IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

World Snow Day na Podhalu

2014-12-20 //Wstecz
World Snow  Day na PodhaluAmatorki i amatorzy filmów krótkometrażowych z całej Polski mogą wziąć udział w pierwszej edycji konkursu filmowego związanego z obchodami FIS World Snow Day w Zakopanem pt. „Nakręć się na zimę – w oczekiwaniu na Światowy Dzień Śniegu”.


Wszyscy miłośnicy filmów, a szczególnie Ci którzy z obiektywu nie spuszczają żadnej okazji, mają możliwość dołączyć do grona twórców tego gatunku rozrywki. 

Reżyserem swojego własnego dzieła i zdobyć zaszczytny laur z okazji Światowego Dnia Śniegu może zostać każdy, kto podczas zabaw na śniegu stworzy film którego tematem jak głosi regulamin konkursu, powinna być dziecięca radość i przygotowanie do nadchodzącej zimy, a zarejestrowane obrazy mają dotyczyć wszelkiej zimowej aktywności na świeżym powietrzu – jazdy na nartach, na snowboardzie, lepienia bałwana, rzucania śnieżkami, zabawy z rodzicami, przyjaciółmi, rodzeństwem a wszystko to w zimowej scenerii.Co ważne, nie ma limitu wieku dla autora filmu, ale główni bohaterowie nie mogą z kolei przekroczyć 14 roku życia. Zgodnie z regulaminem filmy można nadsyłać do dnia 8 stycznia 2015 roku. 

Film nie powinien przekraczać 3 minut. Z grona uczestników konkursu filmowego pięcioosobowe jury wyłoni laureatów, których prace zostaną zmontowane w jeden materiał filmowy, który z kolei przesłany zostanie do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), inicjatora obchodów Światowego Dnia Śniegu na świecie.

To, że kochamy kręcić filmy z udziałem nas samych i nam najbliższych, widać po popularności kanałów, gdzie aż roi się od domorosłej twórczości. Nie można tylko stracić z pola widzenia głównego motywu filmiku- dziecięca radość i przygotowanie do nadchodzącej zimy. Bo, że w końcu nadejdzie nie wątpi chyba nikt.

Podhale szykuje się do kolejnej pory roku. Zarządcy stacji i ośrodków narciarskich zaklinają pogodę. Armatki kiedy tylko aura sprzyja, strzelają w niebo produkowanym przez siebie puchem, który skutecznie pokrył już i trasy zjazdowe w Kluszkowcach ale i w Białce na Kotelnicy też. Sezon zapewne niebawem ruszy z kopyta. Podhale jak zwykle gościnne, czeka na swoich drogich gości, a zima, no cóż przyjdzie i jej czas.


Jedną z najbliższych i zapowiadających się ciekawie imprez na stoku, będzie III Podhalańska Zima z Gwiazdami, której jedna z odsłon odbędzie się w Kluszkowcach, gdzie w kategorii Open będą śmigać wszyscy, którzy potrafią ślizgać się po zaśnieżonym stoku na deskach.

Ciekawych momentów do uwiecznienia a tym samym zaistnienia w zapowiadanym konkursie dadzą zbliżające się wielkimi krokami III Nowotarskie Zawody Balonowe o Puchar PCD Salami. 

Start tej wspaniałej imprezy planowany jest na 7 luty i potrwa do 8 lutego. Organizatorzy planują, że wzorem lat ubiegłych o laur zwycięzcy powalczy kilkanaście czołowych załóg baloniarskich, nie tylko z  Polski. To bardzo widowiskowa, plenerowa impreza, pozwala ona widzom na bezpośrednie śledzenie uczestników w ich podniebnych zmaganiach. Kto jak kto, ale dzieci uwielbiają przecież tego typu zmagania, gdy można z bliska obserwować jak rośnie w oczach kolos napełniany gorącym powietrzem i unosi się ku niebu, szybując w nieznane. Wieczorowe pokazy baloniarskich atrakcji rozświetlają mroźne górskie niebo, i daj a złudzenie, że oto gwiazdy idą ku nam. 


Pomysłów do zrobienia ciekawego filmiku na Podhalu, zapewne nie zabraknie.


Na naszych stronach znajdziecie Państwo również inne niezbędne informacje nt.:

Skomentuj i podziel się tym artykułem z innymi na  acebooku - dziękujemy.

 


Opracowano z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez P.Agatę Pacelt-Biuro ds. Kontaktów z Mediami Urząd Miasta Zakopane

JG


Rozkład jazdy


Noclegi

Hotel JanHotel Jan
Szczawnica / Nocleg
Przestronne pokoje, drewniane meble, obrazy największych mistrzów malarstwa
Willa LabelleWilla Labelle
Zakopane / Nocleg
Pensjonat Willa Labelle położony jest przy popularnych Krupówkach.
Hotel Willa Pod SkoczniąHotel Willa Pod Skocznią
Zakopane / Nocleg i Restauracja
Wspaniały klimat i doskonała lokalizacja to nasz największy atut.
Restauracje

Zajazd Czorsztyński Motel - RestauracjaZajazd Czorsztyński Motel - Restauracja
Maniowy / Nocleg i Restauracja
Motel znajduje się nad nowopowstałym Zalewem Czorsztyńskim
Pensjonat PstrągPensjonat Pstrąg
Łopuszna / Nocleg i Restauracja
To jedyna na Podhalu restauracja, oferująca ryby z własnej hodowli.
Willa TatryWilla Tatry
Kościelisko / Nocleg i Restauracja
Willa Tatry to miejsce wyjątkowe, magiczne, powstałe z pragnienia podzieleni

Warto przeczytać

E-kartki góry