IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Polskie Koleje Linowe- nowe udogodnienia dla turystów na Podhalu.

2014-09-13 //Wstecz
Polskie Koleje Linowe- nowe udogodnienia dla turystów na Podhalu.Polskie Koleje Linowe SA, operator kolejek górskich w tym najpopularniejszych – na Gubałówkę i Kasprowy Wierch – uruchamia nowe usługi dla turystów.


Od 2 lat Polskie Koleje Linowe konsekwentnie podejmują starania, by podwyższać standard obsługi klientów. Od grudnia 2013 roku funkcjonuje system przedsprzedaży biletów na Kasprowy Wierch, a od czerwca 2014 roku na Gubałówkę. Klienci otrzymują tzw. bilety elektroniczne, przesyłane jako wiadomość e-mailowa lub SMS. Z tej oferty korzysta już co 4. klient kolejek górskich w Zakopanem. 

Dla większości turystów nocleg i pobyt w Zakopanemnierozerwalnie np. łączy się z wycieczką na Kasprowy Wierch i Gubałówkę. Tylko w ostatnim roku liczba przewozów kolejkami górskimi wzrosła o 6 proc. – przede wszystkim – na Kasprowy Wierch. Wielu turystów planuje wycieczki na te 2 góry tego samego dnia. I właśnie z myślą o nich, PKL uruchomiło dwie nowe usługi:Kasprowy Ekspres oraz Park&Go

Do niedawna zainteresowani turyści mogli kupić bilety jedynie w punktach sprzedaży na stacjach dolnych kolejek górskich. W praktyce oznaczało to, że wyprawy kolejką na dwa szczyty górskie zajmowały cały dzień. Choć odległość między stacjami wynosi ok. 5 km, to i tak najwięcej czasu spędzano stojąc w kolejkach po bilety, szczególnie na przejazd na Kasprowy Wierch

Obecnie turyści mogą więcej czasu spędzać na szczytach górskich i cieszyć się niepowtarzalną panoramą Tatr, gdyż kwestie logistyczne można ograniczyć do minimum. Rozwiązaniem jest zakup biletów w systemie przedsprzedaży – niemalże w ostatniej chwili czyli na 2 godziny przed przejazdem oraz skorzystanie z usług: Kasprowy Ekspres lubPark&Go.

Park&Go to usługa dobrze znana mieszkańcom aglomeracji. Przyjeżdzającym do miasta umożliwia się zaparkowanie auta na parkingu i skorzystanie z transportu lokalnego. Nie inaczej jest w przypadku zakopiańskiego Park&Go. Zainteresowani turyści kupujący bilety online na kolejkę górską na Kasprowy Wierch mają także możliwość nabyć voucher na parking. Turyści w ramach vouchera mogą zostawić swoje auto na specjalnie przygotowanym parkingu znajdującym się na trasie do Kuźnic przy ulicy Karłowicza 16, na obrzeżach Tatrzańskiego Parku Narodowego. Tam przesiadają się do busa, który dowozi ich do stacji dolnej w Kużnicach. Usługa kosztuje 30 zł i umożliwia zaparkowanie jednego samochodu osobowego oraz transport do 5 osób busem.

Kasprowy Ekspres to taksówka kursująca nieodpłatnie o stałych godzinach pomiędzy dolnymi stacjami: Gubałówki a Kużnicami – gdzie znajduje się dolna stacja kolejki na Kasprowy Wierch. Ekspres umożliwia szybki transport i jest oferowany osobom, które kupiły w kasie znajdującej się pod Gubałówką bilety na Kasprowy Wierch. Cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W planach PKL ma zwiększenie liczby kursów, o ile popularność tej usługi nadal będzie rosła.Opracowano z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez PKL.
JG.

 

 


PKL-udogodnienia dla turystów na Podhalu. PKL-udogodnienia dla turystów na Podhalu. PKL-udogodnienia dla turystów na Podhalu. PKL-udogodnienia dla turystów na Podhalu.
Rozkład jazdy


Noclegi

Hotel Dwór KarolówkaHotel Dwór Karolówka
Zakopane / Nocleg
Trzygwiazdkowy hotel Dwór Karolówka zaprasza.
Willa AltaWilla Alta
Bukowina Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Czarująca willa w najpiękniejszym miejscu widokowym w całej Bukowinie
Ośrodek Wypoczynkowy SiwarnaOśrodek Wypoczynkowy Siwarna
Kościelisko / Nocleg
Ośrodek zlokalizowany jest w Kościelisku w pięknej okolicy.
Restauracje

Restauracja 7 KotówRestauracja 7 Kotów
Zakopane / Restauracja
Jeszcze przed II wojną światową powstała przy drodze do Morskiego Oka...
Zajazd Pod ChmurkąZajazd Pod Chmurką
Rabka Zdrój / Nocleg i Restauracja
Ten zakątek to znakomite miejsce na wypoczynek rodzinny i indywidualny.
Willa TatryWilla Tatry
Kościelisko / Nocleg i Restauracja
Willa Tatry to miejsce wyjątkowe, magiczne, powstałe z pragnienia podzieleni

Warto przeczytać

E-kartki góry