IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Ferie na Podhalu czas zacząć

2015-01-19 //Wstecz
Ferie na Podhalu czas zacząćZima kaprysi. Na Podtatrzu poza ośrodkami narciarskimi, które niezmordowanie pracują aby zaspokoić wymagania miłośników szusowania, Zakopane, Nowy Targ i inne przygotowały odkryte lodowiska, trasy biegowe i inne zimowe atrakcje. Zimo wróć w ferie 2015 na Podhalu!
Ferie 2015 w Zakopanem

Od kilku dni możliwość zabawy na lodzie pod rozgwieżdżonym niebem doświadczają Goście mieszkańcy Zakopanego, gdyż pod Giewontem ukończono montaż odkrytego lodowiska przy ul. Grunwaldzkiej. Na tle górującej w oddali Gubałówki mieszkańcy jak i turyści mogą z upodobaniem ślizgać się przy dźwiękach stonowanej muzyki wydobywającej się z megafonów rozmieszczonych wokół obiektu. W tym samym czasie gości zacznie też przyjmować ślizgawka Centralnego Ośrodka Sportu przy ul. Czecha. Oba zakopiańskie lodowiska będą czynne przez cały sezon zimowy. Ucieszyć to powinno rozpoczynających już ferie i tych co dopiero niebawem rozpoczną zimowy wypoczynek pod Tatrami. Nawet krótki wypad na weekend w góry da satysfakcję tym wszystkim, dla których ruch na świeżym powietrzu to przede wszystkim przyjemność i zdrowie.Ferie w Nowym Targu

Czynne jest też trzeci sezon z rzędu lodowisko w stolicy Podhala - Nowym Targu. Pięknie zlokalizowane, bo na płycie nowotarskiego Rynku, który niedawno przeszedł kompleksową rewitalizację. Obiekt cieszy się wielkim wzięciem, z głośników płynie muzyka, a wieczorem uroku dodaje oświetlenie płyty, co znacznie wydłuża czas jej użytkowania. Nie potrzeba mieć własnych łyżew, gdyż te można wypożyczyć na miejscu. Gdy miłośnicy ślizgania się oddają się swojej przyjemności, to osoby towarzyszące mogą siąść w zaciszu i spożyć coś na gorąco, dla pokrzepienia sił w ten zimowy jednak czas.
Nowotarski Rynek rozbrzmiewa przez cały rok radosnymi głosami przebywających na nim ludzi, którzy z chęcią korzystają z jego walorów, szczególnie gdy pogoda dopisuje. Z wieży z zegarem, który odmierza czas, w pełne godziny rozbrzmiewa hejnał Królewskiego Miasta Nowy Targ. Do dyspozycji gości w tym nad wyraz pięknym architektonicznie obiekcie jest Muzeum Podhalańskie PTTK. Posiada ono ok. 7400 eksponatów z zakresu rzemiosła i sztuki ludowej, etnografii, historii i rzeźby. Na parterze znajduje się też punkt informacji turystycznej, gdzie zasięgniemy niezbędnych informacji turystycznych, jakie oferuje Podhale.Kilka kroków od Ratusza, na płycie Rynku znajduje się kapliczka św. Jana Kantego. Otoczenie Rynku stanowią odświętnie iluminowane kamienice będące zabytkowymi domami mieszczan z przełomu XIX / XX w. W ich parterowej części zlokalizowane są licznie tu reprezentowane sklepy, restauracje, kawiarnie z bogatym asortymentem.Jak na Rynek przystało tętni on życiem przez cały rok,a to z powodu organizowanych tu m.in. słynnych na całe Podhale imprez jak:
 • Juwenalia studentów PPWSZ,
 • Jarmark Podhalański,
 • Targi Bożonarodzeniowe,
 • Targi Wielkanocne.


Nie można nie zauważyć przesiadującej tu tajemniczej, bo nieruchomej kobiecej postaci, która niezmiennie, czy to śnieg, deszcz, słońce czy halny siedzi na ławeczce z lodem w ręku. Nowotarska lodziarka to postać- symbol. Nowy Targ wszak słusznie chlubi się, że można tu dostać najlepsze na Podhalu wyrabiane tradycyjnie lody. Rynek to także istna Mekka dla handlu, gastronomii, ale to również to city finansowe.


