IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Realny nocleg na Podhalu.

2014-10-06 //Wstecz
Realny nocleg na Podhalu.Jakakolwiek rezerwacja noclegu i wpłacenie zaliczki na poczet planowanego pobytu winna być sprawdzona, czy hotel,pensjonat, kwatery, do którego chcemy przyjechać istnieje.

W bazie danych winny się znajdować pensjonaty jak i kwatery prywatne z podanymi do nich numerami telefonów stacjonarnych.

W dobie wszechpotężnego internetu, to rzecz niby oczywista ale nie tak do końca. Jak to w życiu bywa, różnej maści cwaniaczkowie wykorzystując wzmożone zapotrzebowanie na rezerwację miejsc noclegowych oferują noclegi, których często tak naprawdę nie ma realnie. Pośpiech, to marny doradca i często na wyrost ufając lub nie doceniając sprytu i nikczemności fikcyjnych właścicieli takich pensjonatów, rezerwujemy w drodze internetowej swój pobyt pod Tatrami, nie zdając sobie nawet sprawy, że padamy ofiarą bezdusznego oszusta.

   
Rezerwując nocleg na Podhalu i nie tylko, już wcześniej musimy na wskazane konto wpłacić kilkuset-złotową zaliczkę. Niestety po przyjeździe na miejsce okazuje się, że hotel nie istnieje, a pod wskazanym adresem jest albo pusta działka, albo prywatny dom jednorodzinny.
Nie tylko policja apeluje do turystów, aby zawsze weryfikowali oferty w internecie. Można to uczynić między innymi rezerwując swój pobyt na zaufanych stronach internetowych ale i w odniesieniu do Podhala, np. w zakopiańskim urzędzie miasta, który prowadzi rejestr legalnych noclegów.

Dla własnego dobra trzeba dokładnie sprawdzać oferty z atrakcyjnymi cenami. Sygnałem, że coś w ofercie się nie zgadza, jest też brak telefonu stacjonarnego, który zazwyczaj na ofertach oszustów nie występuje. Praktycznie jednak każdy pensjonat i hotel na Podhalu dysponuje stałą linią telefoniczną. Tą drogą można bezproblemowo zweryfikować realność wybranej oferty.

  

Jak poważne jest to zagrożenie to według informacji pochodzących z Komendy Głównej Policji skala oszustw jest bardzo wysoka i np. w pierwszym półroczu 2014 r. dokonano ok 7 tysięcy takich oszustw w sieci. Za tymi cyframi kryją się też nabici w butelkę niedoszli pensjonariusze, którzy nie dość, że stracili pieniądze, to jeszcze mieli nieudany pobyt na Podhalu.

Przed rezerwacją noclegów i wpłaceniem zaliczki zawsze sprawdzić, czy hotel, do którego chcemy przyjechać, istnieje. Profesjonalnie prowadzone strony internetowe dysponują bazami danych, w których znajdują się również pensjonaty jak i kwatery prywatne. Nie tylko są ale i cieszą się wysoką renomą oferowanych usług.Uwaga na oszustów. Uwaga na oszustów. Uwaga na oszustów. Uwaga na oszustów.
Uwaga na oszustów. Uwaga na oszustów.
Rozkład jazdy


Noclegi

Pensjonat PstrągPensjonat Pstrąg
Łopuszna / Nocleg i Restauracja
To jedyna na Podhalu restauracja, oferująca ryby z własnej hodowli.
Willa CzarniakówkaWilla Czarniakówka
Zakopane / Nocleg
Pensjonat Willa Czarniakówka znajduje się w centrum Zakopanego
Willa BystryWilla Bystry
Zakopane / Nocleg
Stylowa zakopiańska willa.
Restauracje

Karcma po ZbójuKarcma po Zbóju
Zakopane / Restauracja
Największa restauracja regionalna na Krupówkach.
Restauracja WiniarscyRestauracja Winiarscy
Nowy Targ / Restauracja
Chatka PuchatkaChatka Puchatka
Zakopane / Restauracja
CHATKA PUCHATKA ZAPRASZA NA OBIADY DOMOWE CZYNNE CODZIENNIE OD 12 DO 20.

Warto przeczytać

E-kartki góry