IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Podhale dla każdego

2015-04-25 //Wstecz
Podhale dla każdegoRegion Podhala utożsamiany jest przede wszystkim z Tatrami, Zakopanem i wiążącymi się z tym atrakcjami. Gdy zima poszła hen za wody, czas na atrakcje z innej strony.

Wiosenne nastroje zdominowały cały kraj. Od morza po góry pakujemy do szaf, garderoby ciepłą odzież, ciesząc się już na samą myśl o krótkich spodenkach i koszulkach, nie wspominając o sandałkach na spragnione słońca stopy. Wybuchająca zielenią wiosna nastraja radośnie i wymusza na nas decyzje, jak wykorzystać każdą minutę tych pięknych dni. Podhale, gdzie nudzić się po prostu nie można, słynie nie tylko z widoków, nieskazitelnej przyrody, tu również działają pełne atrakcji  parki, w których Ci najbardziej wymagający, czyli nasi milusińscy nie zaznają nudy ani na chwilę.
Rabkoland-Podhale

W radosnym, dziecięcym mieście, bo tak trzeba nazwać Rabkę Zdrój nie może zabraknąć miejsca, gdzie dziecięca duszyczka śmieje się od ucha do ucha i zażywa przyjemności. Od oseska po wybujałą młodzież, od rodziców po dziadków, każdy kto ceni sobie dobrą zabawę,czuje radość z życia ten nudy tu nie zazna, bo jak Rabka Zdrój, to mus odwiedzić Rabkoland, który jest przecież największym w Małopolsce parkiem rozrywki, udostępniającym bogatą ofertą niezwykłych atrakcji typowych dla nowoczesnego wesołego miasteczka. Rabkoland - to magiczne miejsce, uważane przez wielu gości odwiedzających go za najsympatyczniejszy park rozrywki w Polsce. Dla niewtajemniczonych-w roku 2004 europejski magazyn "Park and Gamex Industry" uznał go za najlepszy w Polsce. Park powstał w 1998 roku. Dysponując niewielkim terenem w mieście- uzdrowisku Rabka-Zdrój, które od roku 1996 nosi zaszczytny tytuł -Miasta Dzieci Świata, stworzyli obiekt, na miarę stolicy Polski. Udostępniono urządzenia rozrywkowe dla całej rodziny, których nie znajdzie się nigdzie indziej. Jest tu m.in. Muzeum Orderu Uśmiechu. 

Rabkoland-Podhale
Order ten jest jedynym na świecie odznaczeniem przyznawanym dorosłym na wniosek dzieci. Odbywają się tutaj ceremonie nadawania tego słonecznego odznaczenia, przeważnie w okolicach 1. czerwca, czyli Dnia Dziecka. Park swoich gości raczy jeszcze innymi ciekawostkami, a wśród nich m.in.: 
 • Dom Rekordów i Osobliwości,
 • Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych, 
 • Polską Księgą Rekordów.
Rabkoland to też 16 unikalnych ulic i 6 pełnych atrakcji placów oznakowanych jak w prawdziwym mieście. 
Magię tego miasteczka tworzą ruchome figury, których doszukać się można ok. 154. 
Część z nich to prawdziwe Teatry Ruchomych Figur. Przejażdżka przez Straszny Dwór to sceny jak z planu filmu grozy. 
W jedynym takim sklepie w Polsce, w "Świecie Pozytywek" oprócz pięknie ubranych zwierząt i ok. 400 modeli tych zabawiających ruchem i dźwiękiem cudeniek, znalazła się  też miniatura lunaparku w skali 1:87 z 18 urządzeniami będącymi w ruchu, kioskami, pawilonami gastronomicznymi oraz figurkami w liczbie ponad 2000. 
Unikalność tego miejsca docenią dzieci i ich opiekunowie, bo czas pędzi tu jak szalony, nuda pojęcie nieznane, śmiech, radość, zachwyt w oczach, krzyki radości z podekscytowanych gardeł są najlepszym wyróżnikiem tego miejsca. 

