IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

W Stolicy Podhala zadbasz o stan swojej skóry

2014-12-01 //Wstecz
W Stolicy Podhala zadbasz o stan swojej skórySzlachetne zdrowie, nikt się nie dowie jak ty smakujesz aż się zepsujesz, co człowiek prawie widzi na jawie i sam to powiedz, czy nie ma nic ponad zdrowie ma dobre mienie, perły, kamienie, tak żywy chłody i dar urody dobre są ale gdy zdrowia wcale gdy nie masz siły to świat niemiły.

 

Zabiegi OXYBRAZJI (MIKRODERMABRAZJA TLENOWA)

w Laboratorium Instytutu Kosmetologii PPWSZ w Nowym Targu.


Laboratorium Instytutu Kosmetologii Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu zostało wyposażone w dodatkowy specjalistyczny sprzęt wysokiej klasy jakim są urządzenia wielofunkcyjne typu Almighty Oxygen Jet MD-D001 służące do wykonywania zabiegów:  

  • oxybrazji – peeling wodnotlenowy
  • mezoterapii tlenowej
  • tlenotarapi, 
  • zabiegów mikroprądami, 
  • masażu podciśnieniowego, 
  • tlenowego masażu limfatycznego, 
  • mikrodermabrazji diamentowej, 
  • cyfrowej analizy skóry.  

Zabiegi te jak choćby tajemniczo brzmiąca dla zwykłego człowieka oxybrazja polega na intensywnym złuszczaniu martwych komórek naskórka. Skóra jest bombardowana sprężonym tlenem z rozdrobnionymi kropelkami soli fizjologicznej, która rozprasza się na powierzchni skóry i powoduje tarcie, ale nie podrażnia jej. Zabieg ten ma szeroki zakres działania. Przy płytkim działaniu może służyć rozjaśniająco i odświeżająco na skórę. Ma działanie silnie wygładzające. Natomiast przy bardziej intensywniejszym działaniu możliwa jest redukcja przebarwień, zmarszczek czy też blizn znajdujących się na twarzy bądź na ciele [bodybell.pl]. 

Mikrodermabrazja natomiast jest rodzajem peelingu mechanicznego. Zabieg polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka co powoduje tworzenie się nowych komórek, które zastępują miejsce komórek uszkodzonych. Zabieg ten prowadzi do eliminacji nadmiernego rogowacenia czy uszkodzeń posłonecznych. Jest również skuteczny w leczeniu trądziku – usuwaniu blizn potrądzikowych a także usuwaniu plam pigmentacyjnych [bodybell.pl]. Urządzenie wykorzystuje specjalne głowice, których końcówki pokryte są kryształkami naturalnego diamentu. Wyjątkowa trwałość diamentu zapewnia długą żywotność końcówek. Jest to już kolejny tak nowoczesny sprzęt w laboratorium, które oficjalnie zostało otwarte dla studentów kosmetologii PPWSZ 9 maja br. 

Możemy być dumni, iż na naszym terenie znajduje się Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, która dysponuje tak świetnie wyposażonymi laboratoriami i pracowniami z myślą o studentach – dodaje rektor PPWSZ prof. dr hab. n. med. Iwon Grys. 

Należy wspomnieć, iż na wyposażeniu laboratorium znajdują się także inne specjalistyczne urządzenia jak FotoFinder - nowoczesny wideodermatoskop służący do kompleksowej analizy stanu skóry w zakresie prewencji raka skóry oraz profesjonalnej dokumentacji fotograficznej z możliwością dokładnej diagnostyki. 


Mieszkańcy Podhala mogli się już niejednokrotnie przekonać o jego profesjonalnym zastosowaniu w ramach organizowanych przez Instytut Kosmetologii PPWSZ bezpłatnych konsultacji związanych z prewencją raka skóry wykonywanych pod czujnym okiem dyrektor Instytutu Kosmetologii dr n. med. Małgorzaty Lis

To kolejny nowy sprzęt w jaki zostało doposażone najnowsze laboratorium kosmetologii z myślą o profesjonalnym przygotowaniu naszych studentów do zawodu. Studenci PPWSZ dzięki wsparciu doświadczonej kadry wykładowców będą mogli uczyć się jakie zastosować terapie zabiegowe wspomagające leczenie, mające na celu poprawę kondycji skóry – zapewnia rektorPPWSZ prof. dr hab. n. med. Iwon Grys. 

Sprzęt o jaki wzbogaciła się Podhalańska Wyższa umożliwia studentom odbycie praktyk w ramach zajęć. Dzięki swej wielofunkcyjności urządzenie pozwala na przygotowanie bardzo bogatej oferty zabiegowej. Ma zastosowanie dla każdego rodzaju skóry, pozwala na dokładną analizę skóry przed i po zabiegu, co daje możliwość ocenienia skuteczności wykonywanych zabiegów. 

Dzięki tak nowoczesnemu wyposażeniu laboratorium kosmetologii PPWSZ w Nowym Targu nowo otwarty kierunek Kosmetologia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów nie tylko z Podhala – informuje Przemysław Zachura – asystent rektora. 

Obecnie kandydatom na studia w Instytucie Kosmetologii uczelnia zapewnia edukację w ramach 3-letnich studiów licencjackich w formie stacjonarnej i niestacjonarnej, wybierając tuż po drugim roku studiów specjalność: odnowa biologiczna Wellness & Spa lub kosmetologia medyczna. 


Jest to najwyższej jakości aparatura wyznaczająca nowe standardy w branży kosmetycznej, która jest w stanie sprostać nieustannie rosnącym oczekiwaniom rynku kosmetycznego oraz Wellness & Spa. Tym sprzętem Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa śmiało może się poszczycić – dodaje Przemysław Zachura – asystent rektora PPWSZ.

Podziel się tym artykułem z innymi na  acebooku - dziękujemy.

Materiał pochodzi z PPWSZ Nowy Targ.

Cytat z fraszki Zdrowie-Jan Kochanowski.

JG.

 


Rozkład jazdy


Noclegi

U GazdyU Gazdy
Nowy Targ / Nocleg
Noclegi Gazdy to nowoczesny obiekt położony w zacisznym zakątku Nowego Targu
Pensjonat PstrągPensjonat Pstrąg
Łopuszna / Nocleg i Restauracja
To jedyna na Podhalu restauracja, oferująca ryby z własnej hodowli.
Ośrodek Wczasowy STASINDAOśrodek Wczasowy STASINDA
Bukowina Tatrzańska / Nocleg
Zapraszamy do naszego ośrodka wypoczynkowego w Bukowinie Tatrzańskiej grupy
Restauracje

Chatka PuchatkaChatka Puchatka
Zakopane / Restauracja
CHATKA PUCHATKA ZAPRASZA NA OBIADY DOMOWE CZYNNE CODZIENNIE OD 12 DO 20.
Pensjonat, Restauracja BurkatyPensjonat, Restauracja Burkaty
Białka Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Pensjonat Burkaty to luksusowy obiekt położony w samym centrum Białki T.
Hotel LitworHotel Litwor
Zakopane / Nocleg i Restauracja
Kameralny, luksusowy, butikowy hotel w Zakopanem…

Warto przeczytać

E-kartki góry