnia
 • V ETAP – ZAKOPANE - 6 sierpnia, gdzie program obejmuje m.in.-
11:20- Zbiórka zawodników NUTELLA MINI TOUR DE POLOGNE, potwierdzenie startu, przedstawienie komisji sędziowskiej oryginału pozwolenia na start, pobranie numerów: Zakopane, ul. Piłsudskiego 

12:50- Zbiórka zawodników na starcie NUTELLA MINI TOUR DE POLOGNE: Zakopane, ul. Piłsudskiego

13:00- Start ostry NUTELLA MINI TOUR DE POLOGNE – I kat. – 1 runda x 3,0 km;

II kat. – 1 runda x 3,0 km Zakopane, ul. Piłsudskiego
13:50Przyjazd na metę zawodników NUTELLA MINI TOUR DE POLOGNE: Zakopane, ul. Piłsudskiego.

 
 •   VI ETAP – KRAKÓW - 8 sierpnia.
Zapraszamy do zgłaszania się i uczestniczenia w tak pięknej, bo promującej zdrowe postawy imprezie, która przez ciekawe plenery pięknych miast naszego kraju.

 • Więcej o walorach opisywanych miejsc oraz innych atrakcjach z gór dowiesz się czytając nasze artykuły: 

Podhale Przewodnik

Podhale Noclegi

Podhale Restauracje

Góry zdjęcia

 

Liczymy na Państwa fotografie z Waszych wojaży po górach.
Skomentuj i podziel się tym artykułem z innymi na  - dziękujemy. 

Polecamy lekturę tekstów o Pieninach i Podhalu.

 
 

Regulamin oraz szczegóły dotyczące wyścigu: www.minitourdepologne.pl

Źródło-Biuro Promocji Zakopanego
Jacek Grzesiak

Rozkład jazdy


Noclegi

Leśne ZaciszeLeśne Zacisze
Murzasichle / Nocleg
Las, górski potok, cisza, miła domowa atmosfera.
Hotel Dwór KarolówkaHotel Dwór Karolówka
Zakopane / Nocleg
Trzygwiazdkowy hotel Dwór Karolówka zaprasza.
Willa PokusaWilla Pokusa
Szczawnica / Nocleg
Willa Pokusa oraz Pokusa I znajdują się w samym centrum Szczawnicy.
Restauracje

Restauracja U StudniaraRestauracja U Studniara
Murzasichle / Restauracja
Wyśmienita kuchnia polska i włoska, sale o niepowtarzalnym wystroju...
KARCZMA Regionalna Rusiń-SkiKARCZMA Regionalna Rusiń-Ski
Bukowina Tatrzańska / Restauracja
ZAPRASZAMY do Regionalnej Karczmy z pysznym jedzeniem.
Zajazd ŚlebodaZajazd Śleboda
Ząb / Restauracja
"Zatonie, zatonie pióreczko na wodzie, ale nie zginie nuta o ślebodzie."

Warto przeczytać

E-kartki góry