IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Złote Podhale.

2014-10-11 //Wstecz
Złote Podhale."Kiedy liście żółtawym odblaskiem
spełzną na dół na ściśnięte pięście,
w mgłach daleko zagubiona radość,
w mgłach daleko zagubione szczęście".

Urok jesieni to jej barwy. Najpiękniej je widać na przykładzie miejsc z dużą ilością drzew liściastych. Idealne do zachwycania się pięknem polskiego babiego lata jest najpiękniejszy na Podhalu park w Rabce Zdrój k/Nowego Targu

Wystepują tu róznorodne formy roślin: m.in. całe kępy kwitnących wiosną fiołków, pierwiosnków, zawilców i od przedwiośnia do pierwszych śniegów.Od ich aromatów wiruje w oczach. Na tych drzewach schronienie znalazło wiele ptasich rodzin, a w tym: krukowatych, szpaków, lasów, kwiczołów, dzikich gołębi, sów, kukułek, sikorek i rudzików. Wiele radości dostarczają sympatyczne wiewiórki.


Spacerom po parku nie ma końca a rozległy teren skupia szereg atrakcyjnych miejsc tak dla dzieci jak i dla dorosłych. Znajdziemy tu m.in.

Kawiarnie Parkową wraz z tarasem i placem zabaw dla dzieci, a w głębi tężnia solankowa i pijalnia wód mineralnych oraz źródło Helena.Tam też zachwyca zabytkowa pompka –kiwajka.

Są tu śliczne fontanny :-jedna zwana przez rabczan nerką z kaskadą, druga z pojedyńczym gejzerem .Oba te miejsca w gorące dni oblegane są przez dziatwę i nie tylko a także liczne stworzenia pierzaste, które zażywają tu kąpieli i gaszą pragnienie.W centralnej części parku przebiega widokowa, dwupasmowa aleja a na licznie znajdujących się tam wygodnych ławkach można spotkać wielu opalających się i odpoczywających ludzi- to strefa słoneczna, prowadzi ona do placyku, przy którym w 2002 roku ustawiono pomnik Jana Pawła II, papieża – turysty. Tam tez ma swój początek szlak papieski na Podhalu-Beskidzie Wyspowym i Gorcach.

Nowoczesne place zabaw posiadają boisko do siatkówki plażowej, wypożyczalnię samochodzików dla dzieci, korty tenisowe, huśtawki, drabinki do wspinania dla maluchów, piaskownice i szereg innych atrakcji. Cały teren jest bezpieczny, gdyż jego podłoże stanowi miękka wykładzina, na wzór gąbki i zetknięcie z nią jest mało odczuwalne dla zatraconego w zabawie malca. Teren oświetlony jest zasilanymi solarnie lampami, przez co nie ma zagrożenia dla przebywających tu osób. Wesołe kolory, zapach kwitnących roślin, delikatny powiew otaczających to miejsce drzew a także dające się słyszeć ptasie trele uzupełniają obrazu tego idealnego do bezpiecznej i beztroskiej zabawy miejsca.

Piękny amfiteatr z nowoczesną infrastrukturą w ciepłe dni służy jako scena, na której prezentują sie artyści z całego kraju, jak chociażby Kamil Bednarek

Zmęczonych spacerowanie ukoi pobyt w pobliżu mini tężni.Cechą charakterystyczną Parku Zdrojowego są jego strefy: słońca i cienia. Swój mikroklimat park zawdzięcza m.in. tym, że jest zasilany tlenem przez sąsiednie pełne zieleni lasy na górze Krzywoń od południa oraz otaczające go ogrody i bogate w drzewostan parki sanatoryjne.

Atrakcji Parku Zdrojowego jest olbrzymia ilość, żądni aktywności a także spokoju znajdą tu zawsze coś dla siebie, przecież Rabka Zdrój nosi zaszczytny tytuł "Miasto Dzieci Świata".

Region Podhale jest krainą o liczbie niezliczonych atrakcji i każdy wypad na weekend, na Podhale lub nieco dłuższe wakacje, to gwarancja udanego pełnego atrakcji wypoczynku.

Przeglądając nasz przewodnik po atrakcjach Podhala, wskazujemy dobry i niedrogi nocleg, podpowiadamy, którą restaurację warto odwiedzić i dlaczego a także na bieżąco informujemy o korkach na zakopiance lub doradzamy jak te korki można ominąc nie tracąc czasu.

W tekście wykorzystano fragment wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego-Gorzko pachną...
JG.

Park Zdrojowy w Rabce Zdrój. Park Zdrojowy w Rabce Zdrój. Park Zdrojowy w Rabce Zdrój. Park Zdrojowy w Rabce Zdrój.
Park Zdrojowy w Rabce Zdrój. Park Zdrojowy-Rabka Zdrój.
Rozkład jazdy


Noclegi

Willa ŚlimakWilla Ślimak
Zakopane / Nocleg
Willa Ślimak zaprasza.
Ośrodek Kolonijno-Wypoczynkowy StaszelówkaOśrodek Kolonijno-Wypoczynkowy Staszelówka
Ząb / Nocleg
Piękny widok na całe Tatry. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi i grup zorg
Willa BystryWilla Bystry
Zakopane / Nocleg
Stylowa zakopiańska willa.
Restauracje

Restauracja Staro IzbaRestauracja Staro Izba
Zakopane / Restauracja
Bar przy bielonym piecu, kominek i wiele góralskich sprzętów.
Karcma U WróblaKarcma U Wróbla
Bukowina Tatrzańska / Restauracja
"Karcma u Wróbla" to 80 lat tradycyjnej domowej kuchni.
Karczma BacaKarczma Baca
Poronin / Restauracja
Nie zapomnieliśmy o tym, że ostre górskie powietrze niezwykle wzmaga apetyt,

Warto przeczytać

E-kartki góry