IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Freeride, styl który uwalnia ducha w górach

2015-03-10 //Wstecz
Freeride, styl który uwalnia ducha w górachGóry wyzwalają w nas emocje na różne sposoby.Jedni chwytają tu za pędzel, inii za pióro, kolejni za aparat. Jedni skaczą na bungee a zimą zjeżdżają z dziewiczych szczytów.

Ludzie od zarania lubią nieszablonowe działania, szczególnie Ci co nade wszystko cenią sobie ruch i zdrowy styl życia. Zima szczególnie sprzyja wszelkim innowacyjnym stylom, które objawiają się kreatywnością w zachowaniu. Wiele z tych działań zostaje utrwalona i stanowi dumę jej właściciela. Wielką popularność w tym temacie zyskuje Freeride, styl który pozwala doskonale bawić się tam, gdzie inni się nie odważą.


Freeride– to najprościej rzecz ujmując jazda poza wytyczonymi i nadzorowanymi szlakami, wcześniej obraną trasą. Jest jeden problem w tym przedsięwzięciu, otóż na górę niekoniecznie trzeba dostać się wyciągiem. Im większa góra tym większy odjazd. Liczy się jak najdłuższy zjazd po jak największej stromiźnie, z możliwie najdłuższymi skokami. Co kieruje ludźmi uprawiającymi tak ekstremalny sport? Ich credo, to dostać się na górę samodzielnie ale też dopuszczalne są też sposoby tradycyjne - za pomocą wyciągów, kolejki czy helikoptera i zjeżdżać bez zatrzymywania , kontrolować styl ale i delektować się dziewiczymi stokami a przy tym poczuć się naprawdę wolnym.


 

Freeride w Zakopiańskim lesie.

Emocje sięgną zenitu, gdy w środku nocy, w gęstym zakopiańskim lesie, pośród połamanych drzew, swoimi wyczynami popisze się jeden z najlepszych narciarzy freeridowych w naszym kraju Szymon Styrczyla.


Festiwal Zimowych Filmów Sportowych wspierany przez Sony Action Cam – to internetowy konkurs przeprowadzany za pomocą aplikacji na fanpage’u Extreme Series. Każdy kto uprawia sporty zimowe (z jazdą na sankach włącznie), może nagrać swoje wyczyny dowolną kamera sportową, dodać do aplikacji konkursowej https://www.facebook.com/zawody.extreme.series/app_425042714278677 i wygrać jedną z trzech nagród: 

  1.  Nagroda od publiczności – twórca video, które otrzyma najwięcej lajków w aplikacji konkursowej wygra kamerę Sony Action Cam AS200V z odbiornikiem GPS.
  2.  Nagroda od portali – twórca video, które otrzyma najwięcej głosów od portali sportowych i informacyjnych zgarnie 1000zł w gotówce.
  3.  Nagroda od jury – twórca video, które zdobędzie najwięcej punktów od 7 członków jury reprezentujących różne sporty zimowe zgarnie kamerę Sony Action Cam Mini AZ1VR. 

Jeśli jeździsz nad dolinami, przepaściami, trawersami, w dobrym co oczywiste stylu i w pełnej harmonii z otoczeniem, to masz okazję zaistnieć, i zdobyć te i tamtą atrakcyjną nagrodę. Niekoniecznie muszą to być wyczyny na nartach czy snowboardzie. Organizator konkursu dopuszcza do rywalizacji również te tak prozaiczne przyrządy jak sanki, mogą być bardziej wyrafinowane jak chociażby skutery śnieżne. Wielu z miłośników takich ekstremalnych zjazdów dokumentuje swoje wyczyny za pomocą kamer umieszczonych np. na kasku . Pokazuje je później znajomym, ocenia, analizuje zastosowana taktykę. Powołany do życia Festiwal Zimowych Filmów Sportowych, o którym mowa poniżej jest idealnym miejscem do wzajemnego przeżycia swoich niezwykłych dokonań raz jeszcze.

W skład jury wchodzą: 

  • narciarz freeridowy Szymon Syrczula, który specjalnie na potrzeby Festiwalu nagrał oryginalną zapowiedź, gdzie w nietypowy sposób użył swojego czerwonego Malucha
  • Jan Krzysztof – to jeden z najbardziej kreatywnych narciarzy freestylowych, który pokazał kilka ciekawych sztuczek w miejscu swojej pracy czyli Zakopiańskim snowparku Goobaya
  • Szesnastoletni Jan Stachoń-Tutoń -również postanowił pokazać co można nagrać kamerą sportową i wyczarował niesamowite triki na skuterze śnieżnym

Swoje filmy można nadsyłać do 10 marca, a już 11-tego ruszy 6-cio dniowe głosowanie, które wyłoni zwycięzców i pokaże, kto zgarnie pulę nagród. Więcej informacji o konkursie znajduje się na fanpage’u Extreme Series: facebook.com/zawody.extreme.series.

Jeździsz, nagrywasz- wygrywasz. Nadeślij swój filmik. Pokaż się innym.

Artykuły o Podhalu

Przewodnik po Podhalu [atrakcje turystyczne]
Podhale Przewodnik

Tanie noclegi na Podhalu
Podhale Noclegi

Restauracje na Podhalu
Podhale Restauracje

E-kartki i zdjęcia z gór
Góry zdjęcia

Liczymy na Państwa fotografie z Waszych wojaży po Podhalu. Najciekawsze wezmą udział w konkursie z nagrodami.
Skomentuj i podziel się tym artykułem z innymi na Facebooku - dziękujemy.

Polecamy lekturę tekstów o Pieninach i Podhalu


Opracowano na podstawie materiałów udostępnionych przez Mateusza Mroza.
JG.

Rozkład jazdy


Noclegi

OSW LIMBAOSW LIMBA
Poronin / Nocleg
Serdecznie zapraszamy na noclegi, konferencje, szkolenia, spodkania integrac
CWiR RysyCWiR Rysy
Bukowina Tatrzańska / Nocleg
CWiR "RYSY" Sp. z o.o. to centrum rekreacyjno-wypoczynkowe.
Hotel LitworHotel Litwor
Zakopane / Nocleg i Restauracja
Kameralny, luksusowy, butikowy hotel w Zakopanem…
Restauracje

Villa Toscana Bed&BreakfastVilla Toscana Bed&Breakfast
Murzasichle / Nocleg i Restauracja
To jedyne miejsce na Podhalu, które zabierze Cię swoim wystrojem ...
Pensjonat Restauracja Białka WidokPensjonat Restauracja Białka Widok
Białka Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Pokoje Gościnne BIAŁKA WIDOK znajdują się na wzgórzu KORKOSZÓWKA.
Pensjonat i restauracja Pod StancyjomPensjonat i restauracja Pod Stancyjom
Ząb / Nocleg i Restauracja
Nasz obiekt znajduje się w centrum Bukowiny Tatrzańskiej.

Warto przeczytać

E-kartki góry