IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

W Zakopanem na miarę The Metropolitan Opera

2015-04-25 //Wstecz
W Zakopanem na miarę The Metropolitan OperaBezpłatne wejściówki na transmisję koncertu. Realia z sali realizowane są w technologii Digital Concert Hall (Cyfrowa Sala Koncertowa). Zakopiańskie kino "Sokół" oferuje rozrywkę na najwyższym poziomie.

Gdy za oknami wiosna w pełni. ruch dla zdrowia staje się rzeczą szlachetną. Nie samym jednak sportem człowiek żyje. Nabrawszy sił podczas spacerów, wycieczek po pięknym Podhalu pojawia się możliwość zaspokojenia potrzeb duchowych, które apetyt na rozrywkę na wysokim poziomie mają nie mniejszy niż nasze nogi i płuca.

Niebawem w Zakopanem za sprawą Towarzystwa Sokół, w kinie Sokół, transmitowany będzie na żywo w dniu 10 maja koncert Filharmoników Berlińskich, których poprowadzi gościnnie Mariss Jansons, dyrygent pochodzący z muzycznej rodziny (jego ojciec także był dyrygentem). Artysta studiował w Leningradzie, tam zadebiutował jako kapelmistrz. Tym samym Zakopane nawiązuje do czołówki europejskich miast, które bez potrzeby wyruszania w daleką podróż udostępniają swoim mieszkańcom i gościom przyjemność zbiorowego uczestniczenia w wielkim wydarzeniu muzycznym. Takimi transmisjami w swojej ofercie mogą pochwalić się jedynie kina w większych miastach, najbliżej nas w Krakowie i Katowicach.

Kino Sokół Zakopane

Transmisje i retransmisje koncertów oddają w najbardziej z możliwych realia z sali realizowane są w technologii Digital Concert Hall (Cyfrowa Sala Koncertowa). To internetowa platforma audio-wideo Filharmonii Berlińskiej, na której w trakcie sezonu można posłuchać i obejrzeć około 30 koncertów jakości HD (LIVE i powtórki). Platformę tę od czasu jej powstania w 2008 roku, wspiera Deutsche Bank. 

Za sprawą firmy Cikanek Film Sp. zo.o., która należy do grupy Cikanek Management s.r.o. stworzonej przez Martina Cikanka, zajmującej się dystrybucją transmisji kulturalnych na terenie 12 krajów Europy środkowej i wschodniej, na terenie Polski dystrybuuje ona transmisje i retransmisje spektakli w jakości HD z : 

 

  • The Metropolitan Opera w Nowym Jorku,
  • Teatru Bolszoj w Moskwie,
  • National Theatre w Londynie,
  • Filharmonii Berlińskiej oraz wyjątkowe filmy dokumentalne prezentujące najwspanialsze dzieła światowej sztuki w ramach cyklu "Wystawa na ekranie" ("Exhibition on Screen").

 


Bezpłatne wejściówki na koncert Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" będzie dystrybuować w zakopiańskich szkołach, instytucjach i zakładach pracy. Szkoły, instytucje i zakłady pracy mogą rezerwować bezpłatne wejściówki na transmisję koncertu pod adresem: social@otopodhale.pl  Poczytaj też nasze artykuły o Podhalu i nie tylko

Przewodnik po Podhalu [atrakcje turystyczne]
Podhale Przewodnik

Tanie noclegi na Podhalu
Podhale Noclegi

Restauracje na Podhalu
Podhale Restauracje

E-kartki i zdjęcia z gór
Góry zdjęcia

Liczymy na Państwa fotografie z Waszych wojaży po Podhalu. Najciekawsze wezmą udział w konkursie z nagrodami.
Skomentuj i podziel się tym artykułem z innymi na  - dziękujemy.

Polecamy lekturę tekstów o Pieninach i Podhalu 


JG

Rozkład jazdy


Noclegi

Pensjonat PstrągPensjonat Pstrąg
Łopuszna / Nocleg i Restauracja
To jedyna na Podhalu restauracja, oferująca ryby z własnej hodowli.
DOM WYPOCZYNKOWY GALICADOM WYPOCZYNKOWY GALICA
Poronin / Nocleg
Witamy Was u podnóża Tatr schylamy się bardzo nisko.
Dom wypoczynkowy MarynaDom wypoczynkowy Maryna
Białka Tatrzańska / Nocleg
Oferujemy Państwu komfortowy wypoczynek w Białce Tatrzańskiej.Nasze kwatery
Restauracje

Pensjonat PstrągPensjonat Pstrąg
Łopuszna / Nocleg i Restauracja
To jedyna na Podhalu restauracja, oferująca ryby z własnej hodowli.
Tatrzański BórTatrzański Bór
Małe Ciche / Restauracja
Małe Ciche to jedna z najmniejszych wsi na Podhalu.
Grill w Stadninie Koni RAJD.Grill w Stadninie Koni RAJD.
Szczawnica / Restauracja
W malowniczych Jaworkach znajduje się Stadnina Koni RAJD.

Warto przeczytać

E-kartki góry