IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Podsumowanie akcji "Idę po zdrowie"

2014-11-27 //Wstecz
Podsumowanie akcji "Idę po zdrowie"Innowacyjny i ogólnopolski projekt był prowadzony przez Arkadiusza Marczyka w Nowym Targu we wrześniu i październiku. Podczas jego trwania dwukrotnie gościnnie odwiedził Podhale Tomasz Brzeski – mistrz świata w Nordic Walking.


W miniony weekend Hotel Ambasador w Łodzi, mieszczący się nieopodal Stawów Jana, gościł najlepszych instruktorów nordic walking z całej Polski. W wydarzeniu wzięli udział instruktorzy NW PSNW z każdego z 16 województw. Ponadto na dwudniowej konferencji podsumowującej innowacyjny, ogólnopolski projekt pn. „Idę po zdrowie” była obecna przedstawicielka Ministerstwa Sportu i Turystyki, Pani Magdalena Skrzeczyńska z Departamentu Sportu Dla Wszystkich oraz przedstawiciele Miast Partnerskich, m.in. Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu z Urzędu Miasta Kielce - Mieczysław Tomala. Organizacja projektu była możliwa dzięki finansowemu wsparciu z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Łódzki MOSiR reprezentował Pan kierownik Krzysztof Wesołowski oraz dwóch instruktorów nordic walking zaangażowanych w projekt – Jarosław Filipiak i Maciej Tracz.


W sobotnie popołudnie każdy z instruktorów miał swoje „5 minut”, podczas których prezentował zdjęcia i zdawał krótką relację z przeprowadzonych zajęć według określonego schematu. O tym, że nordic walking niejedną ma twarz, niech świadczy fakt wykorzystania techniki w procesie resocjalizacji młodzieży z ośrodków wychowawczych i socjoterapii (m.in. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Zawichoście), do rehabilitacji i aktywizacji osób z niepełnosprawnością umysłową, z niepełnosprawnością ruchową oraz osób wykluczonych społecznie. Program podsumowała na koniec Paulina Ruta – koordynator projektu.

W niedzielę odbył się dzień otwarty dla wszystkich chętnych zainteresowanych aktywnym spędzaniem czasu wolnego. Wśród 30 osób, które zdecydowały się przyjechać była również 90-cio letnia Pani Aleksandra najstarsza uczestniczka zajęć organizowanych przez MOSiR Łódź. Każdy Uczestnik otrzymał oddychającą koszulkę oraz pakiet z gadżetami promocyjnymi dotyczącymi projektu. Dzień zaczął się od wykładów dotyczących informacji ogólnych nt. nordic walking (Paulina Ruta), doboru sprzętu (Krzysztof Człapski), aspektów zdrowotnych (Mirosław Bierkus) oraz poprawnej techniki nordic walking (Aleksander Wilanowski - autor książki „Nordic walking dla każdego”). Na koniec pierwszej części wręczono oficjalne podziękowania oraz nagrody specjalne (ręcznie grawerowane wazony ze szkła kryształowego, z Huty Szkła Julia) dla instruktorów pracujących w projekcie.


Po części teoretycznej odbyła się część praktyczna. Aleksander Wilanowski poprowadził rozgrzewkę dla 60 osób, a następnie wszyscy uczestnicy mieli możliwość zastosowania techniki nordic walking w praktyce pod okiem profesjonalnej kadry instruktorskiej. Zajęcia zakończyły się ćwiczeniami rozciągającymi.

Podczas konferencji obecni byli przedstawiciele mediów: TVP, Radia Łódź oraz telewizji Ret Sat 1.


Pomysł przeprowadzenia ogólnopolskiej, innowacyjnej akcji pn. „Idę po zdrowie” oraz dwóch konferencji – inaugurującej i podsumowującej(które odbyły się w Łodzi – strategicznym mieście partnerskim) zawdzięczamy Pani Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking - Paulinie Rucie. To dzięki jej zaangażowaniu przy współpracy Ministerstwa Sportu i Turystyki, kilka tysięcy osób zapoznało się z poprawną techniką poruszania się z kijkami.

Podhale reprezentował instruktor Nordic Walking Arkadiusz Marczyk z Nowego Targu. 


Na naszych stronach znajdziecie Państwo niezbędne informacje nt.:
Skomentuj i podziel się tym artykułem z innymi na  acebooku - dziękujemy.

 

Autor: Instruktor NW PSNW – Maciej Tracz

JG.

 


Rozkład jazdy


Noclegi

WeronikaWeronika
Poronin / Nocleg
"Weronika" to miejsce idealne dla kolonistów. Miła obsługa, świetna okolica
Willa CzarniakówkaWilla Czarniakówka
Zakopane / Nocleg
Pensjonat Willa Czarniakówka znajduje się w centrum Zakopanego
Pensjonat, Restauracja NowakPensjonat, Restauracja Nowak
Łapsze Niżne / Nocleg i Restauracja
Pensjonat i Restauracja „Nowak” położony jest w centrum malowniczego regionu
Restauracje

Hotel LiptakówkaHotel Liptakówka
Białka Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa komfortowego Hotelu Liptakówka.
Folwark Stara WiniarniaFolwark Stara Winiarnia
Mszana Dolna / Nocleg i Restauracja
ZAPRASZAMY PAŃSTWA SERDECZNIE W NASZE HISTORYCZNE, ZABYTKOWE PROGI!
KARCZMA Regionalna Rusiń-SkiKARCZMA Regionalna Rusiń-Ski
Bukowina Tatrzańska / Restauracja
ZAPRASZAMY do Regionalnej Karczmy z pysznym jedzeniem.

Warto przeczytać

E-kartki góry