Rabkoland-Podhale

 • Przy ulicy Muzycznej gra i śpiewa Dżek i jego psia kapela. Niedaleko, bo na placu pod Palmami, dzieci zachwycają się bajką Wilk i  Siedem Koźląt. Pod wieżą Eiffla na ulicy cyrkowej miota się strach na wróble do którego ramion przyczepiły się dwa zające.W sumie znajdziemy tutaj aż 22 miejsca, gdzie coś się rusza. 
 • Na placu pod Krówkami możemy spróbować pobić rekord w  dojeniu sztucznej krowy Robculi, który od 2013 roku wynosi 4250 ml/minutę. Stoisko do dojenia obsługuje krowi doktor.
 • W prawdziwym namiocie cyrkowym w  rytm muzyki tańczy i śpiewa prawie 100 ruchomych figur. W środku widownię zabawiają klauny, tresowany lew,ogromne trzymetrowe słonie, orkiestra, akrobaci i wielu innych cyrkowych artystów.
 • Straszny Dwór to ponad 13 pomieszczeń,w  których można spotkać niezwykłe postacie. W  środku, oprócz Wielkiego Pająka zamieszkało kilkanaście ruchomych figur, a  nad głowami latają ogromne nietoperze, wszystkie pomieszczenia aż huczą.
 • Muzeum Rekordów i  Osobliwości zostało przeniesione w  zupełnie nowe miejsce i  zmieniło teraz całkowicie swoje oblicze. To niezwykle ciekawa atrakcja edukacyjna, podzielona na 8 oryginalnych stref tematycznych z m.in.: 
 1. galerią chwały,
 2. ludzkie ciało, 
 3. dzieła człowieka,
 4. budowle i obiekty,
 5. zagadki umysłu itp.
W  tym roku będzie można zaprezentować swoje własne zdolności i ustanowić tym samym swój własny rekord w staniu na jednej nodze. 

Rabkoland-Podhale
 • Od 27 kwietnia w każdy weekend oraz codziennie przez okres wakacji odbywać się będą przedstawienia Teatru Kukiełkowego PACYNKA, gdzie oprócz występów można poznać tajniki teatru i  zajrzeć za kurtynę.
Występy Akademii Magii - Rabkoland nawiązał współpracę z Beskidzkim Teatrem Iluzji i panem Rafałem Mulką, który jest m.in. półfinalistą IV edycji Mam Talent, a na swoim koncie ma już liczne występy przed publicznością-spotkania Misja Rabkoland odbędą się w Rabkolandzie aż 8 razy (4.05, 1.06, 29.06, 6.07, 20.07, 27.07. 3.08, 17.08).
Ciekawie zapowiada się współpraca parku, który robi imponujące wrażenie z góry, z obiektem, który usadowił się pod ziemią. Na nadchodzący wielkimi krokami majowy weekend w górach  uruchomiony zostanie bilet łączony do Kopalni Soli w Bochni i Rabkolandu.
Organizatorzy udostępniają bilet w cenie 40 zł, który upoważnia do nielimitowanej czasem zabawy w Rabkolandzie oraz do zwiedzania Kopalni Soli w Bochni w innym dogodnym terminie.W celu zarezerwowania biletu należy nawiązać kontakt: 
 • info@rabkoland.pl
 • +48 533 763 800
 • +48 18 26 76 957 
Więcej informacji uzyskamy na stronach: 
 • www.kopalnia-bochnia.pl
 • www.rabkoland.pl/main/aktualnosci,173.html
Rabkoland-Podhale
Wśród nowości w sezonie 2015, który rusza 25 kwietnia znajdą się m.in. 
 • kilka programów artystycznych, w tym szkoła Magii, będą odbywać się w każdy weekend, a także w wybrane dni tygodnia maja i czerwca. W wakacje Teatr Magii zagości tu na stałe, 
 • nowa kolejka górska  i spotkanie z Kapitanem Jackiem Sparrowem na jego łódeczkach,
 • szlak ruchomych figur,
 • Kabaret Warzyw, 
 • Papuga Gadatliwa, 
 • Hawajskie Tancerki, 
 • zespół Can Cana,
 • Krasnoludy z Groty.
 • Na majówkę występować będzie też Teatr Bajdurka.
Oczywiście są też tu stałe atrakcje, czyli ponad 30 urządzeń rozrywkowych, które niezmiennie czekają na swoich zdobywców.

Rabkoland-Podhale


Poza tym w ten weekend w górach mamy do dyspozycji imprezy lokalne:

2015-04-25/26. 

Podhale-imprezy

Spotkanie z Marcinem Kacperkiem autorem "100 porad gór" wydawnictwa Góry Books - dyskusja "między wysiłkiem a ryzykiem", gdzie przebiega granica między akceptowanym i nieakceptowalnym poziomem ryzyka w sportach górskich…?

