IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Wraz z majem na Podhalu studenci aktywizują się

2015-05-19 //Wstecz
Wraz z majem na Podhalu studenci aktywizują sięIII Bieg o Puchar Rektora PPWSZ i przygotowania do XII Juwenaliów studentów Podhalanki zdominowały życie stolicy Podhala-Nowego Targu. Sport, występy artystyczne, konkursy, świetna zabawa-Podhale w rękach żaków.


Jak informuje biuro organizatora III Biegu o Puchar Rektora Państwowej Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, podczas rozegranej w minioną sobotę 16 maja imprezy, pierwszy na mecie zjawił się Grzegorz Opiał, który pokonał 10 kilometrową trasę w czasie 00:35:13 , wyprzedzając tym samym drugiego Michała Talagę, z czasem 00:35:42 oraz trzeciego na mecie Piotra Biernawskiego z Nowego Targu z czasem 00:36:01.

III Bieg o Puchar Rektora PPWSZ

W tegorocznej edycji biegu wystartowało 97 biegaczy. Obserwujący całe to wydarzenie sportowe odnotowali, że wśród mężczyzn trwała zacięta ale wyrównana walka. 

Uczestnicy III Biegu o Puchar Rektora PPWSZ w Nowym Targu

Na wysokim czwartym miejscu uplasował się mieszkaniec Nowego Targu - Piotr Huzior. Pierwszą piątkę zamyka Kamil Jezierski z Krakowa ze stratą zaledwie 1 min. i 44 s. do zwycięzcy. Tak małe różnice czasowe potwierdzają słuszność wysuniętej tezy o zażartej walce na trasie biegu pomiędzy panami. 

Na starcie III Biegu o Puchar Rektora PPWSZ

Uczestnicząca licznie w biegu płeć piękna również toczyła zajadłą walkę o prymat zwycięstwa. Laur zwycięstwa odebrała Krystyna Szaflarska z Zębu, która przekroczyła linię mety z czasem 00:49:16. 

Na podium

Tuż za nią do mety usytuowanej na dziedzińcu Uczelni dobiegła Karolina Nowak z Nowego Targu z czasem 00:50:31, a trzecią była Agnieszka Kus z Krakowa z czasem 00:50:54. Następne miejsca zajęły: Bogusława Siwa-Zych z Krakowa i Gabriela Milon z Czarnej Góry.

Na trasie biegu

Uczestnicy biegu, którzy zajęli czołowe miejsca w tym biegu otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody a tam ponadto wręczono tradycyjnie już pamiątkowe koszulki. Ceremonię dekoracji zawodników dokonał przed gmachem Centrum Dydaktyczno-Bibliotecznego PPWSZ, Jego Magnificencja Rektor PPWSZ prof. Iwon Grys oraz dr Marcin Wroński – prorektor PPWSZ ds. współpracy i rozwoju.

Na trasie biegu

Organizatorzy poprowadzili tegoroczną trasę III Biegu o Puchar Rektora PPWSZ z Rynku w kierunku Gorców - przez osiedla-Zadział, Robów, Szuflów i Kowaniec. Trasę zamykał 700 metrowy finisz z metą znajdującą się na dziedzińcu Podhalańskiej Wyższej w Nowym Targu.

Mapa biegu

Wyznaczona odległość 10 km. to dystans adekwatny dla wielu biegaczy, bo nie jest ani tak męczący, ani czasochłonny, czy forsowny jak np. półmaraton i stąd zauważalne zainteresowanie tego typu biegiem wśród miłośników biegania. Stający na starcie tegorocznej edycji biegu podhalańskiego nie byli do końca zawodowcami ale przede wszystkim pasjonatami biegania i nie bali się stwierdzenia, że w dużej mierze są amatorami.

Na mecie


Opracowano w oparciu o materiał udostępniony przez Przemysława Zachurę. Autor zdj. Zbigniew Krauzowicz. 


Niebawem studenci Państwowej Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu po raz 12.przejmą z rąk włodarzy grodu symboliczne klucze do nie mniej symbolicznych wrót miasta. Zwiastuje to nic innego jak inaugurację studenckiego święta, które odbędzie się w dniach 21-22 maja 2015 r. w Nowym Targu przy Hali Lodowej. 

Plakat XII Juwenaliów

Tu właśnie ogniskować się będzie większość imprez w ramach XII Podhalańskich Juwenaliów Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Każdy kolejny rok, to okazja do innego spojrzenia na tę impreze, i tak tegoroczna impreza nosi tytuł Folkowe Juwenalia.

 

Plakat Folkowych Juwenaliów

Tradycyjnie już w pierwszy dzień ruszy kolorowy korowód spod uczelni na miejsce imprezy.W dalszej kolejności burmistrz Nowego Targu przekaże studentom klucze do bram miasta. W godzinach popołudniowych imprezę uświetniać będą atrakcyjne pokazy i ciekawe wydarzenia artystyczne przygotowane i prezentowane przez studentów PPWSZ. Wieczorową porą zaplanowano występy:  
  • Miami Reest Official, 
  • koncerty Kapeli HUZARY,
  • Zespołu GOORAL,
  • FUTURE FOLK. 

W drugim dniu Juwenaliów od godzin przedpołudniowych miłośnicy aktywnej rozrywki uczestniczyć będą mogli w rozgrywanych na boisku przy Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu różnych konkurencjach sportowych. Każdy z tych aktywnych dni zamykać będą after party wUltra Club - Nowy Targ (Official).

 

O tym jak dojechać w opisywane miejsca i skutecznie ominąć zakopiankę informujemy pod linkami:

Polecamy też lekturę tekstów o Pieninach i Podhalu

Przewodnik po Podhalu [atrakcje turystyczne]
Podhale Przewodnik

Tanie noclegi na Podhalu
Podhale Noclegi

Restauracje na Podhalu
Podhale Restauracje

E-kartki i zdjęcia z gór
Góry zdjęcia

Liczymy na Państwa fotografie z Waszych wojaży po Podhalu. Najciekawsze wezmą udział w konkursie z nagrodami.
Skomentuj i podziel się tym artykułem z innymi na  - dziękujemy.


 

W opracowaniu wykorzystano materiały udostępnione przez PPWSZ.
Jacek Grzesiak

Rozkład jazdy


Noclegi

Dom Wczasowy U ANUOŁKADom Wczasowy U ANUOŁKA
Murzasichle / Nocleg
Góralskie Wczasy U Aniołka. Zapraszamy!
Ośrodek Wypoczynkowy Czorsztyn-SkiOśrodek Wypoczynkowy Czorsztyn-Ski
Kluszkowce / Nocleg i Restauracja
Jest jezioro są i góry, tu odpoczniesz wśród natury.
Hotel ZbójnicówkaHotel Zbójnicówka
Bukowina Tatrzańska / Nocleg
Nowoczesny Hotel*** Zbójnicówka znajduje się w malowniczej miejscowości...
Restauracje

Karczma Pizzeria przy MościeKarczma Pizzeria przy Moście
Szaflary / Nocleg i Restauracja
Jest to obiekt gastronomiczno-rekreacyjny usytuowany w malowniczej górskiej
Zajazd BiałczańskiZajazd Białczański
Białka Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
NASZ ZAJAZD JEST PRZYJAZNY DLA MOTOCYKLISTÓW,
Karczma SzarotkaKarczma Szarotka
Bukowina Tatrzańska / Restauracja
Kuchnia regionalna.

Warto przeczytać

E-kartki góry