IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Śladami wielkiego patrona.

2014-10-04 //Wstecz
Śladami wielkiego patrona.Są taniec muzyka i śpiew, no i oczywiście grill. Swój akces w Rajdzie zgłosiło około 130 uczestników z 13 szkół. Pieniny opanowala młodzież. Pieszo i na tratwach, chłoną piękno tego miejsca.
W przepięknych plenerach magicznych Pienin spotykają się uczniowie oraz kadra pedagogiczna placówek oświatowych z całego kraju, które szczycą się posiadaniem za patrona jednej z najwybitniejszych postaci ostaniego półwiecza, Ks. Prof. J. Tischnera.

Tradycją szkół noszących imię Ks. Prof. J. Tischnera jest coroczne spotkanie ich przedstawicieli w formie rajdu turystycznego. Celem rajdu jest upamiętnienie postaci swojego Patrona, integracja uczniów i wymiana doświadczeń nauczycieli. 

W dniach 3-4 października odbywa się "XIV Rajd Tischnerowskich Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych", którego organizatorem jest Publiczne Gimnazjum w Szczawnicy. 

Trasa rajdu swój początek ma w Sromowcach od tradycyjnego spływu Przełomem Dunajca, a po nim zaplanowane jest zwiedzanie uzdrowiskowej części Szczawnicy i wejście na Bryjarkę. Późnym popołudniem uczestnicy przejadą do Jaworek skąd udadzą się na nocleg do schroniska "Pod Durbaszką". Po kolacji odbędzie się spotkanie z ratownikami GOPR, którzy opowiedzą o swojej pracy i bezpieczeństwie w górach, a honorowy gość Pan Kazimierz Tischner opowie o swoim bracie. Będzie również konkurs wiedzy o Patronie, Pieninach i bezpieczeństwie w górach. 

W sobotę w Kościele w Jaworkach o godzinie 10.30 zostanie odprawiona Msza Święta (w oprawie góralskiej – zaproszenie dla wszystkich chętnych), a po niej Ks. Proboszcz Józef Włodarczyk wygłosi wykład o historii parafii w Jaworkach i Szlachtowej. Następnie uczestnicy Rajdu udadzą się do restauracji „Czarda”, gdzie odbędzie się gra terenowa, a po krótkiej części oficjalnej wystąpi zespół „Juhasy”.

Tradycyjne ognisko, które zapewne zapłonie w lesie, a w którym przyjaźnie szumią knieje, zbliży dodatkowo uczestników, którzy przy tradycyjnej kiełbasie z kija, którą dostarcza sponsor imprezy, nowotarska firma PCD Salami, zawrą nowe znajomości, które winny w duchu ich szkolnego Patrona, zbliżać ludzi i dażyć się wzajemnym szacunkiem. 

Opracowano na podstawie materiałów udostępnionych przez P. Jacka Piotrowskiego.
JG.

Śladami wielkiego patrona Śladami wielkiego patrona Śladami wielkiego patrona Śladami wielkiego patrona
Śladami wielkiego patrona
Rozkład jazdy


Noclegi

Willa AltaWilla Alta
Bukowina Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Czarująca willa w najpiękniejszym miejscu widokowym w całej Bukowinie
Hotel JanHotel Jan
Szczawnica / Nocleg
Przestronne pokoje, drewniane meble, obrazy największych mistrzów malarstwa
Villa Toscana Bed&BreakfastVilla Toscana Bed&Breakfast
Murzasichle / Nocleg i Restauracja
To jedyne miejsce na Podhalu, które zabierze Cię swoim wystrojem ...
Restauracje

Sałasie HolnySałasie Holny
Zakopane / Restauracja
Karczma Regionalna, kuchnia góralska, kuchnia tradycyjna polska
Karczma SzarotkaKarczma Szarotka
Bukowina Tatrzańska / Restauracja
Kuchnia regionalna.
Karcma po ZbójuKarcma po Zbóju
Zakopane / Restauracja
Największa restauracja regionalna na Krupówkach.

Warto przeczytać

E-kartki góry