IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Śladami wielkiego patrona.

2014-10-04 //Wstecz
Śladami wielkiego patrona.Są taniec muzyka i śpiew, no i oczywiście grill. Swój akces w Rajdzie zgłosiło około 130 uczestników z 13 szkół. Pieniny opanowala młodzież. Pieszo i na tratwach, chłoną piękno tego miejsca.
W przepięknych plenerach magicznych Pienin spotykają się uczniowie oraz kadra pedagogiczna placówek oświatowych z całego kraju, które szczycą się posiadaniem za patrona jednej z najwybitniejszych postaci ostaniego półwiecza, Ks. Prof. J. Tischnera.

Tradycją szkół noszących imię Ks. Prof. J. Tischnera jest coroczne spotkanie ich przedstawicieli w formie rajdu turystycznego. Celem rajdu jest upamiętnienie postaci swojego Patrona, integracja uczniów i wymiana doświadczeń nauczycieli. 

W dniach 3-4 października odbywa się "XIV Rajd Tischnerowskich Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych", którego organizatorem jest Publiczne Gimnazjum w Szczawnicy. 

Trasa rajdu swój początek ma w Sromowcach od tradycyjnego spływu Przełomem Dunajca, a po nim zaplanowane jest zwiedzanie uzdrowiskowej części Szczawnicy i wejście na Bryjarkę. Późnym popołudniem uczestnicy przejadą do Jaworek skąd udadzą się na nocleg do schroniska "Pod Durbaszką". Po kolacji odbędzie się spotkanie z ratownikami GOPR, którzy opowiedzą o swojej pracy i bezpieczeństwie w górach, a honorowy gość Pan Kazimierz Tischner opowie o swoim bracie. Będzie również konkurs wiedzy o Patronie, Pieninach i bezpieczeństwie w górach. 

W sobotę w Kościele w Jaworkach o godzinie 10.30 zostanie odprawiona Msza Święta (w oprawie góralskiej – zaproszenie dla wszystkich chętnych), a po niej Ks. Proboszcz Józef Włodarczyk wygłosi wykład o historii parafii w Jaworkach i Szlachtowej. Następnie uczestnicy Rajdu udadzą się do restauracji „Czarda”, gdzie odbędzie się gra terenowa, a po krótkiej części oficjalnej wystąpi zespół „Juhasy”.

Tradycyjne ognisko, które zapewne zapłonie w lesie, a w którym przyjaźnie szumią knieje, zbliży dodatkowo uczestników, którzy przy tradycyjnej kiełbasie z kija, którą dostarcza sponsor imprezy, nowotarska firma PCD Salami, zawrą nowe znajomości, które winny w duchu ich szkolnego Patrona, zbliżać ludzi i dażyć się wzajemnym szacunkiem. 

Opracowano na podstawie materiałów udostępnionych przez P. Jacka Piotrowskiego.
JG.

Śladami wielkiego patrona Śladami wielkiego patrona Śladami wielkiego patrona Śladami wielkiego patrona
Śladami wielkiego patrona
Rozkład jazdy


Noclegi

Karczma Pizzeria przy MościeKarczma Pizzeria przy Moście
Szaflary / Nocleg i Restauracja
Jest to obiekt gastronomiczno-rekreacyjny usytuowany w malowniczej górskiej
Dom Wczasowy HalnyDom Wczasowy Halny
Murzasichle / Nocleg
Serdecznie zapraszamy wszystkich tych z Państwa, którzy cenią sobie komfort.
Willa MirwaWilla Mirwa
Zakopane / Nocleg
Willa Mirwa zaprasza.
Restauracje

Pensjonat PstrągPensjonat Pstrąg
Łopuszna / Nocleg i Restauracja
To jedyna na Podhalu restauracja, oferująca ryby z własnej hodowli.
Restauracja LechaletRestauracja Lechalet
Murzasichle / Restauracja
Legendarna rzekomo włoska knajpa założona przez góralkę po powrocie z Włoch
Hotel LiptakówkaHotel Liptakówka
Białka Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa komfortowego Hotelu Liptakówka.

Warto przeczytać

E-kartki góry