IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar PCD SALAMI
resetpowiększdrukuj

Finał Joy Ride Open w Zakopanem.

2014-09-12 //Wstecz
Finał Joy Ride Open w Zakopanem.Stok Harenda w Zakopanem zaatakują setki rowerzystów, którzy zmierzą się w czterech ekstremalnych konkurencjach. nia Rywalizacja na najwyższym poziomie, atrakcje za dnia jak i w nocy.


Po niezwykle udanej czerwcowej edycji Joy Ride Open w Kluszkowcach oraz lipcowej w Zawoi przyszedł czas na finał na Podhalu w Zakopanem, który określany jest jako jedna z najbardziej widowiskowych imprez sportowych w Polsce. 

Z pewnością wyjątkowy jest już sam fakt zebrania się kilkuset rowerzystów, których pasją są karkołomne przejazdy przez las. Wyjątkowa jest również pora, w jakich odbywa się impreza. Zawodnicy trenują i startują w eliminacjach za dnia, natomiast finały rozgrywane są po zmierzchu. Downhillowcy przypinają do swoich maszyn wszelkiego rodzaju czołówki i pędzą przez ciemny las wykonując kilkunastometrowe loty na przygotowanych skoczniach.

Specjalnie na ostatnią edycję Joy Ride Open zostały przygotowane również unikatowe konkurencje takie jak Dartmoor Fly Bag, czyli rowerowe skoki na gigantyczną dmuchaną poduszkę oraz zjazd w przebraniu. W ubiegłych latach pojawili się Mario Bros, Zębowa Wróżka, Dark Vader oraz legendarny Borat, który w swoim nietypowym stroju kąpielowym pokusił się o skok na największej skoczni, co skończyło się kilkumetrowym tarzaniem się po ziemi.

Cykl Joy Ride Open, to łącznie trzy edycje zawodów. Podczas każdej z nich cykliści z całej Polski spotykają się na kilka dni, aby wspólnie rywalizować o nagrody i punkty do klasyfikacji generalnej w takich konkurencjach jak:
Joy-ride.pl Downhill, czyli zjazd na czas specjalnie przygotowaną trasą wypełnioną ostrymi zakrętami, skoczniami, skałami i korzeniami.
  • Kellys Enduro – połączenie zjazdu rowerowego z elementami maratonu. Zawodnicy mają za zadanie dotrzeć do zjazdowych odcinków specjalnych, a te muszą pokonać jak najszybciej to możliwe.
  • Kärcher Dual Slalom, czyli równoległy slalom rowerowy, który do złudzenia przypomina slalom narciarski.
Na uczestników i kibiców czekają pełne emocji wrażenia za sprawą kilkunastometrowych skoków, szybkich zjazdów leśnymi trasami, przejazdów w absurdalnych przebraniach i wiele więcej , a dodatkowo – wszystko to, za dnia i w nocy.

Symaptycy tej dyscypliny sportu mogą na stronie internetowej organizatora śledzić przygotowania, przebieg jak i poznac wyniki zmagań.

Opracowano wykorzystując udostępniony materiał   
JG

Dartmoor_FlyBag Dartmoor_FlyBag. JoyRide_Downhill. JoyRide_Downhill.
JoyRide_Downhill. Karcher_DualSlalom. Kellys_Enduro_Start. Kellys_Enduro_Zjazd_bez_Opony.
Konkurs na najlepsze przebranie. Konkurs na najlepsze przebranie.
Rozkład jazdy


Noclegi

Willa CarltonWilla Carlton
Zakopane / Nocleg
Ten obiekt mieści się w budynku stanowiącym wspaniały przykład modernizmu.
Ośrodek Hotelarski FianOśrodek Hotelarski Fian
Zakopane / Nocleg
Ośrodek Hotelarski Fian zaprasza.
U ChramcaU Chramca
Białka Tatrzańska / Nocleg i Restauracja
Szukasz noclegu w Białce Tatrzańskiej? Dobrze trafiłeś.
Restauracje

Karczma BacaKarczma Baca
Poronin / Restauracja
Nie zapomnieliśmy o tym, że ostre górskie powietrze niezwykle wzmaga apetyt,
Modrzewie Park Hotel *****Modrzewie Park Hotel *****
Szczawnica / Nocleg i Restauracja
Modrzewie Park Hotel to pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w Pieninach.
Karczma Hanka Hotel Skalny Dworek ***Karczma Hanka Hotel Skalny Dworek ***
Nowy Targ / Nocleg i Restauracja
"Karczma Hanka" w swoim zamyśle ma łączyć tradycyjne wartości kuchni regiona

Warto przeczytać

E-kartki góry