IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Utrudnienia na zakopiance.

2014-10-14 //Wstecz
Utrudnienia na zakopiance.Trwają kolejne prace remontowe na tradycyjnej drodze wiodącej na Podhale.Komplikuje to sytuazje i tworzy korki na zakopiance.

Frustracje na drodze są nieodłącznym elementem podróżowania. Obecnie drogowcy zamknęli w Jaworniku jezdnię w stronę Krakowa - cały ruch odbywa się drugą nitką - w kierunku Myślenic

Samochody do dyspozycji mają po jednym pasie w każdym kierunku. W tej chwili tworzą się tam niewielkie korki na zakopiance, ale znacznie gorzej może być po południu. Zamknięcie to ma związek z pracami przy budowie kładki dla pieszych w Jaworniku.

 
Niestety utrudnienia potrwają przez dwa tygodnie, ale drogowcy zamierzają przerwać prace na weekend, kiedy wiele osób jedzie na wypoczynek przez Podhale.

Kierowcy powinni uważać na gęsta mgłę, która wciąż utrzymuje się w godzinach porannych w całej Małopolsce,.Lokalnie prace drogowe prowadzone są i w Nowym Targu na moście - tu południowa nitka jest zamknięta i jest zwężenie oraz w Szaflarach,gdzie na odcinku 300 m zerwano wierzchnią warstwę jezdni. 

Nie mniej są jednak alternatywne trasy, które warto wybierac, by miło przez Podhale podróżówać.
 

W Szaflarach, gdzie na odcinku 300 m zerwano wierzchnią warstwę jezdni. Nie mniej są jednak alternatywne trasy, które warto wybierac, by miło przez Podhale podróżówać.
Mamy kilka podpowiedzi, jak skutecznie ale i atrakcyjnie oraz ciekawie dojechać na Podhale.

1.Przez Mszanę Dolną.

Choć jest dłuższa od "zakopianki" o ok. 30 km, to niewątpliwie jest to najładniejsza i najciekawsza trasa do Zakopanego. Na jej spokojne pokonanie wystarczy nieco ponad dwie godziny. Po drodze jest kilkanaście zajazdów i restauracji oraz kilka stacji paliwowych.

2. Przez Jordanów.

Chociaż trasa początkowo jest wąska i kręta, ale później pozwala na nieco szybszą i wygodniejszą jazdę oraz umożliwia ominięcie zatłoczonych dróg Podhala. Dłuższa o ok. 20 km od "7", i przejazd nią zajmuje ok. 2,5 godziny jazdy. Po drodze mamy do dyspozycji jakieś siedem stacji paliwowych i wiele bardzo restauracji, urokliwych zajazdów i barów.

3. Przez Zawoję.

To najdłuższa trasa zastępcza -licząca ok. 150 km, za to pełna atrakcyjnych widoków i z tego też powodu niezwykle ciekawa. Odwiedzimy za jednym razem
  • Beskid Makowski,
  • Beskid Żywiecki,
  • ok.Babiej Góry,
  • Orawę i ujrzymy oszałamiającą panoramę Tatr.
Krajobrazy jakie roztoczą się przed nami będą zapewne dostateczną rekompensatą, tych niespełna 3 h spędzonych za kółkiem. Do dyspozycji podróżnych jest kilka stacji paliwowych, i sporo przydrożnych barów i zajazdów.

Dla tych, którzy zdecydowali się na nocleg w zakopiańskich dzielnicach Olczy i Pardałówce, a także Cyrhli i Jaszczurówce, nie mają potrzeby wjeżdżać do samego centrum Zakopanego. Zjazd w kierunku Olczy znajduje się przed stacją paliwową Orlenu i McDonaldem, wystarczy z zakopianki skręcić w lewo pod wiaduktem.

Nie zawsze krócej oznacza szybciej. Trasy alternatywne są poza tym niezwykle widokowe, przejazd nimi dobrze oznakowany i ciekawy. Może kiedyś tam w latach szkolnych słyszeliśmy o Orawie, Spiszu. teraz mamy okazję dotrzeć w te niezwykle urokliwe regiony, kojąc oczy widokami, miast stresować się korkami na zakopiance.

JG.

Drogą po Podhalu. Drogą po Podhalu. Drogą po Podhalu. Drogą po Podhalu.
Drogą po Podhalu. Drogą po Podhalu. Drogą po Podhalu. Drogą po Podhalu.
Drogą po Podhalu. Drogą po Podhalu. Drogą po Podhalu. Drogą po Podhalu.
Drogą po Podhalu. Zakopane wita. Drogi Podhala. Drogi Podhala.
Drogi Podhala. Drogi Podhala. Drogi Podhala. Drogi Podhala.
Drogi Podhala. Drogi Podhala. Drogi Podhala. Drogi Podhala.
Drogi Podhala. Drogi Podhala.
Rozkład jazdy


Noclegi

Pensjonat Willa DziubasPensjonat Willa Dziubas
Białka Tatrzańska / Nocleg
Jeżeli pragniecie spędzić urlop wśród pięknej przyrody.
Willa MagnatWilla Magnat
Białka Tatrzańska / Nocleg
Serdecznie zapraszamy na wypoczynek do Villi Magnat położonej w Białce T.
Willa JanWilla Jan
Zakopane / Nocleg
Willa Jan znajduje się w Zakopanem, zaledwie 200 metrów od kompleksu narciar
Restauracje

Hotel LiptakówkaHotel Liptakówka
Białka Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa komfortowego Hotelu Liptakówka.
Sałasie HolnySałasie Holny
Zakopane / Restauracja
Karczma Regionalna, kuchnia góralska, kuchnia tradycyjna polska
Restauracja Pizzeria VivaldiRestauracja Pizzeria Vivaldi
Poronin / Restauracja
Pizza z widokiem na Tatry!

Warto przeczytać

E-kartki góry