IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Schroniska Podhala.

2014-10-20 //Wstecz
Schroniska Podhala.ZIELONE SCHRONISKA usytuowane w Paśmie Beskidów - Gorców - Pienin, to aż 11 obiektów należących do sieci schronisk górskich PTTK: na Hali Łabowskiej, Jaworzynie, Przehybie, Nad Wierchomlą, na Maciejowej, Starych Wierchach, Turbaczu, Luboniu Wielkim, Markowych Szczawinach, Leskowcu i Hali Krupowej.

Pokonywanie kolejnych kilometrów, to pnąc się pod górę i schodząc z niej, gdy i ubłoceni,zmoczeni to myślimy już tylko o jednym, wygodnie rozsiąść się w suchym i ciepłym pomieszczeniu.

Wędrowiec już teraz odczuwa pozytywne zmiany jakie nastąpiły w obiektach administrowanych przez PTTK. Na pierwszy rzut oka widać rozlokowane na dachach i w okolicach instalacje solarne. To widoczny m.in. efekt, że wdrożono w życie plan współfinansowany przez Unię Europejską z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, a funkcjonuje pt. MARKOWY PRODUKT TURYSTYKI GÓRSKIEJ "ZIELONE SCHRONISKA".


Trwa budowa szlaków, tras i miejsc widokowych w otoczeniu: 
  • Markowych Szczawin, 
  • Hali Łabowskiej, 
  • Jaworzyny Krynickiej, 
a w schroniskach o historycznym rodowodzie odtworzono ich pierwotny wystrój oraz wzbogacono regionalną aranżację części wyposażenia:
  • Maciejowej, 
  • Turbacza, 
  • Chochołowskiej.

"Zielone Schroniska", ma na celu powiązanie oferty z tradycją przy jednoczesnym szerokim zastosowaniu i dostępie do współczesnych technologii IT. Program skierowany jest przede wszystkim do tych grup turystów, w tym zagranicznych uprawiających turystykę pieszą w górach. Już obecnie, dzięki realizacji projektu nastąpiło wzbogacenie i podniesienie jakości nieodpłatnej oferty 18 schronisk górskich PTTK. Obiekty te przeobrażają się w nowoczesne placówki, a to jest równoznaczne z zerwaniem z dotychczasowym wizerunkiem schronisk, ale i z jednoczesną kontynuacją ich przecież bogatej tradycji.Efekt ma być następujący:

• podniesienie jakości ogólnodostępnej nieodpłatnej oferty schronisk- a oferta ma być wysokiej jakości.
• wprowadzenie nowych atrakcji, które staną się dodatkową zachętą do podejmowania wędrówek na szlakach górskich.
• przygotowanie i promowanie szlaków i tras zimowych-, co przyczyni się do zmniejszenia sezonowości ruchu turystycznego w górach.
• modernizację i rozbudowę infrastruktury ochrony środowiska w obiektach, zgodnie z wymogami ochrony środowiska i możliwie najmniejszym negatywnym oddziaływaniu na otoczenie.Dzięki nadal realizowanemu przez PTTK o/Karpaty projektowi "Zielone Schroniska" mamy w naszych schroniskach wiele ciekawych i atrakcyjnych udogodnień dla turystów.

JG.

"Zielone Schroniska" w regionie Podhale. "Zielone Schroniska" w regionie Podhale. "Zielone Schroniska" w regionie Podhale. "Zielone Schroniska" w regionie Podhale.
"Zielone Schroniska" w regionie Podhale. "Zielone Schroniska" w regionie Podhale. "Zielone Schroniska" w regionie Podhale. "Zielone Schroniska" w regionie Podhale.
"Zielone Schroniska" w regionie Podhale. "Zielone Schroniska" w regionie Podhale. "Zielone Schroniska" w regionie Podhale. "Zielone Schroniska" w regionie Podhale.
"Zielone Schroniska" w regionie Podhale. "Zielone Schroniska" w regionie Podhale.
Rozkład jazdy


Noclegi

Pensjonat Restauracja Białka WidokPensjonat Restauracja Białka Widok
Białka Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Pokoje Gościnne BIAŁKA WIDOK znajdują się na wzgórzu KORKOSZÓWKA.
Willa MagnatWilla Magnat
Białka Tatrzańska / Nocleg
Serdecznie zapraszamy na wypoczynek do Villi Magnat położonej w Białce T.
Hotel SabałaHotel Sabała
Zakopane / Nocleg
Z przyjemnością pragniemy zaprezentować Państwu nasz Hotel.
Restauracje

Willa AltaWilla Alta
Bukowina Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Czarująca willa w najpiękniejszym miejscu widokowym w całej Bukowinie
Villa Toscana Bed&BreakfastVilla Toscana Bed&Breakfast
Murzasichle / Nocleg i Restauracja
To jedyne miejsce na Podhalu, które zabierze Cię swoim wystrojem ...
Pensjonat, Restauracja NowakPensjonat, Restauracja Nowak
Łapsze Niżne / Nocleg i Restauracja
Pensjonat i Restauracja „Nowak” położony jest w centrum malowniczego regionu

Warto przeczytać

E-kartki góry