 • Miłośnicy kawiarnianego szyku odnajdą to coś w kawiarni-De Ja Vue, która serwuje wyśmienite desery. Żądni innych dań odnajdą je w bogato tu reprezentowanych barach i restauracjach Villa Toscana
 • pizzeria "Primavera", 
 • Kuchnia Staropolska. Sympatycy mocniejszych przeżyć mogą za sprawą nocnego klubu ADHD rozerwać się w jego bardzo awangardowych wnętrzach. Sąsiednie uliczki kryją nie mniej ciekawe lokale jak np.- 
 • pizzerie, w tym np."U Jana", 
 • "Kebbab bar Copacabbana", 
 • a także wyjątkowa "El Mariachi" z oryginalną meksykańską kuchnią, prowadzona przez Meksykanina, 
 • czy bezalkoholowa "KsiążKawiarnia-Rezerwat" z bogatą kolekcją ciekawych książek i mnóstwem niesamowitych, oryginalnych smakołyków, który daremnie by szukać w innych tego typu lokalach. Tu można w całkowitym spokoju oddać się lekturze, skorzystać z internetu ale i co ważne wdać się w ciekawą rozmowę z obsługą. Dzieci nie zaznają tu nudy, książki, czasopisma a nawet gry planszowe uprzyjemnią im pobyt.Na Rynku czasem spotkać można pojawiające się tu drewniane domki a stanowiące swoiste stoiska. Są sporadycznie ustawiane na płycie i wypełniają się towarami jak na miasto- targ przystało.Targi Bożonarodzeniowe, Wielkanocne, festyny z okazji Juwenaliów, Jarmarku Podhalańskiego kipią od wszelkiego dobra. Tu właśnie czym chata bogata- Podhale w pełnej krasie konsumenckich tradycji i atrakcji.Niewielki obszarowo Rynek z przyległymi uliczkami dodatkowo ucieszy nasze oczy, gdy pozwolimy sobie na pobyt na nim do chwili zapadnięcia zmroku. Iluminowany Ratusz oraz nadal jeszcze obecne świąteczno-noworoczne dekoracje podkreślają walory wizualne tworzącego urokliwą całość otoczenia. Z głośników zlokalizowanych wokół odkrytego lodowiska subtelnie płyną dźwięki znanych przebojów muzycznych, umilając chwile tu spędzone.Radosne głosy dobiegające z płyty lodowiska najdobitniej świadczą o radości jakie daje pobyt w tym miejscu.


Wiele osób odwiedzających Nowy Targ, na pamiątkę spędzonych tu chwil zabiera ze sobą licznie wykonywane fotografie- pozujących i fotografujących się jest tu sporo. Idealnym miejscem dla takich własnie pamiątkowych zdjęć jest bryła pięknie nocą iluminowanego Ratusza i takoż podświetlanych domów.Stąd już tylko o przysłowiowy rzut kamieniem do Parku Miejskiego im.A. Mickiewicza z placem zabaw i torem fitnes. W zasięgu wzroku jest potężna hala lodowa, i na jej tafli lodowej rozgrywane są emocjonujące mecze hokejowe znanego na całą Polskę zespołu Szarotek MMKS Podhale Nowy Targ.Położone pomiędzy wiecznie zielonymi Gorcami a strzelistymi Tatrami miasto Nowy Targ, to atrakcyjne miejsce tak dla dorosłych jak dzieci. Dogodne połączenia autobusowe, busowe, kolejowe sprzyjają odwiedzinom. Lokalni mistrzowie patelni słyną z oryginalności podawanych dań, a ceny są tu niższe i więcej miejsca w licznych tu karczmach, gospodach, restauracjach, pubach etc. Przegląd naszych stron pozwoli Państwu na znalezienie dla siebie czegoś atrakcyjnego i wyjątkowego, a przy tym oryginalnego i ciekawego. Nowy Targ silny jest swoją tradycją.Na naszych stronach znajdziecie też Państwo niezbędne informacje nt.:

 • Zamiast standardowego maila wyślijcie naszą e-kartkę, a uszczęśliwi ona niejednego adresata. 

Liczymy na Państwa fotografie z Waszych wojaży po Podhalu. ZOBACZ:

KONKURS NA ZDJĘCIE Z PODHALA

Skomentuj i podziel się tym artykułem z innymi na Facebooku - dziękujemy.JG.


Rozkład jazdy


Noclegi

Dom Wczasowy TulipanDom Wczasowy Tulipan
Zakopane / Nocleg
Dom Wczasowy„Tulipan”znajduje się w spokojnej i cichej dzielnicy Zakopanego.
Hotel RysyHotel Rysy
Zakopane / Nocleg
Pięciogwiazdkowy Hotel Rysy zaprasza.
Pensjonat Pizzeria AmicusPensjonat Pizzeria Amicus
Zakopane / Nocleg i Restauracja
Amicus położony jest w spokojnej okolicy, w sąsiedztwie popularnych szlaków.
Restauracje

Karcma po ZbójuKarcma po Zbóju
Zakopane / Restauracja
Największa restauracja regionalna na Krupówkach.
Restauracja Stek ChałupaRestauracja Stek Chałupa
Zakopane / Restauracja
Dla wielbicieli tradycyjnego grilla.
Restauracja Pizzeria VivaldiRestauracja Pizzeria Vivaldi
Poronin / Restauracja
Pizza z widokiem na Tatry!

Warto przeczytać

E-kartki góry