Podhale-imprezy
Na żywo w Klub DragoN wystąpią Twórcy hitów: Holiday, Przez całą noc, Do białego rana, Moje serce bije bum bum, take me away... 
Podhale-imprezy
Podczas imprezy nie zabraknie niespodzianek (nie tylko muzycznych). 
Podhale-imprezy
Drużynowe zawody w sprzątaniu brzegów Jeziora Czorsztyńskiego. 
Podhale-imprezy
Tym razem również nie zabraknie nowości – Wielka Prehyba została doceniona i w tej edycji otrzymała status Mistrzostw Polski w długodystansowym biegu górskim. Bardzo się cieszymy i liczymy na mocną stawkę zawodników walczących nie tylko o prym w kraju, ale również o kwalifikację do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata. Przewidywana pula nagród finansowych na tym dystansie to min. 3000 zł. 
Podhale-imprezy
Zarząd Główny Związku Podhalan w Polsce wraz z Oddziałem w Ludźmierzu, zapraszają na Spotkanie Wielkanocne "Święcone" połączone ze Świętem Bacowskim, które odbędzie się w ramach I Zjazdu Karpackiego. Ludźmierz 

Artysta po ukończeniu PLSP im. Antoniego Kenara w Zakopanem studiował na ASP w Krakowie na Wydziale Malarstwa. W 1979 r obronił dyplom na Katedrze Tkaniny Artystycznej i wstąpił w szeregi Koła Młodych przy ZPAP w okręgu Zakopane. Od 1981 roku jest członkiem nadzwyczajnym ZPAP Brał udział w licznych wystawach promujących kulturę polską w kraju i zagranicą organizowanych przez „Cepelię”. Marek Kossowski zajmował się nadzorem technicznym i realizacją wraz z zespołem tkaczek z ZWW gobelinów wg. projektów Tadeusza Brzozowskiego pod tytułem "Kwartet Zapustny" dla Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy w latach 1985-86.  
Podhale-imprezy

Laureat 22 nagród polskich i 14 nagród międzynarodowych w dziedzinie grafiki.Jego prace znajdują się w zbiorach m. in. : Muzeum Tatrzańskiego - Zakopane, Muzeum na Majdanku - Lublin, Muzeum Historycznego - Kraków, Muzeum Śląskiego - Katowice, Galerii Państwowej w Łodzi i Olsztynie... 

Wystawie towarzyszy katalog z rejestracją wypowiedzi artystów, profesorów, asystentów, studentów warszawskiej ASP, projekt katalogu i zawarte tam zdjęcia ... 

W sali Ratusza Miejskiego spotkanie z poezją Haliny Poświatowskiej- w muzycznym salonie gościć będzie Małgorzata Bańka.

 Poczytaj też nasze artykuły o Podhalu i nie tylko

Przewodnik po Podhalu [atrakcje turystyczne]
Podhale Przewodnik

Tanie noclegi na Podhalu
Podhale Noclegi

Restauracje na Podhalu
Podhale Restauracje

E-kartki i zdjęcia z gór
Góry zdjęcia

Liczymy na Państwa fotografie z Waszych wojaży po Podhalu. Najciekawsze wezmą udział w konkursie z nagrodami.
Skomentuj i podziel się tym artykułem z innymi na  - dziękujemy.

Polecamy lekturę tekstów o Pieninach i Podhalu 

 
Opracowano z wykorzystaniem doniesień medialnych.
Zebrał i opracował Jacek Grzesiak

Rozkład jazdy


Noclegi

Pensjonat Pizzeria AmicusPensjonat Pizzeria Amicus
Zakopane / Nocleg i Restauracja
Amicus położony jest w spokojnej okolicy, w sąsiedztwie popularnych szlaków.
PENSJONAT JURKOWSKIPENSJONAT JURKOWSKI
Ochotnica / Nocleg
Specjalizujemy się w obsłudze całorocznego wypoczynku dla dzieci i młodzieży
Pensjonat BacaPensjonat Baca
Poronin / Nocleg
Serdecznie zapraszamy do naszego ośrodka wypoczynkowego.
Restauracje

Kinga Hotel WellnessKinga Hotel Wellness
Czorsztyn / Nocleg i Restauracja
Luksusowy, orientalny hotel z basenem, o niepowtarzalnym klimacie ...
Zajazd BiałczańskiZajazd Białczański
Białka Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
NASZ ZAJAZD JEST PRZYJAZNY DLA MOTOCYKLISTÓW,
AbsyntAbsynt
Nowy Targ / Restauracja
Serdecznie zapraszamy do naszej restauracji od wtorku do niedzieli od godzin

Warto przeczytać

E-kartki góry